דלג לתוכן
סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  חבילות סלולר

לקוחות הסלולר - אתם יכולים להתנתק בקלות

ב-1 בפברואר הופחתו משמעותית קנסות היציאה בסלולר ללקוחות חדשים וקיימים! המשמעות היא - מעבר קל יותר בין חברות הסלולר והגברת התחרות בשוק.

2 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה

לקוחות חברות הסלולר - אתם יכולים להתנתק בקלות

01/02/11, תוכנית חיסכון, ערוץ 2 בשיתוף "כמהזה?"

ב-1 בפברואר, הופחתו משמעותית קנסות היציאה בסלולר ללקוחות חדשים וקיימים! המשמעות היא  - מעבר קל יותר בין חברות הסלולר והגברת התחרות בשוק.

לקוחות הסלולר בכל החברות יכולים להתנתק מהחברה בה הם מנויים כמעט ללא קנס יציאה. הבשורה הגדולה של משרד התקשורת היא שהפחתת הקנסות רלוונטית גם ללקוחות קיימים (בשונה מרפורמות קודמות שבדרך כלל התייחסו רק ללקוחות חדשים). הגבלת קנס היציאה משמעותית כל כך, עד כי לא בטוח כי ניתן לכנות זאת קנס אלא "תשלום סמלי עבור הפסקת ההתקשרות".

עד עכשיו, לקוחות סלולר אשר היו המעוניינים לעבור מחברה אחת לאחרת, נאלצו לשלם קנסות יציאה כבדים. עניין זה מנע מלקוחות רבים להתנתק ולעבור לחברה מתחרה ולא אפשר קיומה של תחרות ממשית בשוק הסלולר.

קנסות היציאה יוגבלו ל-8% מממוצע החשבון החודשי של המנוי כפול מספר החודשים שנותרו לו עד תום תקופת ההסכם. יתרת התשלומים עבור הציוד (המכשיר וכדומה), תמשיך להיגבות כסדרה ולא בתשלום אחד כפי שנהגו החברות עד היום -  פרקטיקה שהיוותה חסם התנתקות נוסף.

בסה"כ מדובר בחסכון של כ-80%-90% אחוזים בתשלום הקנס.

קנס היציאה לפני הרפורה, היה בדרך כלל קבוע לאורך כל תקופת ההתחייבות ועמד על כ-1000 שקל. עבור לקוח ששילם עד כה 200 שקלים בחודש ורצה להתנתק חמישה או עשרה חודשים לפני תום ההתחייבות, עומד החיסכון על 840-920 שקלים.

התנתקות קנס יציאה קודם דמי יציאה צפויים חיסכון
10 חודשים קודם 1000 ₪ 160 ₪ 840 ₪
5 חודשים קודם 1000 ₪ 80 ₪ 920 ₪

* הטבלה מתייחסת לדפוסי שימוש ספציפיים שנבחרו לשם המחשה. הקנס משתנה מלקוח ללקוח וכך גם עלות המסלול. מקור הנתונים: www.kamaze.co.il

הפחתת קנסות היציאה בסלולר הוא מהלך מבורך, וכעתיש מקום גם להתערב בקנסות הנהוגים בחברות הכבלים והלוויין. מדובר בקנסות דרקוניים שהולכים וגדלים ככל שמחליטים להתנתק מאוחר יותר. ב-HOT, הקנס מורכב משני חלקים: תשלום סכום קבוע + סכום הנגזר ממספר החודשים בהם קיבלתם שירותים מהחברה. ואילו ל-Yesיש מדרגות קנס שהולכות וגדלות ככל שמתנתקים מאוחר יותר. 

סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  חבילות סלולר

תגובות