דלג לתוכן
סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  חבילות סלולר

איפה ה-WI-FI?

בחלק מהערים בישראל הבטיחו לנו גלישה בחינם באמצעות WI-FI, אז הבטיחו. בדיקה מגלה שהיום אפשר לגלוש בחינם בעיקר בבתי קפה. "כמהזה?" וערוץ 2 עם הפרטים.

1 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה

איפה ה-WI-FI?

30/5/11, לירן דנש, תוכנית חיסכון בשיתוף "כמהזה?"

בחלק מהערים בישראל הבטיחו לנו גלישה בחינם באמצעות WI-FI, אז הבטיחו. בדיקת תוכנית חיסכון מגלה שהיום אפשר לגלוש בחינם בעיקר בבתי קפה. אם אתם בשטח ציבורי, תאלצו לשלם. "כמהזה?" וערוץ  2 עם הפרטים.

לכתבה כפי שפורסמה בערוץ 2, לחץ כאן.

עד כמה ישראל מתקדמת בכל מה שקשור לאינטרנט אלחוטי - WI-FI? לא הרבה, גלישה בחינם מתאפשרת היום רק במספר מצומצם של ערים. בתל אביב, פועל כיום פיילוט בשדרות בן גוריון, אך בבדיקה שערכו בתוכנית חיסכון עולה כי בשליש מהשדרה האינטרנט אינו פעיל. החלוצה בנושא היתה ירושלים שפרסה רשת אלחוטית ב-12 נקודות במרכז העיר בשנת 2004 אך מאז לא שידרגה או הרחיבה את פריסת האינטרנט לשאר איזורי העיר. גם חיפה מציעה, החל מ-2008 רשת אלחוטית אך היא זמינה באיזור הטיילת בלבד.

מי שבכל זאת רוצה להשתמש באינטרנט אלחוטי בחינם יכול למצוא אותו ברוב בתי הקפה. בשאר המקומות תאלצו להשתמש בשירותי הדור השלישי שמציעות חברות הסלולר.

כמה עולה גלישה בחברות הסלולר?

סלקום: תשלום לפי מהירות

69 ש"ח ומעלה עבור חבילת גלישה במהירות 1 מגה ללא הגבלת גלישה.

פרטנר: גלישה ללא הגבלה

58-118 ש"ח תלוי בנפח הגלישה או 148 ש"ח ללא הגבלה.

פלאפון: לא גלשת לא שילמת

חבילה מדורגת - עד 250 מגה: 49 ש"ח לחודש, עד 2.3 ג'יגה: 129 ש"ח לחודש

או חבילת גלישה של 2 ג'יגה ב- 79 ש"ח.

מירס: חבילה בודדת

60 ש"ח עבור 1 ג'יגה.

מהירות הגלישה הממוצעת בישראל איטית ועומדת על 1.3 מגה-ביט לשנייה - נתון הנמוך בהרבה מפרסומי המהירויות הרשמיים של חברות הסלולר.

סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  חבילות סלולר

תגובות