דלג לתוכן
סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  חבילות סלולר

חברות הסלולר החדשות: מירס וגולן טלקום

מי הן חברות הסלולר החדשות? מירס וחברת גולן טלקום.

2 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה

קבלו את חברות הסלולר החדשות: מירס וגולן טלקום

מערכת "כמה זה?", עדכון יולי 2011

חברת "גולן טלקום" הפקידה את הערבות כנדרש במשרד התקשורת ובכך היא תהיה חברת הסלולר החדשה הנוספת יחד עם מירס. משרד התקשורת העביר את הזכיה במכרז התדרים מחברת "סלקט" (שהגיעה למקום השלישי במכרז התדרים) לחברת "גולן טלקום" (שהגיעה למקום הרביעי), לאחר שלא עמדה בתנאי המכרז. נציין כי החברות הזוכות במכרז התדרים שנערך בחודש אפריל השנה, היו חברת מירס תקשורת וחברת "018 אקספון", כאשר חברת מירס הפקידה את הערבות כנדרש, אך חברת "018 אקספון" לא הצליחה לגייס את הערבות בזמן שנקבע, לכן משרד התקשורת העביר את הזכיה לחברת "סלקט" אשר כאמור, גם היא לא עמדה בתנאי המכרז.

חברת "גולן טלקום" זוכה מן ההפקר כיוון שהיא הציעה סכום ערבות של 360 מיליון שקלים בלבד ולא כ-700 מיליון כמו האחרות לפניה, לכן רוב הסיכויים שהיא תצליח לגייס את סכום הערבות בזמן. בראש הקבוצה עומד מיכאל גולן, ומנהלה הוא אורן מוסט. בחברה שלושה שותפים מרכזיים: מיכאל גולן, משפחת פריינטה וגזביה ניאל.

הזוכות במכרז התדרים בחודש אפריל

חברת מירס וחברת 018 אקספון זכו היום במכרז התדרים של משרד התקשורת ומעתה הן יהפכו להיות מפעילות סלולריות לכל דבר, ויצטרפו לשלושת חברות הסלולר הגדולות בארץ: פלאפון, סלקום ופרטנר.

במהלך שנת 2012 תהיינה בישראל חמש חברות סלולר: החל משעות הבוקר, יצא לדרך מכרז התדרים של משרד התקשורת כאשר התמודדו ארבע קבוצות גדולות. המכרז הסתיים בהצלחה רבה: חברת 018 אקספון זכתה בתדר הראשון ותשלם עבורו 710 מיליון שקל וחברת מירס שזכתה בתדר השני, תשלם עבורו 705 מיליון שקלים.

מהו מכרז תדרים?

תדרים אלו רצועות שידור אשר משרד התקשורת הוציא למכרז בשלהי שנת 2010, בכדי לפתוח את שוק הסלולר לתחרות. וועדת המכרז הודיעה כי חברות הסלולר הקיימות לא יוכלו להשתתף במכרז. התדרים שיועדו לרכישה הם שני תדרים בדור ה-3 אשר נמצאים בתחומי ה- 2.1 מגה-הרץ. על כל תדר אמורה לפעול חברת סלולר חדשה. הליך המכרז הגיע לשיאו היום, עם זכיית שתי החברות.

קצת על הזוכות

חברת מירס – חברת מירס תקשורת נמצאת בבעלות איש העסקים פטריק דרהי, אשר נרכשה על ידו מחברת מוטורולה. עד כה מירס פעלה על טכנולוגיית ה-i-Denועל תקשורת קשר (ווקי – טוקי) והציעה מגוון מצומצם מאוד של מכשירים (מדגם מוטורולה בלבד) ופעלה בעיקר אצל לקוחות עסקיים וצה"ל. חברת מירס התקשתה ביצירת לקוחות חדשים, פרטיים בגלל התיישנות הטכנולוגיה ולכן הזכייה מהווה לה זכות קיום כאשר היא תוכל להציע מכשירים ומסלולים מתקדמים כמו שאר החברות.

חברת 018 אקספון – חברת אקספון נמצאת בבעלות איש העסקים חזי בצלאל. החברה פועלת כיום בפתרונות חיוג לחו"ל – שיחות בינלאומיות וכספקית אינטרנט במחירים מוזלים.

איך יראה שוק הסלולר בשנת 2012

כעת, משזכו שתי החברות במכרז התדרים, הן יפקידו ערבות בידי המדינה על סכום ההצעה הזוכה שלהן, אשר תוחזר להם אם יגיעו לנתח שוק גבוה מ- 7% מהשוק הפרטי, בניכוי עלות הרישיון שנאמדת ב- 10 מיליון שקל. כך משרד התקשורת ממריץ את תהליך ההקמה ושילוב החברות בשוק הסלולר כבר בשנת 2012.

בינתיים, אחרי השלמת תשתית וכיסוי של 10%, החברות תוכלנה לפעול כמו המפעילים הווירטואליים, על גבי התשתית של החברות הקיימות, עד לכיסוי מלא של הרשת החדשה.

כניסת חברות הסלולר החדשות וכניסת המפעילים הווירטואליים שקורמת לה עור וגידים, תפתח את שוק הסלולר לתחרות, כאשר החברות הגדולות יצטרכו להציע מסלולים אטרקטיביים בכדי להשאיר את הלקוחות אצלם ולא לגרום להם לפזול ולנטוש לחברות החדשות או למפעילים הווירטואליים, כך אנו מקווים שתתעורר תחרות אמיתית שתוזיל את המחירים לצרכן.

סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  חבילות סלולר

תגובות