דלג לתוכן
סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  שיחות וגלישה מחו"ל

כמה יעלה לכם לחייג מחו"ל לארץ בחג הסוכות?

אתר חדשות התקשורת TheCom ו"כמהזה?", בדקו כמה יעלה לכם לחייג ולשלוח הודעות מהסלולרי בחו"ל לארץ.

3 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה

כמה יעלה לכם לחייג מהסלולר בחו"ל לארץ בחג הסוכות הקרוב?

12/10/11, TheCom בשיתוף "כמהזה?"

חג הסוכות כבר פה וישראלים רבים ינצלו את החופשה ל"גיחה" קצרה לחו"ל. אתר חדשות התקשורת TheCom ואתר "כמהזה?", האתר להשוואת מחירי תקשורת בישראל www.kamaze.co.il  בדקו כמה יעלה לכם לחייג ולשלוח הודעות מהסלולרי בחו"ל לארץ. 

שימו לב, כי על מי שמתכנן לקחת עימו את מכשיר הסלולר לחו"ל ולהוציא או לקבל שיחות, ליצור תחילה קשר עם חברת הסלולר שלו. שימוש בטלפון בחו"ל בלא הרשמה מראש לחבילה עלול להסתיים במפח נפש - חשבון מנופח שעשוי להגיע גם לאלפי שקלים. טרם הנסיעה מומלץ להכיר את חבילות ותעריפי החיוג מחו"ל מהיעד אליו אתם נוסעים כפי שמציעה חברת הסלולר שלכם.  

מהבדיקה שערכנו גילינו, כי גם מי שירשם מראש לחבילות חברות הסלולר צפוי לשלם לא מעט כסף עבור התקשורת עם הארץ, גם בחופשה קצרה וגם אם ימעט לדבר. תוצאות הבדיקה מגלות שתשלמו בין 86 ₪ ל-218 ₪, בתלות בכמות השיחות וההודעות שתוציאו ובחברה ספציפית. מכיוון שמדובר בסכום לא קטן, חשוב שתכירו את האופציות הנוספות, כגון שימוש בכרטיסי SIM מקומיים, כרטיסי חיוג מחו"ל ושימוש ב- Wi-Fi. 

לצורך הכתבה, בדקנו שני דפוסי שימוש של משתמשים קלים יחסית הנוסעים לחמישה ימים לאירופה:

דפוס קל- נוסע ל-5 ימים לאירופה, מוציא שיחה אחת ביום באורך של 3 דקות, מקבל שיחה אחת ביום באורך 3 דקות, שולח 3 SMS ביום.סה"כ – 15 דקות יוצאות, 15 דקות נכנסות, 15 SMS. 

דפוס בינוני - נוסע ל-5 ימים לאירופה, מוציא 2 שיחות ביום באורך של 3 דקות כל אחת, מקבל 2 שיחות ביום באורך 3 דקות כל אחת, שולח 3 SMS ביום.סה"כ – 30 דקות יוצאות, 30 דקות נכנסות, 15 SMS. 

נסיעה לחמישה ימים לאירופה

  קל בינוני
מירס החבילה שנלקחה:מבצע סוכות (עד ה-25/10) – 1.8 ₪ עבור כל דקת שיחה (54 ₪) + 10 SMS מתנה + השלמת 5 SMS עפ"י תעריף 2.49 ₪ ליחידה (12.45 ₪) + 20 ₪ תשלום חד פעמי החבילה שנלקחה:מבצע סוכות  (עד ה-25/10) – 1.8 ₪ עבור כל דקת שיחה (108 ₪) + 10 SMS מתנה + השלמת 5 SMS עפ"י תעריף 2.49 ₪ ליחידה (12.45 ₪) + 20 ₪ תשלום חד פעמי
 86 ₪ 140 ₪
סלקום החבילה שנלקחה:חבילת 55 דקות/הודעות החבילה שנלקחה:חבילת 55 דקות/הודעות (95 ₪) + השלמת 5 דקות עפ"י תעריף 8.9 ₪ (44.5 ₪) + חבילת 20 הודעות (28 ₪)
 95 ₪ 168 ₪
פלאפון החבילה שנלקחה:חבילת 50 דקות  (132 ₪)
+ חישוב SMS עפ"י תעריף ליחידה 2.5*15 (37.5 ₪)
החבילה שנלקחה:חבילת 80 דקות + 20 SMS
 170 ₪ 189 ₪
אורנג' החבילה שנלקחה:חבילת פספורט  - 150
(כוללת: דקת שיחה: 3 ₪
הודעה: 1.5 ₪
גלישה: 20 ₪ ל- 1Mb – ניתן לנצל לפי הצורך עד ל-150 ₪ )
החבילה שנלקחה:חבילת 60 דקות + 30 SMS
 150 ₪ 218 ₪

 *נתונים: "כמהזה?" www.kamaze.co.il
**בפלאפון וסלקום נלקחו מחירים ב-5% הנחה אותם ניתן לרכוש באתרי החברות. 

יש לציין כי הבדיקה נעשתה לפי דפוסי שימוש ספציפיים. במידה ודפוסי השימוש משתנים ייתכן וגם התוצאות ישתנו. 

מלבד המסלולים שיצאו משתלמים לפי דפוסי השימוש שבדקנו מציעות החברות מסלולים נוספים כגון: חבילות המשלבות דקות שיחה, הודעות SMS  וגלישה. בנקי דקות לשיחות נכנסות בלבד, חבילות SMS בלבד וכדומה. באתר "כמהזה?" תוכלו לקבל את המידע על כלל החבילות. 

אפשרויות נוספות לחיוג מחו"ל

לקיחת הטלפון הסלולרי לחו"ל היא לא האופציה היחידה לחיוג מחו"ל. ישנן אפשרויות נוספות, שאמנם מתאימות יותר לתקופות נסיעה ארוכות יותר, אך כדאי להכיר גם אותן. אפשרות אחת היא לקנות כרטיס SIM מקומי במקום זה של חברת הסלולר ולדבר בתעריפים נמוכים בהרבה. את ה-SIM ניתן לקנות במדינת היעד אליה אתם נוסעים או דרך חברות המשווקות אותו בארץ, דוגמת חברות השיחות הבינלאומיות (בזק בינלאומי, 013 נטוויז'ן, 012 סמייל, 018 אקספון),simzol ,SIMTRAVEL, Tel Away, tasim ודומותיהן. 

אפשרות שנייה, היא כרטיסי החיוג אשר מוצעים על ידי חברות השיחות הבינלאומיות והשימוש בהם זול בהרבה מהאופציות האחרות (אם כי מסורבל מעט). 

כמו כן, קיימת האופציה החינמית. כיום, ניתן למצוא Wi-Fi בהרבה מאוד ממקומות הלינה בחו"ל ובבתי הקפה, באמצעותו ניתן לבצע שיחות חינם לארץ דרך הסקייפ, פרינג', וויבר או כל תוכנה אחרת. 

המלצה שלנו:

באתר "כמהזה?" ממליצים לנסות ולהעריך את דפוסי השימוש מראש ובכך לחסוך בעלויות. אם תדעו כמה אתם מתכננים לדבר תוכלו לבחור את החבילה המתאימה ביותר עבורכם. בכל מקרה, חשוב שתשימו לב שדקות החריגה מהחבילות הן יקרות ולכן לא כדאי לחרוג. וכמובן שתמיד כדאי לחפש Wi-Fi  ולשוחח בחינם.

סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  שיחות וגלישה מחו"ל

תגובות