דלג לתוכן
סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  טלפון קווי

בקרוב: ניידות מספרים גם ללקוחות ארגונים גדולים

בקרוב גם לקוחות עסקיים בארגונים גדולים יוכלו לנייד את קווי הטלפון שלהם בין ספקי נס"ר (נקודת סיום רשת), תוך שמירה על מספריהם.

2 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה

בקרוב: ניידות מספרים גם ללקוחות ארגונים גדולים

ינואר 2012

משרד התקשורת יוצא בשימוע בנושא ניידות מספרים עבור לקוחות עסקיים אשר משתמשים במרכזיות תקשורת המסופקות על-ידי חברות נס"ר. המשמעות היא שבקרוב גם לקוחות חברות הנס"ר יוכלו לנייד את קווי הטלפון שלהם בין ספקי נס"ר (נקודת סיום רשת), תוך שמירה על מספרי הטלפון שלהם.

כידוע, הרצון לשמור על מספר הטלפון המוכר מהווה חסם מעבר בפני לקוחות, בין מפעילי תקשורת. חסם זה נפתר לא מכבר עבור הלקוחות הפרטיים, וכעת משרד התקשורת פועל לתיקון החוק הקיים כך שגם כלל הלקוחות עסקיים יוכלו להתנייד בין חברות התקשורת השונות תוך שמירה על מספרי הטלפון שלהם.

ספקי הנס"ר הנם חברות בעלות רישיונות המשמשים כאינטגרטורים של שירותי תקשורת, אשר מקימים את מערך התקשורת במתחמי הלוחות העסקיים (מגדלי משרדים וקמפוסים). ככאלו, הם רשאים להזמין, עבור הלקוחות את קווי הטלפון הנרשמים, אצל מפעילי המפ"א (מפעילים פנים ארציים, כלומר, חברות הטלפון הקווי כגון בזק, הוט, 012 סמייל, בזק בינלאומי ו-013 נטוויז'ן) כקווים בשימוש עצמי ולא בשימוש הלקוחות. כשלקוח כזה מבקש לעזוב את מפעיל הנס"ר או המפ"א הוא עלול להיתקל בקושי בניוד המספרים המשמשים אותו, והמוכרים ללקוחותיו, ספקיו וכיוצא בזה.

עדיין לא בטוחים שהבנתם מה זה נס"ר?הנה הסבר מפורט יותר... נס"ר היא חברה בעלת רישיון המאפשר לה לתת שירותי מרכזיה/טלפוניה פנים ארגונית (כגון קווי טלפון עם שלוחות בתוך הארגון), החברה מקימה את כל מערך המרכזייה בחברה ונותנת לחברה את שירותי המרכזייה כולל בחירת מספרים לקווי הטלפון. עד כה, כאשר הארגון היה מעוניין לעבור לספקית נס"ר אחרת, הארגון היה נתקל בקשיים בניוד לספקית חדשה עם המספרים המוכרים והידועים שלה בקרב לקוחותיה.

השימוע הנוכחי של משרד התקשורת בא לענות על קושי זה ולהבהיר שלקוח עסקי, המקבל שירותי נס"ר מבעל רישיון, יוכל לנייד את מספריו, בין ספקי נס"ר שונים, אף אם המספרים רשומים על שם ספק הנס"ר.

אנו ב"כמהזה?", מברכים על צעד זה שעשוי להקל על לקוחות העסקיים את המעבר בין החברות, אך עם זאת מציעים למשרד התקשורת להסיר חסמים נוספים מהלקוחות העסקיים הגדולים, כך שבדומה למגזר הפרטי יצומצמו קנסות היציאה המנופחים ותקוצר תקופת ההתחייבות הארוכה לחברות התקשורת.

סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  טלפון קווי

תגובות