דלג לתוכן
סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  חבילות סלולר

כך תוכלו לדבר בסלולרי בחינם

עם כניסתם של המכשירים המתקדמים לחיינו בליווי האינטרנט הסלולרי, נפתחה בפנינו האופציה החינמית לניהול שיחות. נענע10 ו"כמהזה?" עם הפרטים.

2 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה

כך תוכלו לדבר בסלולרי בחינם

27/03/11, נענע10 בשיתוף "כמהזה?"

עם כניסתם של המכשירים המתקדמים לחיינו בליווי האינטרנט הסלולרי, נפתחו בפנינו האופציות החינמיות לניהול שיחות. כך תנצלו אותן בצורה מיטבית.

השנה האחרונה היתה אולי בעלת הכמות הגדולה ביותר של רפורמות בשוק הסלולר שהיתה פה, וכל אלו יצרו כך נראה, הוזלה בתשלום החודשי. אולם, למרות שחברות הסלולר מציעות מסלולים זולים יותר מבעבר ובנקי דקות אטרקטיביים, עבור הצרכן עדיין מדובר בתשלומים חודשיים של מאות שקלים.

כאן כדאי לזכור שעם כניסתם של המכשירים המתקדמים לחיינו בליווי האינטרנט הסלולרי, נפתחה בפנינו האופציה החינמית לניהול שיחות. אפליקציות שונות מאפשרות לנהל שיחות חינם עם חברים בעלי אותה אפליקציה.

נענע10 בשיתוף אתר כמהזה? www.kamaze.co.il -  האתר להשוואת מחירי תקשורת בישראל, מביאים לפניכם דוגמאות לכמה אפליקציות בולטות. יש לציין כי ישנן אפליקציות ודרכים נוספות לנהל שיחות חינם מלבד אלו המוזכרות בכתבה.

על מנת להשתמש באפליקציות יש צורך באינטרנט, ומומלץ להתחבר ל-Wi-Fi (אם יש) או להשתמש בחבילת הגלישה שמציעה חברת הסלולר.

כלל ברזל בשימוש באפליקציות אלו הוא ששני הצדדים בשיחה צריכים להוריד את האפליקציה למכשירם.

כיצד תוכלו לדבר חינם?

סקייפ ופרינג': הסקייפ הינה תוכנת מסרים וותיקה. היא החלה את דרכה באינטרנט הקווי, ואפשרה למנויה לנהל ביניהם שיחות על גבי רשת האינטרנט, לצ'טט ולהעביר קבצים.

לפני כשנתיים החליטה להיעזר בשירותיה של חברת פרינג' הישראלית ולספק שיחות חינם גם לגולשים באינטרנט הסלולרי באיכות די טובה. ב-2010 נפרדו החברות וכיום הן מספקות בנפרד שירות דומה.

על מנת להשתמש בפרינג' או בסקייפ יש להוריד לסלולרי שלכם את האפליקציה הרצויה. מכיוון שניתן לנהל שיחות רק עם משתמשים רשומים, יהיה עליכם לבקש גם מהחברים שיורידו אותה. בכל פעם שתרצו לנהל שיחה תצטרכו לפתוח את רשימת החברים הרשומים. אפליקציה זו מאפשרת לנהל שיחות וידאו וצ'אט בין משתמשיה ללא תשלום. בנוסף היא מציעה גם שירותים הכרוכים בתשלום כגון הוצאת שיחות לטלפון רגיל, קבלת שיחות מטלפון רגיל, שליחת הודעות SMS ועוד.

ווייבר: הוויבר הינה אפליקציה המיועדת בינתיים לבעלי אייפון בלבד (אך עתידה להיפתח גם עבור משתמשי מערכת האנדרואיד ממש בקרוב). מדובר באפליקציה מתקדמת יותר מהשתיים הקודמות שסקרנו וזאת בזכות העובדה שכאן לא צריך להוסיף אנשי קשר ולחכות לאישורם. התוכנה תודיע אוטומטית על כל איש קשר שלכם שהוריד אף הוא את האפליקציה למכשירו ותוכלו לחייג אליו בחינם. בקרוב יהיה ניתן גם לשלוח הודעות SMS בחינם.

WhatsApp: אפליקצית WhatsApp האפשרת שליחת הודעות SMS חינם ובנוסף שליחת הודעות קוליות וסרטוני וידאו.

היום ניתן להתחבר ל-Wi-Fi כמעט בכל מקום ולדבר בחינם באמצעות האפליקציות. כדאי לתאם עם החברים והמשפחה באיזה מהאפליקציות אתם רוצים להשתמש ולבקש שיורידו אותה אף הם. מובן שבשלב זה לא ניתן להחליף לחלוטין את שיחות הסלולר בשיחות החינמיות, אבל רגע לפני שאתם מתפתים לבנק דקות ענק שמציעה לכם חברת הסלולר, בדקו האם לא משתלם לכם לשלם לפי דקת שיחה ומתי שאפשר לנצל את שיחות החינם.

סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  חבילות סלולר

תגובות