דלג לתוכן
סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  טלוויזיה

סוף עידן השידור האנלוגי

ב-30.3.11 יסתיימו השידורים האנלוגיים בארץ. האופציות הן להתחבר ל-HOT או yes, לרכוש ממיר DTT דיגיטאלי או להתקין צלחת לווין. ערוץ 2 ו"כמהזה?" עם הפרטים.

2 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה

סוף עידן השידור האנלוגי

28/3/11, תוכנית חיסכון, ערוץ 2 בשיתוף "כמהזה?"

 לכתבה כפי ששודרה בערוץ 2, לחץ/י כאן

בסוף חודש מרץ 2011 יסתיימו השידורים האנלוגיים בארץ וצרכנים שעדיין משתמשים בשיטת שידור זו צריכים להתחיל לחשוב על אלטרנטיבה. כל מי שצופה בערוצים 1 ו-2 באמצעות אנטנה (על הגג או פנימית) או שעדיין קולט את השידורים האנלוגיים של HOT צריך להתכונן לסוף החודש אם ברצונו להמשיך לקלוט שידורי טלוויזיה.

האופציות המוצעות היום לצרכני הטלוויזיה בישראל הן להתחבר לחברת הכבלים או הלוויין, לרכוש ממיר DTT דיגיטאלי או להתקין צלחת לווין. הבדלי המחירים משמעותיים בין כל אחת מהאופציות. אם אתם לא צופים הרבה בטלוויזיה או מעדיפים לראות סדרות וסרטים באינטרנט, כדאי בהחלט לשקול את האופציות הזולות יותר.

כבלים ולוויין

התקשרנו ל-HOT ו-yes וביקשנו את מחירי החבילות הכי בסיסיות והכי זולות שיש להן להציע לנו. ב-HOT הציעו לנו חבילה הכוללת את חבילת הבסיס ובנוסף 2 חבילות תוכן אקסטרה לבחירה ב-209 שקלים. ב-yes קיבלנו את חבילת הבסיס ואת חבילת סרטים ב-214 ₪ לחודש.

HOT yes
חבילת בסיס + 2 חבילות תוכן אקסטרה חבילת בסיס + חבילת סרטים
209 ₪ לחודש 214 ₪ לחודש

ממיר דיגיטאלי DTT

באמצעות הממיר ניתן לקלוט היום 5 ערוצים: 1,2, 10, 33 ו-99 ובעתיד יתווספו עוד 13 ערוצים חדשים לחמשת הערוצים הקיימים. בשלב הראשון יתווספו הערוצים: 24, 23, 9, ערוץ 1 HD וערוצי רדיו נוספים. בשלב השני יתווספו ערוץ מורשת, ערוץ החדשות, ערוץ בערבית, וערוצי HD נוספים.

עלות הממיר נעה בין 200-400 שקלים עלות חד פעמית והשימוש בו הוא ללא דמי מנוי.

גם קצב פריסת האנטנות מוגבר ומתוך כך איכות הקליטה  משתפרת.

את הממיר ניתן לרכוש בחנויות למוצרי חשמל ואלקטרוניקה ובסניפי הדואר, וההתקנה היא עצמית. כיום ניתן לרכוש טלוויזיות עם ממיר דיגיטאלי מובנה ובכך נחסכת קניית הממיר.

צלחת לוויין

מדובר בצלחת המותקנת על גג הבית או הבניין וקולטת שידורי טלוויזיה ורדיו באיכות דיגיטאלית מכל העולם. עלות קנייה והתקנה של צלחת לווין פרטית מתחילה מ-1300 ₪ תשלום חד פעמי ותלויה בחבילה שתבחרו.

החבילה הפופולארית ביותר נסמכת על הלוויינים "עמוס" (הישראלי) ו"הוטברד" (האירופי), ומאפשרת קליטת ערוצים 1, 2, 10, ערוץ הכנסת (99) ואת ערוצי הרדיו (רשת א', ב', ג', ד', קול המוזיקה, קול הדרך ורדיו רקע), ובנוסף כ-400 ערוצים מהיבשת האירופאית.

חסרון עיקרי בצלחת הלוויין הוא בעיית התרגום, שכן למאות הערוצים הנקלטים אין תרגום ואם אינכם דוברי איטלקית/גרמנית/ספרדית וכדומה ייתכן שלא יהיה לכם שימוש במרבית הערוצים. 

לסיכום

השידור האנלוגי אמנם מסתיים בקרוב אך לא חסרות אלטרנטיבות זולות. מלבד ממיר ה-DTT  הדיגיטאלי וצלחת הלוויין ניתן היום לצפות בסרטים רבים ובמגוון סדרות גם באינטרנט. אז למי שעדיין רוצה ליהנות מצפייה בטלוויזיה אך אינו מוכן לשלם אלפי שקלים בשנה, יש כיום את האופציה לעשות זאת.

סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  טלוויזיה

תגובות