דלג לתוכן
סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  טלוויזיה

ההתחייבות התקצרה, HOT ו-yes מעלות מחירים

משרד התקשורת קיצר בתחילת החודש את תקופת ההתחייבות בחברות הטלוויזיה לשנה וחצי - ובתגובה העלו HOT ו-yes את המחירים. בדיקת TheMarker ו-"כמהזה?".

2 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה

תקופת ההתחייבות התקצרה - HOT ו-yes מעלות מחירים

20.12.10, רותי לוי, TheMarker  בשיתוף "כמהזה?"

משרד התקשורת קיצר בתחילת החודש את תקופת ההתחייבות בחברות הטלוויזיה הרב-ערוציות לשנה וחצי - ובתגובה העלו חברות הכבלים והלווין את המחירים. גם החבילות ללא התחייבות, שכלל לא הושפעו מהשינוי - התייקרו.

ב-7 לדצמבר התקצרה תקופת ההתחייבות המירבית לשירותי הטלוויזיה הרב-ערוצית משלוש שנים לשנה וחצי. משרד התקשורת אף החיל את ההנחיה על סלי השירותים המשולבים (טריפל), הכוללים שירותי טלפוניה, אינטרנט ושידורי טלוויזיה שמספקת HOT. זוהי כנראה הסיבה לעליית המחירים הנוכחית בכמה מהחבילות שמציעות החברות.

כך למשל, חבילת הטריפל MORE של HOT בהתחייבות ל-36 חודשים, עלתה בעבר 269 שקל, כיום מתומחרת החבילה ב-285 שקל - עלייה

של 16 שקל או 6%. גם אם מדובר בהוזלה יחסית לחבילות לתקופות מקוצרות שהוצעו בשנה האחרונה על ידי החברה, במצב הנוכחי צרכן הכבלים הישראלי יכול לבחור אך ורק בחבילות יקרות מאלה שהוצעו לו בעבר ל-36 חודשים.

ב-yes כנראה טרם החליטו על המחיר הראוי, בעוד שחבילת הבסיס של החברה זכתה לעלייה של 5% כשעלתה מתעריף של 204 שקל לתעריף של 214 שקל, שתי חבילות אחרות דווקא נהנו מירידה של עד 3%.

"בחודש האחרון עודכנו התעריפים של חברת yes כמה פעמים כלפי מעלה וכלפי מטה ב-10-15 שקל, כנראה על רקע קיצור תקופת ההתחייבות שחל ב-7 בדצמבר, ובהתאם לשינויים של HOT. העדכון האחרון בוצע אך אתמול", אמרה ליאת נחום מנהלת תוכן באתר "כמהזה?" להשוואת מחירי תקשורת בישראל. "אך כמו בענף הסלולר, הלקוח שיבחר בחבילה הנמוכה ביותר זכה 'להיקנס' בתוספת תשלום" היא מציינת.

מ-HOT נמסר כי "החברה משווקת זה כשנה חבילות הן במסלול של 36 חודשים והן במסלול של 18 חודשים. משמעותה של הנחיית משרד התקשורת לקיצור תקופת ההתחייבות היא ביטול החבילה הזולה עם ההתחייבות ל-36 חודשים. למרות זאת, ועל מנת להיטיב עם הצרכנים, בחבילות הטריפל של החברה בוצעה הוזלת מחירים - מחיר טריפל MORE ל-18 חודשים הוזל מ-299 ל-285 וטריפל מגה הוזל מ-329 ל-315.

"באשר למחיר הטריפל ללא התחייבות, הרי שהוא נמוך משמעותית מהמחיר הקבוע שלו. לפני כחודשיים יצאה החברה במבצע מיוחד וכיום היא מציעה מבצע אחר, הכולל מגוון רחב יותר של הטבות".

מחברת yes נמסר כי "מחיר החבילה הכוללת את מכשיר ה-yes max total top  ללא התחייבות מוזל החל מהיום ב-10 שקלים ומחירו 280 שקל".

 

סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  טלוויזיה

תגובות