דלג לתוכן
סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  חבילות סלולר

הטבות חברות התקשורת לחרדים

גלובס בשיתוף "כמה זה?" סקרו את המבצעים למגזר החרדי בתחום התקשורת.

2 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה

אמונה במחיר מציאה

23/02/11, מיכל רז-חיימוביץ', גלובס

להלן בדיקת "כמהזה?" עבור גלובס- הטבות לחרדים בתחום התקשורת. יש לציין כי זה הוא חלק מתוך הכתבה אשר נוגעת להטבות במגוון תחומי צרכנות, הכתבה במלואה מופיעה בגלובס.

תקשורת

סלולרי: 25 אגורות לדקה

ליאת נחום, מנהלת תוכן באתר "כמהזה" להשוואת שירותי תקשורת (kamaze.co.il), מדגישה כי התעריפים המוענקים למגזר החרדי משתלמים מאוד ביחס לתעריפים רגילים: "בהנחה שהלקוח מנצל את החבילות במלואן (במסגרת בנק דקות), עלות דקת שיחה צונחת ל-25 אג' בממוצע, ופחות מכך למרבים לדבר. תעריף רגיל עומד על 55 אג' בממוצע. גם תעריף החריגה נמוך: 25-50 אג' לעומת התעריף הרגיל שהוא כ-70 אג' לדקה.

המלחמה בין חברות הסלולר על המגזר החרדי עלתה מדרגה בחודש האחרון, לאחר שסלקום יצאה במבצע אטרקטיבי במיוחד לחרדים: 2,000 דקות שיחה תמורת 40 שקל בחודש - כאשר ללקוחות שינטשו את מירס יקוזז התשלום החודשי הקבוע. מירס התלוננה במשרד התקשורת על פגיעה בתחרותיות, וזה הורה בצעד חסר תקדים להפסיק או לשנות את המבצע.

ואולם גם בשגרה מציעות כל חברות הסלולר מסלולים ייעודיים למגזר הדתי והחרדי. יש לציין שמכשיר סלולרי כשר, המאושר על-ידי ועדת הרבנות, מיועד לביצוע שיחות בלבד ואינו כולל גלישה באינטרנט, משחקים, מצלמה והודעות טקסט. מכאן שמראש החשבונית אינה כוללת כמה מרכיבים שמקפיצים את המחיר לרובנו, כמו ההכרח לשלם עבור גלישה למכשירי דור 3 ואילך.

כך למשל, בסלקום משלמים בעלי המסלול החרדי 40 שקל בחודש תמורת 400 דקות שיחה לניידים כשרים בכל החברות ו-400 דקות לקו נייח.

באורנג' אפילו נדיבים יותר: תשלום חודשי קבוע של 35 שקל ו-900 דקות בחלוקה שווה ליעדים כשרים או נייחים ועוד. את התעריף הנמוך ביותר (עד בלתי נתפס) מציעה פלאפון: 25 שקלים בלבד עבור 1000 דקות שיחה (500 לניידים ו-500 לנייחים).

גם מירסמציעה מסלול זול במיוחד לקהל החרדים הנאמן שלה: 50 שקל עבור 1,800 דקות ותעריף המשך אטרקטיבי של 25 אג' לדקת שיחה.

נחום מסבירה כי כל לקוח יכול להצטרף למסלולי המגזר החרדי אלא שלפי האופן בו בנויים, הם לא יתאימו או ישתלמו לחילונים - ולא במקרה. המסלולים מסתמכים על השתקת המכשיר בשישי-שבת ועל מכשירים נטולי SMS וגלישה- מה שימנע מרבים משומרי השבת לממש מסלולים משתלמים אלה. שיחה שתתקיים במהלך השבת עשויה לעלות 10 שקל לדקה.

תגובות

אורנג': יש פרסונליזציה

"תפיסת החברה דוגלת בפרסונליזציה: מענה המותאם לצרכיו ולדפוס השימוש של הלקוח, זאת מתוך ההבנה כי למעלה מ-3 מיליון לקוחות אינם יכולים להוות קבוצה הומוגנית. החברה מעניקה סל שירותים המותאם לצרכי הקהלים השונים כמו: חיילים, סטודנטים, קהל דתי-לאומי, משפחה ועסקים ועוד, כך שלכל קהל מותאמת ההצעה לצרכיו הייחודיים. כך גם לקהל החרדי".

פלאפון: מתאימים לקהל היעד

"החברה מציעה ללקוחותיה מגוון מסלולים, הטבות ומבצעים המשתנים מעת לעת, כאשר כל מסלול והטבה מותאמים בצורה המיטבית לדפוסי השימוש של קהלי יעד שונים".

סלקום: זו אינה הטבה

בחברה מדגישים כי אין מדובר בהטבה אלא בתוכנית המותאמת לאוכלוסייה זו בדומה לתכנית חיילים, משפחות או סטודנטים. התוכנית מותאמת לאוכלוסייה עם מאפיינים שונים ובעלת צרכים מיוחדים כמו חיוג בין קווים כשרים. המחירים הזולים הם בחיוג בתוך הקהילה, כאשר בחיוג לקווים מחוץ לקהילה המחירים זהים לתעריפים רגילים.

מירס: היינו החברה הראשונה

"החברה בוחנת את אופן השימוש של המגזרים השונים ומתאימה עבורם חבילות מיוחדות לצרכיהם במחירים תחרותיים, דוגמת מסלולים המיועדים למשפחות, כוחות חירום והצלה, גופים מוסדיים ועוד. כך גם במקרה של המגזר החרדי. מירס הייתה הראשונה שפנתה אליו ישירות והשיקה עבורו את הטלפון הסלולרי הכשר הראשון בישראל. מאז ומתמיד מציעה החברה חבילות ייחודיות משתלמות המותאמות למאפייני השימוש של המגזר החרדי".

שיחות לחו"ל:

מחירון אברכים באקספון

בעוד שרוב החברות אינן מציעות מסלולים מוזלים לחרדים, באקספון לא רק שמקצים להם תעריף מוזל אלא אף קוראים לילד בשמו: "מחירון אברכים". מדובר במסלול שאינו כולל דמי מנוי קבועים ובו תעריף לדקת שיחה הנו 17-18 אג'.

סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  חבילות סלולר

תגובות