דלג לתוכן

HOT תחוייב לפרוס את תשתיותיה בכל רחבי הארץ

חברת HOT תחוייב לפרוס את תשתיותיה בכל רחבי הארץ ללא פטורים. הפרישה האוניברסאלית מבטיחה שרותי תקשורת נגישים ושוויוניים לכלל הציבור.

1 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

HOT  תחוייב לפרוס את תשתיותיה בכל רחבי הארץ

נובמבר 2014, מערכת "כמהזה?"

בהמשך להמלצות הוועדה המיוחדת של משרד התקשורת מחודש יוני השנה, הורה שר התקשורת גלעד ארדן לחייב את חברת HOT לפרוס את תשתיותיה ולחבר את כל יישובי המדינה מבלי לאשר פטור גורף על מתן שירותי תקשורת באף יישוב שלם.

חובת הפרישה האוניברסאלית נועדה להבטיח שתשתיות ושרותי תקשורת של טלפוניה ואינטרנט יהיו נגישים ושוויוניים לכלל הציבור.  החברות בזק והוט (בעיקר הוט) ביקשו לקבל פטור והקלות בחובת הפריסה המוטלת עליהן, אולם משרד התקשורת החליט לא לאשר אותן כי התברר שאין מניעה הנדסית ממשית לקיום חובת האוניברסאליות.

הוועדה שבחנה את הפרישה האוניברסאלית בתחום התשתיות הקוויות בישראל מצאה שלהוט טלקום אין פריסת תשתיות באזורים רבים בארץ ועל כן אינה יכולה לספק שירותי תקשורת לכ- 390 אלף בתי אב ברחבי הארץ.

מאחר והתשתיות של חברתHOT  אינן פרושות במאות יישובים, רובם בפריפריה גיאוגרפית או חברתית, אותם יישובים אינם נהנים מתחרות בענף הטלוויזיה והאינטרנט ונאלצים לרכוש שירותים יקרים יותר של בזק ו-yes ללא יכולת להתמקח.

עמדת השר ארדן היא שלאור החשיבות שבחיבור כל אזרחי המדינה לשירותי תקשורת, גם בפריפריה, ולצורך שימור התחרות - אין לאשר פטור גורף מחיבור יישוב לתשתית של הוט. 

תגובות