דלג לתוכן
סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  תקשורת

חשבונית ירוקה, למה זה טוב?

nana10 ו"כמהזה?" ריכזו עבורכם את האפשרויות לצפייה בחשבונית האלקטרונית של החברות השונות, ואת ההטבות שמעניקות חלק מהחברות.

2 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה

ירוק זה גם כסף: כמה תחסכו אם תוותרו על משלוח חשבונית חודשית? 

27/6/11, טל דומב, nana10 בשיתוף "כמהזה?"

חושבים על הסביבה? מתברר שזה גם משתלם כלכלית: ריכזנו עבורכם את ההטבות שמעניקות חלק מהחברות למי שמוותר על משלוח החשבונית המודפסת

המודעות לשמירה על הסביבה גוברת בשנים האחרונות, ומתברר כי לפעמים לא צריך ללכת רחוק, ישנן פעולות רבות שכולנו יכולים ליישם ברמה הביתית על מנת לתרום לסביבה, ביניהן, נושא החיסכון בנייר. בימינו, כמות החשבוניות שאנו מקבלים מנותני השירותים הולכת וגדלה. קבלת חשבוניות מחברות הסלולר, הטלוויזיה, האינטרנט, הטלפון הקווי ועוד מצטברת לכמות גדולה של ניירת אותה אפשר לחסוך בקלות אם נעביר את החשבוניות לפורמט האלקטרוני.

ריכזנו בשיתוף אתר "כמהזה?" - "האתר להשוואת מחירי תקשורת בישראל" את האפשרויות לצפייה בחשבונית האלקטרונית של החברות השונות, ואת ההטבות שמעניקות חלק מהחברות למי שמוותר על משלוח החשבונית המודפסת.

 

חשבונית אלקטרונית, למה זה טוב?

  • שמירה על הסביבה. מדוע להדפיס ולבזבז נייר (ולכרות יערות...) כשיש אופציות אחרות?
  • תיוק מסודר. למי שחשוב לו לשמור על החשבוניות ולתייק אותם, היום הרבה יותר נוח לפתוח תיקיות במחשב ולתייק שם מסמכים מאשר להחזיק קלסרים עבים וכבדים. החברות שעדיין לא מציעות שירות חשבונית למייל, מאפשרות צפייה בחשבון באתר האינטרנט שלהם, גם בחשבוניות קודמות.
  • חלק מהחברות מאפשרות לראות באתר, ניתוחים, טבלאות, התפלגויות, חשבוניות קודמות ומציעות כלים להבנת החשבונית.
  • בעת מעבר דירה, אין צורך לעדכן את החברות בשינוי כתובת.
  • אין חשש שהחשבונית תאבד בדואר.

מה מציעה כל חברה?

 

החברות מציעות שתי אופציות לצפייה בחשבונית אלקטרונית. האחת, שליחת חשבונית כקובץ למייל, והשנייה, צפייה בחשבונית באתר החברה. ישנן חברות שמציעות את שני השירותים וחברות שמציעות רק את אחד מהם.

היתרון של האופציה הראשונה הוא שהחשבונית מגיעה ישירות למייל, ניתן לצפות בה ולבדוק אותה במקום בלי להיכנס לאתר החברה ולזכור סיסמאות. בנוסף, ניתן לתייק אותה על המחשב ובכך לבצע מעקב חודשי קבוע.

יתרון האופציה השנייה הוא שניתן לצפות בקלות בחשבוניות קודמות, לצפות בגרפים סטטיסטיקות וכלים נוספים המסייעים להבנת החשבונית.

בנוסף, נציגי  אתר "כמהזה?" מזכירים שלא משנה אם אתם מעדיפים את החשבונית שלכם מודפסת או אלקטרונית, חשוב מאוד לבדוק אותה בקפידה מדי חודש ולוודא שאתם משלמים בדיוק על מה שאתם צריכים, כפי שסיכמתם עם נציג המכירות של החברה, ושאין טעויות או חיובים מיותרים.

סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  תקשורת

תגובות