דלג לתוכן
סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  חבילות סלולר

פלאפון הוזילה את חבילת הגלישה הבסיסית ב- 50%

למרות ששיווק חבילת הבסיס החדשה החל לפני כשבועיים, היא אינה מופיעה באתר האינטרנט של החברה. The Marker בשיתוף "כמה זה?"

2 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה

פלאפון הוזילה את חבילת הגלישה הבסיסית ב-50%

רותי לוי, 26.10.2010, דה מארקר בשיתוף "כמה זה?"

למרות ששיווק חבילת הבסיס החדשה החל לפני כשבועיים, היא אינה מופיעה באתר האינטרנט של החברה

חברת פלאפון יצאה באחרונה בהצעה המוזילה את חבילת הגלישה הבסיסית ב-50% ומנקה אותה משירותים נוספים שאינם ניתנים להסרה. ואולם אף שהחברה החלה להציע את החבילה לפני שבועיים, היא ממשיכה לשווק במקביל את החבילות היקרות יותר ואינה חושפת את התעריפים החדשים באתר האינטרנט שלה. נציגי השירות במוקד פלאפון מסבירים כי ייתכן שמדובר בהצעה זמנית.

מעכשיו יוכלו בעלי המכשירים הניידים של פלאפון מדור 3 להקל על החשבון החודשי: במקום לשלם 39.90 שקל לחבילה, הם יוכלו להצטייד בחבילה בעלות של 19.90 שקל. אמנם נפח הגלישה באינטרנט בחבילה הוכפל מ-5 מגה-בייט ל-10 מגה-בייט, אך עדיין מדובר בנפח מצומצם ולא משמעותי.

החבילה החדשה נקייה משירותים נוספים שאינם ניתנים להסרה וכוללת רק שירותי גיבוי כרטיס הסים. לצד ההוזלה האמורה, פלאפון מציגה באתר האינטרנט שלה את החבילות הקודמות, ולא את תעריפי הגלישה החדשים.

מבדיקה שערכו עבור TheMarkerנציגי "כמהזה?", האתר להשוואת מחירים בתחום התקשורת, מול מוקד שירות הלקוחות של פלאפון, התוודענו כי הנציגים מעודכנים ומשווקים את החבילה הבסיסית החדשה מזה כשבועיים, אך בעצמם תוהים אם מדובר בהצעה זמנית. ייתכן שפלאפון תיאלץ לערוך שינוי נוסף בחבילות הגלישה שלה, כיוון שהן עדיין מבחינות בין גלישה בתוך פורטל פלאפון ומחוצה לו, ובכך אינן עומדות בהוראות משרד התקשורת שיכנסו לתוקף ב-1 בינואר.

בעלי הסמארטפונים בכל חברות הסלולר מחויבים בחבילות בסיסיות (שאינן ניתנות למיקוח) גבוהות בהרבה (49.9-78 שקל), ולכן הוזלת החבילה האמורה היא בגדר מתן מענה לבעלי המכשירים האחרים, שלרוב אינם משתמשי דאטה כבדים, אם בכלל. בהתחשב בתמחור לנפח ליתר חבילות הגלישה שמציעה החברה ובכך שהחברה מנהיגה תעריפי חריגה סבירים ביחס לחברותיה, פלאפון מחזיקה כיום בתעריפי הגלישה האטרקטיביים בשוק.

מקוריות לחוד, וטובת הלקוחות לחוד

בסוף 2009 הגתה פלאפון רעיון רווחי: להוסיף שירותים נוספים לחבילת הגלישה. בתמורה לייקור תעריפים משמעותי, התווספו לכלל החבילות שהציעה החברה שירותים כמו גיבוי כרטיס הסים, צליל המתנה מוסיקלי וכמות מסוימת של הודעות SMS בחינם. כך, שירותים שעד אז עמדו לבחירת הצרכן, התקבעו כעובדה קיימת בתוך חבילת הגלישה הבסיסית המחייבת כל לקוח המחזיק במכשיר דור 3 של פלאפון, דבר המעורר טענות שמא מדובר בהתניית שירות בשירות - האסורה על פי חוק.

החבילה הבסיסית שהציעה אז פלאפון קפצה מ-29 שקל ל-39.90 שקל, ובחוסר קורלציה נפח החבילה בגלישת דאטה דווקא הצטמצם מ-50 מגה-בייט ל-5 מגה-בייט בלבד. חבילת הגלישה הבסיסית של פלאפון, כמו מתחרותיה שמיהרו ליישר קו במהלך השנה, כללה הכל למעט גלישה סלולרית. הנפח המצומצם של החבילות (5 מגה-בייט) שקול להורדת שיר אחד והעלאת שתי תמונות לקיר הפייסבוק. פלאפון אף הקדימה את כולם כשהנהיגה את שיטת הפורטל כשחבילת הגלישה הופרדה - נפח מסוים ניתן לגלישה בתוך פורטל פלאפון (Wap) ונפח אחר ומצומצם בהרבה ניתן מחוץ לפורטל פלאפון (Data). תיקון צרכני של משרד התקשורת שיכנס לתוקף ב-1 בינואר מבקש לשים קץ לתופעה הפוגעת בניטרליות הרשת. לפי ההוראה, חברות הסלולר לא יוכלו להפלות בין גלישה בפורטל החברה לבין גלישה בשאר הרשת, ולגבות יותר בעבור האחרונה.

סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  חבילות סלולר

תגובות