דלג לתוכן
סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  תקשורת

תם עידן קנסות היציאה באינטרנט, בטלוויזיה ובטלפון

אושר בכנסת: יופחתו קנסות היציאה מכלל שירותי התקשורת, ביניהם: טלוויזיה בכבלים ובלווין, אינטרנט וטלפון קווי.

2 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה

תם עידן קנסות היציאה הגבוהים בשוק התקשרות

07/11/11, מערכת "כמהזה?"

אנחנו שמחים לבשר כי החל מה-08/11/11 הופחתו קנסות היציאה מכלל שירותי התקשורת, ביניהם: טלוויזיה בכבלים ובלווין, אינטרנט וטלפון קווי גם ללקוחות קיימים.

הגבלת קנסות היציאה תסייע ליצירת תחרות בשוק ותאפשר ללקוחות לעבור בין החברות ללא חשש וללא קנסות. כזכור, קנסות היציאה ללקוחות חדשים כבר בוטלו באוגוסט השנה, ולקוחות שהצטרפו לתוכניות חדשות החל מה-8 לאוגוסט, כבר פטורים מקנסות יציאה ונמצאים בתוכניות ללא התחייבות.

עבור לקוחות קיימים הקנסות אמנם לא בוטלו, אך הם הופחתו משמעותית. גובה קנס היציאה ללקוחות קיימים הופחת באופן הבא: קנס היציאה לא יעלה על 8% מממוצע החשבון החודשי ויוכפל במספר החודשים שנותרו עד תום ההתחייבות. כך בניגוד למה שהיה עד כה, הקנס ילך ויפחת ככל שהלקוח יסיים את ההתקשרות עם החברה בשלב מאוחר יותר של ההסכם. לגבי ציוד קצה, עסקאות בתשלומים עומדות בעינן, והתשלום עליהן ימשיך להיגבות כסדרו.

רוצים להתנתק מהחברה? קראו את מדריך ההתנתקות

עד היום, ברוב שירותי התקשורת, כללו העסקאות התחייבות, כך שביטול ההסכם על ידי המנוי היה כרוך בתשלום או בהפסד הטבה. בעיה זו הייתה חמורה במיוחד בתחום הטלוויזיה- שם קנסות היציאה היו כבדים ועמדו על מאות ואף אלפי שקלים.

המהלך הנוכחי של משרד התקשורת  דומה למהלך שביצעו לפני זמן לא רב בתחום הסלולר גם מבחינת גובה קנס היציאה וגם בכך שהחברה ממנה הלקוח רוצה להתנתק, לא תוכל לגבות מהלקוח תשלום ולא תוכל למנוע ממנו הטבות שהיה מקבל אלמלא הביטול.

שימו לב- החוק יחול על מנויים (פרטיים או עסקיים) שממוצע החשבון החודשי שלהם נמוך מ-5000 ש"ח, אם גובה החשבון החודשי הינו מעבר לסכום זה קיימות תקנות אחרות לגבי ביטול/ הפחתת הקנס. 

שר התקשורת משה כחלון: " היום נעשה צדק עם הצרכנים בענף התקשורת - קנס מטילים על מי שעבר עבירה,  לא על לקוח שמבקש לעבור מחברה לחברה. תחרות היא התרופה לכשלי השוק." 

יו"ר ועדת הכלכלה ח"כ כרמל שאמה הכהן: "לפי עקרון השוויון חובה עלינו ליישר קו בכל ענף התקשורת ולאפס את הקנסות גם ללקוחות הסלולר, מיד עם החזרה מהפגרה, הצעת חוק פרטית בעניין כבר הונחה על ידי."

סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  תקשורת

תגובות