דלג לתוכן
סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  חבילות סלולר

בקרוב תוכלו לחסום מכשירכם לתוכן סלולרי

עוד בשורה טובה לצרכנים: הגיע הסוף לחגיגת ספקיות התוכן, משחקוני הטריוויה, מבזקי האסטרולוגיה ושואבי הכספים הנוספים בסלולר!

2 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה

בשורות טובות לצרכנים: תוכלו לחסום מכשירכם לתוכן סלולרי

28/8/11, מערכת "כמהזה?"

עוד בשורה טובה לצרכנים: הגיע הסוף לחגיגת ספקיות התוכן, משחקוני הטריוויה, מבזקי האסטרולוגיה ושואבי הכספים הנוספים בסלולר! מעכשיו אם לא תבקשו במפורש מחברת הסלולר שהמכשיר שלכם יהיה פתוח בפני שירותי תוכן אלה- הוא יהיה חסום בפניהם.

בחודש הקרוב, ביחד עם חשבונית הסלולר תקבלו גם טופס שנקרא "טופס נגישות לשירותים" (ראו טבלת המחשה בהמשך). הטופס הזה הוא תוצאה של 16 התיקונים הצרכניים שקבע משרד התקשורת ברישיונן של חברות הסלולר בחודש מרץ האחרון. במסגרת התיקונים נקבע כי חברות הסלולר יצטרכו להחתים כל מנוי על "טופס נגישות לשירותים" שבו יסמן הלקוח בפני איזה שירותים מכשריו יהיה חסום, ובפני איזה שירותים מכשירו יהיה פתוח. על החברות להחתים את כל הלקוחות על טופס זה בהקדם, מאחר שב-13 בדצמבר ייכנסו לתוקף הבקשות עליהן חתמו הלקוחות. מי שלא יחתום על הטופס עד תאריך זה- מכשירו ייחסם בפני חלק מהשירותים (סעיף 3 בטבלה), אולם שירותים אחרים יהיו פתוחים בפניו, כאשר המחוקק דאג שהשירותים היקרים באמת, כמו משחקי טריוויה יקרים בתשלום חודשי קבוע- ייחסמו באופן אוטומטי. המלצתנו היא לחסום את כל השירותים שאינכם חושבים שתרצו להשתמש בהם, וזאת גם אם חברות הסלולר ינסו לשכנע אתכם להשאיר אותם פתוחים, הרי תמיד תוכלו לשנות את בחירתכם. בכל מקרה, מומלץ להקפיד להשאיר את סעיף 3 בטבלה (שירותים בתשלום חודשי קבוע) חסום- כי שם נמצאת משאבת הכספים הגדולה. אגב, אם חברת הסלולר מנסה להחתים אתכם על הטופס בטלפון- דעו כי זה לא חוקי ועליה לשמור מסמך עם חתימה שלכם.

לנוחיותכם אנו מציגים כאן טבלה המפרטת את סוגי שירותי התוכן שבטופס. תוכלו לבחור לחסום או לפתוח גם תתי סעיפים. למשל, תוכלו לחסום את כל סעיף 2- למעט הורדת רינגטונים.

סעיף 1- גלישה באינטרנט באמצעות הסלולר גלישה סלולרית באמצעות דפדפן או אפליקציות ייעודיות
סעיף 2-  חיוביים חד פעמיים באמצעות הסלולר תשלום ב-SMSעבור הורדת רינגטון, הצבעות לתוכנית ריאליטי, תרומה באמצעות SMSוקבלת מידע באמצעות SMSבשירותים כמו 144 או אגד.
סעיף 3- שירותים בתשלום חודשי קבוע שירותים של חברות הסלולר או ספקיות תוכן בתשלום חודשי קבוע. לדוגמא: GPS, שירותי מוזיקה, שירותי פאנטון והמתנה נעימה, משחקי טריוויה ושירותי מידע.

 

סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  חבילות סלולר

תגובות