דלג לתוכן
סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  מודם סלולרי

רוצים טאבלט: גלו איפה הכי משתלם לרכוש?

מבלי ששמנו לב הטאבלטים חדרו לחיינו. הם מספקים חווית שימוש וגלישה שונה ואחרת לעומת כל לפטופ קיים. ynet וכמה זה? בדקו איפה הכי משתלם לרכוש

6 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה

רוצים טאבלט: גלו איפה הכי משתלם לרכוש?

 28.03.12 ליאת נחום, ynet מחשבים בשיתוף "כמה זה?"

מבלי ששמנו לב הטאבלטים חדרו לחיינו. הם מספקים חווית שימוש וגלישה שונה ואחרת לעומת כל לפטופ קיים. לאחרונה, חברות הסלולר יצאו במבצעים לטאבלטים הכוללים החזר עבור חבילות גלישה או עבור המכשיר. Ynet מחשבים בשיתוף אתר "כמה זה?" בדקו את המבצעים שמציעות חברות הסלולר מול רכישה באופן פרטי, ונחשו מה משתלם יותר?  

הידעתם? "ניתוק זיקה" לטאבלטים

ראשית פנינו לחברות הסלולר וביקשנו לקבל הצעות לרכישת חבילת גלישה כאשר כבר יש ברשותנו מכשיר טאבלט. ההצעות שקיבלנו עבור חבילות הגלישה שונות מההצעות שקיבלנו כשביקשנו לרכוש גם את הטאבלט מחברת הסלולר. עוד גילינו כי ניתן לבצע "ניתוק זיקה" למכשירי טאבלטים בשלושת החברות – מה שאומר שתוכלו לרכוש את המכשיר באופן פרטי ולקבל את אותן העלויות של חבילות הגלישה בדיוק כמו לקוח שרכש את המכשיר מהחברה.

בחברות פרטנר וסלקום הוצעו עלויות שונות לחבילות הגלישה ללקוח שרוכש את המכשיר דרכן או ללקוח שרק רוצה לרכוש חבילת גלישה ללא המכשיר. אצלן גם אפשרי לרכוש את המכשיר באופן פרטי ולהציג את חשבונית הרכישה ואז לקבל את אותם התנאים כמו לקוח שרוכש את הטאבלט מהן.  

בחברת פלאפון הציעו לנו את אותן העלויות של חבילות הגלישה בין אם נרכוש את הטאבלט מפלאפון או לאו, כאשר גם בפלאפון ניתן לרכוש את המכשיר באופן פרטי ולקבל את אותם התנאים כמו לקוח שרוכש את הטאבלט מהחברה. ברמי לוי תקשורת הציעו לנו את חבילות הגלישה האחידות של החברה – 5 ג'יגה בעלות של 55 שקלים או 10 ג'יגה בעלות של 89 שקלים. זאת בתוספת דמי מנוי על הקו שעל הסים – 14.90 שקלים לחודש.

חבילות הגלישה של כל חברות הסלולר לטאבלטים

ללקוחות הרוכשים את הטאבלט מחברת הסלולר ו/או מבצעים ניתוק זיקה: 

חברה נפח החבילה עלות החבילה בשקלים החזר חודשי מהירות הגלישה
סלקום 5 ג'יגה 95 שקל 30 שקל עד 2.8 מגה
סלקום ללא הגבלה 129.90 שקל 40 שקל עד 2.8 מגה
פרטנר 1 ג'יגה 79 שקל 19 שקל עד 7.2 מגה
פרטנר 6 ג'יגה 99 שקל 19 שקל עד 7.2 מגה
פרטנר 10 ג'יגה 119 שקל 19 שקל עד 7.2 מגה
פלאפון 2.5 ג'יגה 99 שקל 9.90 שקל עד 3.6 מגה
פלאפון 2.5 ג'יגה 129 שקל 9.90 שקל עד 7.2 מגה
פלאפון 5 ג'יגה 199 שקל 89.90 שקל עד 7.2 מגה
רמי לוי תקשורת 5 ג'יגה 69.90 שקל - עד 2 מגה
רמי לוי תקשורת 10 ג'יגה 103.90 שקל - עד 2 מגה

 

חבילות גלישה ללא רכישת טאבלט מחברת הסלולר

אם יש ברשותכם כבר טאבלט ואינכם מעוניינים לרכוש חדש מחברת הסלולר או באופן פרטי ולבצע ניתוק זיקה, תוכלו לקבל את חבילות הגלישה המוצגות בטבלה למעלה, אך ללא ההחזר החודשי בחברות פלאפון, פרטנר ורמי לוי תקשורת. בסלקום הציעו לנו חבילות שונות: חבילת גלישה בנפח של 2 ג'יגה בעלות של 69 שקלים או חבילת גלישה ללא הגבלת נפח בעלות של 139.90 שקל. שתי החבילות כוללות חודש ראשון חינם.

כרטיסי סים

בכל הצטרפות לאחת מחבילות הגלישה תצטרכו לרכוש גם כרטיס סים. בסלקום הכרטיס ניתן ללא עלות – בחינם, בפרטנר תשלמו עליו 39 שקל, ברמי לוי תקשורת הוא בעלות של 39.90 שקל ובפלאפון תשלמו עליו 99 שקל. העלות היא חד פעמית.

מה קורה בחריגה?

בסלקום ובפרטנר מהירות הגלישה מואטת מאוד. בפלאפון עלות החריגה היא 25 שקל עבור כל 1 ג'יגה ולאחר מכן המהירות מוטאת וברמי לוי תקשורת עלות חריגה היא בעלות של 15 אגו' לכל 1 מגה גלישה.

תוספות ושדרוגים

בסלקום ניתן לשדרג את מהירות הגלישה למהירות של עד 5 מגה בתוספת תשלום חודשי של 30 שקל ובפלאפון ניתן לשדרג את חבילת הגלישה לחבילה ללא הגבלת נפח בתוספת של 29.90 שקל רמי לוי וסלקום עם המחיר המשתלם ביותר, אך מנגד עם המהירות הנמוכה ביותר.

לשם ההשוואה בדקנו דגם מחשב טאבלט אשר משווק ונמכר בכל חברות הסלולר הגדולות: סמסונג גלקסיTab 10.1" 16gb 3G יחד עם חבילת גלישה לעומת רכישה פרטית והצטרפות לרמי לוי.

מהבדיקה עולה כי רמי לוי תקשורת וסלקום מציעות את המחירים המשתלמים ביותר אך מנגד אצלן מהירות הגלישה היא הנמוכה ביותר מבין החברות. כאן חשוב לציין, כי אם תרצו לשדרג את מהירות הגלישה בסלקום תצטרכו להוסיף עוד 30 שקלים לחודש בכדי לגלוש במהירות של 5 מגה - אז העלויות בכל חברות הסלולר דומות לחבילת הגלישה וטאבלט יחד.

העלות בפרטנר יקרה יותר ב- 36 שקלים ובפלאפון יקרה אף יותר ב- 55 שקלים, אך חשוב לזכור כי מהירויות הגלישה בחבילות אלו גבוהות הרבה יותר מאלו שמציעות רמי לוי וסלקום. עוד עולה מהבדיקה כי גם אם מפתים אתכם בהחזרים עבור הטאבלט, הבדיקה מראה שלא תמיד הדבר משתלם וכי רכישה באופן פרטי משתלמת יותר בשורה התחתונה.

אם חשובה לכם חווית הגלישה במהירות גבוהה – הרי שתצטרכו לשלם יותר. אם אתם משתמשים ממוצעים ומטה אחת מהחבילות הבינוניות בהחלט תתאים לכם.

השוואה: סמסונג גלקסי טאב עם חבילת גלישה סלולרית

 

חברה סלקום פלאפון רכישה פרטית* והצטרפות לרמי לוי תקשורת פרטנר
עלות הטאבלט 3564 3596.64 3000 3960
חלוקה 99*36 99.9*36 - 110*36
החזר 30 89.9 אין אין
תנאי להחזר הישארות בחבילה שימוש ב- 5 מגה גלישה - -
עלות חבילת הגלישה 95 199 69.9 80
נפח חבילת הגלישה 5 ג'יגה 5 ג'יגה 5 ג'יגה 6 ג'יגה
מהירות גלישה עד 2.8 מגה עד 7.2 מגה עד 2 מגה עד 21 מגה
סה"כ לחודש למכשיר וחבילת הגלישה 164 206 153.9 190
חריגה האטת קצב הגלישה עבור כל 1 ג'יגה תוספת של 25 שקל 15 אג' לכל 1 מגה האטת קצב הגלישה
עלות סופית בשדרוג לחבילה ללא הגבלה / 7.5 ג'יגה / 10 ג'יגה 188.9 235.9 187.9 210

*עלות המכשיר באופן פרטי נלקחה מאתר "זאפ" לדגם זה. העלות החודשית בעמודה היא לצורך המחשה וחישוב לתשלום חודשי. תשלום עבור הטאבלט באופן פרטי הוא בתשלום אחד ו/או בתשלומי קרדיט. ברמי לוי מתווסף תשלום חד פעמי עבור כרטיס הסים.

רכישת טאבלט באופן פרטי: יתרונות וחסרונות 

ראשית לפני שאתם ניגשים לרכוש טאבלט חשוב להחליט האם אתם צריכים בכלל את אפשרות הגלישה הסלולרית או יכולים להסתפק בגלישה אלחוטית בלבד (Wi-Fi).

בדגמי ה-WiF בלבד (דגמים בעלי אפשרות לגלישת אינטרנט אלחוטי בלבד) לא ניתן לגלוש באמצעות גלישה סלולרית ולכן אין צורך לרכוש חבילת גלישה מאחת מחברות הסלולר, כאשר מנגד, במקומות בהם אין Wi-Fi לא תוכלו לגלוש. דגמי ה-3G הם בעלי אפשרות לגלישה באמצעות חבילות גלישה סלולריות או אלחוטית. לרוב, דגמים אלו עולים יותר מהדגמי ה-Wi-Fi.

כדי להחליט איזה דגם מתאים לכם, אתם צריכים לענות על השאלה, האם תיקחו אתכם את הטאבלט לכל מקום או שתסתפקו בסמארטפון שלכם לגלישה סלולרית? אם הטאבלט שלכם ברוב הזמן יישאר בבית עדיף לכם לרכוש את דגמי ה-Wi-Fi שכן כמעט בכל בית יש היום גלישה אלחוטית ולמי שאין ניתן לעשות זאת באמצעות רכישת נתב/ראוטר וחיבור פשוט ביותר לאינטרנט הביתי שלכם. אחרי שהחלטתם על דגם חשוב גם לדעת כי בדגמים בעלי אפשרות לגלישה סלולרית ובהצטרפות לאחת מחבילות הגלישה של חברות הסלולר יש גם תוספת תשלום חד פעמית עבור כרטיס הסים. העלות נעה בין 39-99 שקל (בסלקום הכרטיס חינם).

היתרונות לרכישת הטאבלט דרך חברת הסלולר הוא בעיקר נוחות פריסת התשלומים (עד 36 חודשים) לעומת 1-3 תשלומים ברכישה באופן פרטי. זאת ועוד, על חלק מהטאבלטים המוצעים בחברות הסלולר יש החזר מלא (לדוג' בפלאפון מציעים טאבלט מסוג Asus בחיובי-זיכוי מלא ללקוחות שמצטרפים לחבילת גלישה). חברות הסלולר מציעות טאבלט אחד מכל יצרן (סמסונג גלקסי טאב, מוטורולה XOOM או של חברת Asus).

היתרונות לרכישת טאבלט באופן פרטי

רכישה באופן פרטי חושפת את הלקוח לדגמים רבים לעומת חברות הסלולר המציעות מספר דגמים מצומצם. כך הלקוחות יכולים לרכוש טאבלט במחירים נמוכים הרבה יותר מהמחירים המוצעים בחברות הסלולר, כך שבצירוף חבילת גלישה עדיין הלקוח ישלם פחות וגם יבחר את הדגם הרצוי לו מתוך כלל הדגמים.

ניתוק זיקה

כפי שהזכרנו למעלה, בשלושת החברות הגדולות ניתן לרכוש באופן פרטי את הטאבלט ולהציג חשבונית רכישה ומכשיר ולקבל הנחה והחזר בגין עלות חבילת הגלישה בדיוק כמו לקוח שרוכש את הטאבלט מהחברה כך שרכישת הטאבלט באופן פרטי הופכת אפילו משתלמת עוד יותר.

מחירים זולים יותר

אמנם חברות הסלולר פורסות את עלות הטאבלט ל-36 חודשים אך מנגד חייב לציין כי עלות טאבלטים בשוק החופשי לרוב נמוכות יותר מהעלות בחברת הסלולר ויש לקחת את זה בחשבון.

סיכום

אם אתם לא זקוקים לחלוקה ל- 36 תשלומים ולגלישה סלולרית בכל מקום – האפשרות המשתלמת ביותר עבורכם, אשר עשויה לחסוך לכם מאות שקלים היא רכישת מכשיר טאבלט באופן פרטי ללא קשר לחברת הסלולר. אם בכל זאת אתם זקוקים לגלישה סלולרית, שימו לב שאתם זכאים לקבל החזר עבור חבילת הגלישה בחלק מחברות הסלולר אודות לתקנת ניתוק זיקה ואם אתם מהמכורים אז תצטרכו לשלם. והרבה. 

סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  מודם סלולרי

תגובות