דלג לתוכן
סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  תשתית אינטרנט

לא רק הוט ובזק: שוק האינטרנט יפתח לתחרות

מיזם "המוביל הדיגטלי": באמצעות תשתית הסיבים האופטיים של חברת החשמל, תוך 7 שנים יסופק אינטרנט במהירות של עד פי 10 ממהירות הגלישה הקיימת היום בישראל.

2 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה

לא רק הוט ובזק: המוביל הדיגטלי יפתח את שוק התקשורת לתחרות

9/10/11, מערכת "כמהזה?"

הממשלה וחברת החשמל יוצאות בהליך לבחירת משקיע למיזם הסיבים האופטיים. על פי התכנון תוך 7 שנים יסופק אינטרנט במהירות של עד פי 10 ממהירות הגלישה הקיימת היום בישראל, בפריסה של 65% משטחי המדינה. התחרות בתחום צפויה כמובן להשפיע גם על מחירי האינטרנט והטלוויזיה בצורה משמעותית.

הממשלה הכריזה הבוקר על כך שתוך 6 חודשים ייבחר שותף למיזם התקשורת של חברת החשמל. במסגרת מיזם זה יפרסו סיבים אופטיים לבתים בכל רחבי הארץ על גבי התשתית של חברת החשמל. מדובר בחברת תשתיות תקשורת שלישית בישראל, אשר תצטרף לבזק ולהוט ותציע תשתית אינטרנט שצפויה להיות מהירה פי 10 מתשתית האינטרנט הקיימת בישראל היום. תשתית הסיבים האופטיים תוצע לשימוש כלל המפעילים, ללא תלות בתשתיות אחרות- וכך ייפתח שוק האינטרנט והטלוויזיה לתחרות משמעותית בהרבה מזו הקיימת היום. מיזם התקשורת החדש לא יוכל למכור שירותי אינטרנט ישירות לצרכנים, אלא יחויב למכור שירותיו בשוק סיטונאי של תשתיות וכך ימנע ניגוד עניינים בין חברת החשמל ובין המפיצים הקמעונאיים של שירותיה, ביניהם: סלקום ופרטנר.

יש לציין כי תשתית חברת החשמל היא תשתית ממשלתית, ופתיחת השוק לתחרות בצורה כזו מנוגדת לתפיסת העולם של שוק ליברלי, אך הממשלה טוענת כי במצב הקיים היום אין לבזק והוט אינטרס להשקיע בתשתיות, והמיזם החדש יחייב אותן לבצע השקעות כאלה.

משה כחלון, שר התקשורת: " ענף התקשורת זקוק לשחקן חדש בתחום התשתית שיתחרה מול חברות התשתית הקיימות. מיזם "המוביל הדיגטלי" יזניק את ישראל אל קדמת הבמה הטכנולוגית, ומי שייהנה מהפירות יהיה ציבור הצרכנים בישראל שישלם פחות ויקבל הרבה יותר. לא עוד מאות שקלים על שירותי אינטרנט וטלוויזיה".

יפתח רון-טל, יו"ר חברת חשמל: " מדובר במהפכה בשוק התקשורת במדינת ישראל. באמצעות תשתית תקשורת של סיבים אופטיים עד הבית (FTTH) חברת התקשורת החדשה תוכל לאפשר לכלל אזרחי מדינת ישראל, פריפריה ומרכז, גישה ליישומי טכנולוגיה מתקדמים ולשים את ישראל בשורה אחת עם המדינות המפותחות".  

סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  תשתית אינטרנט

תגובות