סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד שיחות וגלישה מחו"ל

כמה יעלה לכם לחייג מהסלולר בחו"ל לארץ?

פסח מתקרב ורבים מהישראלים מתכננים לבלות אותו בחו"ל. "כמהזה?" בשיתוף תוכנית חיסכון בדקו כמה יעלה לכם לחייג מהסלולרי בחו"ל לארץ.

כמה יעלה לכם לחייג מהסלולר בחו"ל לארץ בפסח הקרוב?

10/4/11, תוכנית חיסכון, ערוץ 2 בשיתוף "כמהזה?"

לכתבה כפי ששודרה בערוץ 2: לחץ/י כאן

עד לפני שנתיים היה כמעט בלתי אפשרי לשוחח מהסלולרי בחו"ל בשל מחירן האסטרונומי של דקות השיחה. לפני כשנה החלו לשווק חברות הסלולר בנקי דקות שמחד מחייבים אותנו לתשלום מסוים גם אם לא ניצלנו את מלא הדקות בחבילה, אך מאידך מוזילים משמעותית את התשלום עבור השיחות. "כמהזה?" ותוכנית חיסכון עם הפרטים.

בדקנו שני דפוסי שימוש:

האחד, דפוס קל: נוסע ל-7 ימים , מוציא 2 שיחות ביום באורך של 3 דקות כל אחת, מקבל 2 שיחות ביום באורך 3 דקות אחת, שולח 3 SMSביום.

סה"כ – 42 דקות יוצאות, 42 דקות נכנסות, 21 SMS.

השני, דפוס בינוני: משתמש פי 2 מהקל, בין אם נוסע לכפול זמן יום או אם הוא משתמש כבד יותר.

סה"כ – 84  דקות יוצאות, 84 דקות נכנסות, 42 SMS.

ארה"ב

דפוס קל דפוס בינוני
פלאפון 213 ₪ פלאפון 365 ₪
סלקום* 237 ₪ סלקום 379 ₪
אורנג' 268 ₪ אורנג' 388 ₪
מירס 720 ₪ מירס 1439 ₪

איטליה

דפוס קל דפוס בינוני
מירס 192 ₪ פלאפון 365 ₪
פלאפון 209 ₪ מירס 371 ₪
סלקום* 237 ₪ סלקום 379 ₪
אורנג' 268 ₪ אורנג' 388 ₪

תאילנד

דפוס קל דפוס בינוני
מירס 192 ₪ פלאפון 365 ₪
פלאפון 215 ₪ מירס 371 ₪
סלקום* 237 ₪ סלקום 379 ₪
אורנג' 268 ₪ אורנג' 388 ₪

* בסלקום יופחת התשלום בימים הקרובים  ל-214 ש"ח .

**בפלאפון וסלקום נלקחו מחירים ב-5% הנחה אותם ניתן לרכוש באתרי החברות.

החבילות שנלקחו:

פלאפון

פלאפון קל: חבילה: 40 דקות נכנסות, 40 יוצאות, 20 SMS, תוקף החבילה-30 יום

 + השלמה של 2 דקות יוצאות, 2 דקות נכנסות ו-SMSאחד.

פלאפון בינוני: חבילה: 85 דקות נכנסות, 85 יוצאות, 42 SMS, תוקף החבילה-30 יום

 + השלמה של 2 SMS.

סלקום

סלקום קל: חבילה: 80 דקות נכנסות ויוצאות, תוקף החבילה-7 ימים

 + תשלום עבור 21 SMS+ השלמה של 2 דקות יוצאות, ו-2 דקות נכנסות .

סלקום בינוני: חבילה: 160 דקות נכנסות ויוצאות, תוקף החבילה-14 יום

 + חבילת 50 SMS+ השלמה של 4 דקות יוצאות, ו-4 דקות נכנסות .

אורנג'

אורנג' קל: חבילה: 100 דקות נכנסות ויוצאות, 40 SMS, תוקף החבילה-14 יום.

אורנג' בינוני: חבילה: 180 דקות נכנסות ויוצאות, 50 SMS, תוקף החבילה-30 יום.

מירס

מבצע לכל העולם מלבד ארה"ב. תשלום חד פעמי של 39 ₪, 1.5 ₪ לדקה נכנסת, 1.5 ₪ לדקה יוצאת. 10 SMS מתנה. המבצע בתוקף עד סוף אפריל.

דגשים והטבות

יש לציין כי הבדיקה נעשתה לפי דפוסי שימוש ספציפיים, במידה ודפוסי השימוש משתנים ייתכן וגם התוצאות ישתנו.

מלבד המסלולים שיצאו משתלמים לפי דפוסי השימוש שבדקנו, מציעות החברות מסלולים נוספים. חלקם קיימים כבר זמן רב וחלקם יצאו ממש עכשיו לקראת הפסח.

פלאפון

פלאפון מציעה בנקי דקות משולבים ב-SMS, אולם, יש לשים לב כי בניגוד לסלקום ואורנג' החברה מגבילה את הדקות הנכנסות והיוצאות ל-50%-50%. החברה מציעה גם בנקים לדקות נכנסות בלבד, כך שמי שאינו מעוניין להוציא שיחות אלא רק לקבל אותן, ייתכן וימצא את החבילות הללו מתאמות עבורו.  

לקראת פסח מציעה החברה 10 דקות נכנסות מתנה.

בנוסף, בעקבות סלקום, מציעה גם היא תעריף אחיד לדקות נכנסות ויוצאות (מחוץ לחבילה). התעריף משתנה לפי היעד אליו אתם נוסעים ארה"ב 10.9 ₪ / אירופה 8.9 ₪ / שאר העולם 11.9 ₪ .

כמו כן, מציעה פלאפון גם את מסלול הגלובל פס שמתאים למי שטס לחו"ל כל השנה. המסלול מוצע בתשלום חודשי קבוע ומעניק 59 אג' לדקה עד רבע שעה בכל שיחה ובתוספת של 3.6 ₪ לכל שיחה.

סלקום

סלקום ביצעה השנה מהלך חיובי בו ביטלה את הפרדת הדקות הנכנסות והיוצאות בבנקי הדקות (כעת ניתן לנצל את הדקות לפי צורך). בנוסף יצאה לפני כשבוע במהלך נוסף אשר מבטל את התעריפון הקבוע לפי מדינה ומציג מחיר אחיד לחיוג מכל המדינות. 9.90 ₪ לחיוג מכל העולם ו-7 ₪ לחורגים מבנק הדקות.

יש לציין כי בניגוד לפלאפון ואורנג' שמציעות חבילות משולבות בנקי דקות ו-SMS. סלקום מציעה את שני השירותים בנפרד.

אורנג'

החברה מציעה בנקי דקות משולבים ב-SMS וללא הפרדה בין דקות נכנסות ליוצאות. אולם בינואר השנה ראינו שהחברה ייקרה את בנקי הדקות שלה בשיעור של עד 69%, ואחרי שבשנה שעברה, בבדיקה דומה שערכנו, יצאה מובילה מבין חברות הסלולר.

כעת השיקה החברה חבילה חדשה, בה תדרשו לשלם סכום קבוע מראש (250/500/1100 ₪) ומוגבל בזמן. במסגרתו תוכלו לחייג מחו"ל, לקבל שיחות, לשלוח SMS או לגלוש. בחברה מדגישים כי היתרון בחבילות החדשות הוא שהן אינן פועלות בשיטת ה-callback, כלומר, אין צורך להמתין לשיחה חוזרת. כמו כן הן יעילות בשיחות מקומיות שכן השיחה עוברת ישירות ליעד ולא עוברת בישראל (בדרך כלל שמתקשרים מחו"ל לחו"ל השיחה עוברת למרכזיה בישראל וחוזרת לחו"ל).

מירס

מציעה מבצע ייחודי לפסח. בשאר השנה קיים תעריפון.

למה החבילות מסובכות כל כך?

לאחר שרואים את החבילות המוצעות על ידי החברות, אי אפשר שלא לתהות מדוע החבילות מסובכות כל כך: חבילות משולבות בדקות ו-SMS, מוגבלות במספר ימים לניצול, מחולקות לדקות נכנסות ויוצאות ועוד. מדוע החברות לא יכולות להציע מחיר נמוך ואטרקטיבי לדקת שיחה מבלי לבלבל אותנו כל כך ולחייב אותנו לשלם את סכום החבילה מבלי שנדע אם ננצל את כולה או לחילופין נחרוג ממנה. החברות מציעות תשלום של כ-1.5-2 ₪ לדקת שיחה במסגרת החבילה ואילו בחריגה ממנה המחיר נע בין 7-12 ₪ לדקת שיחה. האם הן באמת לא יכולות להציע לנו מחירים אלו ללא התחייבות לחבילות???

אופציות נוספות

לקיחת הטלפון הסלולרי לחו"ל היא לא האופציה היחידה לחיוג מחו"ל. כיום ניתן לקנות SIM מקומי במקום זה של חברת הסלולר. את ה-SIM ניתן לקנות דרך חברות המשווקות אותו בארץ או במדינת היעד אליה אתם נוסעים.

לנוסעים לתקופה ארוכה מוצעים כרטיסי החיוג אשר השימוש בהם מסורבל יותר אך הם זולים בהרבה מהאופציות האחרות.

כמו כן, קיימת האופציה החינמית. כיום, ניתן למצוא Wi-Fi בהרבה מאוד ממקומות הלינה בחו"ל ובבתי הקפה, באמצעותו ניתן לבצע שיחות חינם לארץ דרך הסקייפ, פרינג', וויבר או כל תוכנה אחרת.

המלצה שלנו:

באתר "כמהזה?" ממליצים לנסות ולהעריך את דפוסי השימוש מראש ובכך לחסוך בעלויות. אם תדעו כמה אתם מתכננים לדבר תוכלו לבחור את החבילה המתאימה ביותר עבורכם. בכל מקרה, חשוב שתשימו לב שדקות החריגה מהחבילות הן יקרות ולכן לא כדאי לחרוג. וכמובן שתמיד כדאי לחפש Wi-Fi  ולשוחח בחינם. 


סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד שיחות וגלישה מחו"ל

תגובות