דלג לתוכן
סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  חבילות סלולר

מוסיקה וצלצולים בסלולר

"כמהזה?" ו-TheCom בדקו עבורכם מה הן אפשרויות המוסיקה שמציעות חברות הסלולר וחנויות המוסיקה הפרטיות.

2 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה

מוסיקה וצלצולים בסלולר

11/5/11, TheCom בשיתוף "כמהזה?"

חשקתם בצלצול חדש למכשיר הסלולר? מעוניינים להאזין למוסיקה מהנייד? "כמהזה?"- www.kamaze.co.il האתר להשוואת מחירי תקשורת בישראל, בשיתוף אתר חדשות התקשורת  TheCom בדקו עבורכם מה הן אפשרויות המוסיקה שמציעות חברות הסלולר וחנויות המוסיקה הפרטיות, וריכזו טיפים מועילים שיסייעו לכם לשמור על הכסף שלכם.

קיימות שתי אפשרויות של האזנה חוקית למוסיקה ברשת האינטרנט הסלולרי: האחת - הורדת השיר (או הצלצול) לזכרון מכשיר הסלולר, באופן שהוא זמין תמיד (גם במצבים של היעדר גישה לרשת), והשנייה - האזנה און-ליין למוסיקה, ללא צורך בהורדת השירים (סטרימינג). בחלופה הראשונה תוכלו לרכוש שיר בודד או חבילת שירים, דרך הפורטל הסלולרי של כל אחת מחברות הסלולר, או באמצעות אתר האינטרנט שלהן. כמו כן, ניתן להוריד שירים בתשלום מאתרים מתמחים של חנויות מוסיקה פרטיות, כמו: Ringo, 1010, Ringtonim ועוד.    

האזנה מקוונת למוסיקה מתאפשרת בסלקום ופלאפון באמצעות שירות שהן מציעות באתרי האינטרנט שלהן, המאפשר האזנה ללא כל הגבלה לשירים בתשלום דמי מנוי חודשיים בסך 19.90 ₪ בשתי החברות (סלקום מציעה חודש ראשון חינם). שירות פלאפון נקרא Musix והשירות של סלקום נקרא ווליום, ובשניהם היצע של מאות אלפי שירים הזמינים להאזנה במחשב ובמגוון רחב של מכשירים ניידים (לא בכולם). השירותים שמציעות החברות פתוחים לכלל הציבור ואינם מוגבלים רק ללקוחותיהם.בדומה לסלקום ופלאפון יש אתרי אינטרנט נוספים המציעים שירות במתכונת האזנה למוסיקה און-ליין בתשלום דמי מנוי. למשל, האתר ספוטיפיי (spotify.com). 

כמה עולה צלצול?

שניים משירותי התוכן הנפוצים ביותר הם הרינגטונים (מנגינה דיגיטלית של שיר) והטרוטונים (השמעת השיר המקורי). הרינגטונים והטרוטונים פופולאריים מאחר ורבים מורידים אותם והופכים אותם לצלצולים אישיים בטלפון הנייד שלהם. עלות רינגטונים וטרוטונים משתנה ומגיעה עד 9 ₪. נראה, כי באתרי חברות הסלולר העלות זולה יותר מאשר באתרי התוכן.  

חבילות תוכן

חברות הסלולר וגם אתרי התוכן מציעים להורדה גם חבילות מוסיקליות (מקבצי שירים),  שאמורות להוזיל את העלות לכל פריט.  סלקום מציעה חבילות שונות, בהן חבילה של 10 צלצולים/שירים ב-15 ₪ וחבילת תוכן משולבת, המאפשרת להוריד בכל חודש 5 קטעי וידאו + 5 שירים/צלצולים + 5 משחקים בעלות של 30 ₪ לחודש. פלאפון מציעה חבילה של 5 צלצולים או אנימציה לבחירת הלקוח בעלות 16.90 ₪. אורנג' אינה מציעה חבילה הכוללת הורדה של צלצולים אך מציעה חבילה של 50 שירים ב-29.80 ₪.  

כך תיזהרו ותחסכו כסף בעת הורדת תוכן בסלולר

להלן טיפים לזהירות ולחסכון בעת שימוש באתרי תוכן (כמו חנויות פרטיות באינטרנט להורדת שירים).

  • הבדילו בין הורדה חד פעמית למנוי מתמשך - אם בתיאור השירות מופיעה המילה "שירות" או "חבילה", "הירשמו", עדכונים", מדובר במנוי מתמשך. זכרו ששירות מתמשך משמעותו תשלום מתמשך;
  • בדקו מבעוד מועד כיצד מתנתקים מהשירות;
  • הורדות חד פעמיות באתרי מפעילות הסלולר זולות יותר, בדרך כלל, מאשר באתרי התוכן השונים;
  • נרשמתם לשירות מתמשך (בתשלום דמי מנוי קבועים כל חודש)? בדקו היטב בסוף החודש שהתשלום תואם לכמות הפריטים שעליה התחייב האתר מראש;
  • רצוי להימנע מהרשמה לאתרי תוכן לא מוכרים והזנת פרטים אישיים.
סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  חבילות סלולר

תגובות