דלג לתוכן
סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  תקשורת

משרד התקשורת: לקראת הוזלת השיחות לחו"ל

משרד התקשורת מפרסם שימוע על מנת להוזיל את שוק השירותים הבינלאומיים, בייחוד על יעדים בחו"ל.

1 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה

משרד התקשורת: שימוע בדרך להוזלת השיחות והשירותים לחו"ל

16.10.13 מערכת "כמה זה?"

משרד התקשורת מפרסם שימוע על מנת לפשט ולהוזיל את שוק השירותים הבינלאומיים, בייחוד על יעדים בחו"ל שהם יקרים יותר משמעותית ולרוב אינם נכללים בחבילות שמשווקות חברות התקשורת במסגרת מסלולי "הכול כלול".

שר התקשורת גלעד ארדן: "במטרה לפשט את שוק השירותים הבינלאומיים ומתוך רצון להוזיל את השיחות ליעדים הבינלאומיים היקרים יותר, החלטנו לבחון את אופן אספקת השיחות ליעדים בחו"ל.

להלן מספר המלצות חשובות שייכללו בשימוע:

·         ההתקשרות של המנויים ליעדים בין-לאומיים הכלולים בחבילת "הכול כלול" שמציעות החברות הסלולריות והחברות הנייחות, לרבות ליעדים הניתנים במחיר זהה או נמוך ממחיר השיחה הפנים רשתית המוצעת למנוי, יינתנו על ידי המפעיל הפנים ארצי בקידומת חיוג "00".

·         ההתקשרות ליעדים בין-לאומיים יקרים יותר, כאלו שאינם כלולים בחבילת "הכל כלול" של המפעיל הפנים ארצי, לא תתבצע באמצעות קידומת החיוג המקוצרת "00", אלא באמצעות קידומת החיוג (01X) של מפעילים פנים ארציים, או באמצעות קידומת החיוג של בעלי הרישיון המיוחד כאמור (011XY). כך יתאפשר למנוי לבחור בכל שיחה מחדש את המפעיל באמצעותו יבצע את השיחה, ויוכל לאפשר לו להשוות מחירים בכל שיחה מחדש ליעד המבוקש.

·         שירותי התקשורת הבין-לאומיים הניתנים כיום במסגרת רישיון כללי ייעודי, יינתנו במסגרת הרישיונות הכללים, הנייחים והניידים כאחד (לרבות בעלי רישיונות סלולריים וירטואליים), או במסגרת רישיונות מיוחדים למתן שירותי תקשורת בין-לאומיים; בעלי רישיונות כאלה יפעלו במתכונת מצומצמת וישמרו על התחרות ביעדים היקרים.

החברות צריכות להגיש את התייחסותן לשימוע עד תחילת דצמבר 2013. 

סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  תקשורת

תגובות