דלג לתוכן
סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  חבילות סלולר

מ-2013: ניתוק זיקה מלא

ב-1.1.13 תיכנס לתוקף תקנת ניתוק זיקה מלא בין מסלול ומכשיר. התקנה תאסור על חברות הסלולר לקשור בין המסלול לבין עסקת רכישת מכשירי סלולר.

1 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה

ניתוק זיקה מלא בין מכשיר ומסלול

19.12.2012 מערכת "כמה זה?"

ב-1.1.13 תיכנס לתוקף תקנת ניתוק זיקה מלא בין מסלול ומכשיר. התקנה תאסור על חברות הסלולר לקשור בין המסלול (השירות הסלולרי – שיחות, דקות וכו') לבין עסקת רכישת מכשירי סלולר.

מה שאומר שחברות הסלולר יצטרכו להציג את מחיר המכשיר ואת מחיר המסלול בנפרד. התקנה אינה אוסרת על חברות הסלולר למכור מכשירים אלא שהמחיר יוצג באופן מלא בנפרד משירותי הסלולר.

חברות הסלולר יוכלו כמובן לתת הנחות לרוכשים מכשיר אבל ההנחה תהיה עבור עלות המכשיר בלבד ולא עבור המסלול, כפי שקורה כיום כאשר המכשיר משמש מעין אמצעי כבילה של הלקוחות לחברת הסלולר.

התקנה תחול על לקוחות פרטיים. לקוחות עסקיים שיש להם מסגרת הסכם עם חברת הסלולר יוכלו להמשיך את ההסכם כפי שנחתם גם אם ישנו קשר בין המכשיר למסלול, אך כל שינוי או הארכת תוקף של הסכם כזה יחשבו כהסכם חדש ובמקרה של הסכם חדש, לא ניתן יותר יהיה להציע מסלול ומכשיר בעסקה הקושרת בין שניהם.

משרד התקשורת החליט על תקנה זו גם על מנת להגביר את המודעות של הצרכנים שניתן ורצוי לרכוש מכשיר באופן פרטי במחירים ריאליים ולא לחשש מכך וגם שהלקוח יבצע סקר מחירים בטרם הוא רוכש מכשיר.

סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  חבילות סלולר

תגובות