דלג לתוכן
סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  חבילות סלולר

מתנתקים סופית: ביטול קנסות בסלולר

וועדת הכלכלה של הכנסת אישרה את ביטול קנסות היציאה בסלולר לחלוטין וגם החליטה על ניתוק זיקה מלא בין מכשיר למסלול

1 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה

מתנתקים סופית: ביטול קנסות היציאה בסלולר וניתוק זיקה מלא

06.03.12 מערכת "כמה זה?"

וועדת הכלכלה של הכנסת אישרה את ביטול קנסות היציאה בסלולר לחלוטין. תיקון זה אם יאושר על ידי הכנסת בשבועות הקרובים, יכנס לתוקפו החל מה-1 לאפריל 2012 ויוחל על לקוחות קיימים שהצטרפו לחברת הסלולר החל מ-1 בנובמבר 2011. עוד החליטה הוועדה כי החל מתחילת שנת 2013 יהיה ניתוק זיקה באופן מוחלט בין מכשיר למסלול כך שלקוחות שירצו להתנתק מחברת הסלולר ימשיכו לקבל את ההטבה שנתנה להם במסגרת הצטרפות לחברה.

ביטול קנסות היציאה

נזכיר כי בפברואר 2011 נכנס לתוקפו תיקון שהפחית את קנסות היציאה בסלולר ללקוחות קיימים לקנס בגובה של 8% מהחשבון הממוצע של הלקוח כפול מספר החודשים שנותרו ללקוח עד לסיום ההתחייבות וביטול ההתחייבות ללקוחות חדשים. בסוף אותה שנה התקנה הורחבה לכל חברות התקשורת ובוטלו קנסות היציאה ללקוחות חדשים. כעת הקנסות יבוטלו לחלוטין החל מתחילת חודש אפריל. חשוב להזכיר כי לקוחות בהתחייבות שהצטרפו לפני חודש נובמבר 2011 עדיין יישארו בתנאים הקודמים.

ניתוק זיקה מלא

עוד קבעה הוועדה כי מתחילת שנת 2013 ייאסר על חברות הסלולר להתנות קבלת הטבה ו/או החזר ללקוחות שרוכשים מכשיר בחברת הסלולר/מצטרפים עם מכשיר וכאשר הם מבקשים להתנתק, החברה מבטלת את ההטבה והלקוח מגלה כי הוא צריך להתחיל לשלם עבור מחיר המחירון של המכשיר. כך בעצם יופרד המכשיר מהמסלול והתחרות תגדל בתחום המכשירים וגם אולי עלויות מכשירי הסלולר יוזלו.

עוד חשוב לציין כי שר התקשורת יוכל לדחות את כניסת התקנה לתוקפה עד חצי שנה באישור וועדת הכלכלה ולכן חשוב לעקוב אחרי הפרסומים.

 

 

 

סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  חבילות סלולר

תגובות