דלג לתוכן
סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  חבילות סלולר

מאבק צרכני נגד התנהלות חברות הסלולר

המועצה לצרכנות פותחת במאבק צרכני נגד התנהלות חברות הסלולר. אתר "כמהזה?" תומך במאבק זה, ומצטרף לקריאה: מהבית מדברים רק מטלפון קווי!

1 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה

המועצה לצרכנות קוראת למאבק צרכני נגד התנהלות חברות הסלולר

9/12/10, מערכת "כמהזה?"

תחת הכותרת "בבית ובמשרד לא מתקשרים מהנייד" פותחת המועצה לצרכנות במאבק צרכני נגד התנהלות חברות הסלולר. המאבק  נובע מתחושת תסכול וכעס כפי שעולה מתלונות הצרכנים ומהעובדה כי אין לצרכנים כוח מיקוח מולן.
לאחרונה, אף גדשו חברות הסלולר את הסאה כשתגובתן על החלטת הממשלה להוריד את דמי הקישוריות , היה בהגשת בג"צ למניעת ההוזלה, ובהעלאת מחירי השירות.

בנוסף מארגנת המועצה מבצע מיוחד של חברי מאמ"ץ (המערך הארצי של המועצה לצרכנות) לשלוח מכתב המופנה ישירות למנכ"לי חברות הסלולר, ובו הכשלים בענף, ודרישה להיות צרכניים. המועצה קוראת לציבור הצרכנים לצמצם את השיחות במכשירי הטלפון הנייד, במטרה לנגוס ברווחים העצומים של חברות הסלולר.

המועצה לצרכנות יוצאת למאבק בחברות הסלולר עקב ריבוי תלונות הצרכנים, ולטענתם, מעל לכל עומדת לצרכן תחושה חזקה של חוסר אונים, שכן, גם אם יצליח ויעבור לחברת סלולר אחרת מצבו לא ייטב. מסקר שערכה המועצה לצרכנות עלה כי חברות הסלולר נתפסות כחברות שמידת ההגינות והשקיפות שלהן היא  הנמוכה ביותר.      

השוק נשלט בידי 3 חברות המגיעות לרווחיות גבוהה בזכות התחרותיות הנמוכה. חברות אלה פועלות בדרך המשמרת את רווחיותן בכך שהן יוצרות הכבדה על כניסתם של שחקנים חדשים, שעשויים להתניע את התחרות.

בנסיבות אלה יכולות החברות להשתמש בכוחן כלפי הציבור שהינו, למעשה, קהל שבוי בידיהן ומרשות לעצמן גם להעלות מחירים על פי רצונן.

המועצה קוראת לצרכנים להפסיק ולהזין  את חברות הסלולר באופן שמגדיל את רווחיהן בעיקר כאשר יש טלפון קווי בקרבתם. על פי הערכות המועצה לצרכנות , שינוי הרגלי שיחה של 3 דקות ביום, בו צרכנים ימירו את השיחות מהטלפון הנייד לנייח, יגרעו מרווחיהן של חברות הסלולר כמיליארד שקלים בשנה.

מנכ"ל המועצה לצרכנות עו"ד אהוד פלג,  אומר כי  אין תחליף להתארגנות צרכנית לצורך העברת מסר נוקב לחברות הסלולר בדבר הצורך לשחרר את הצרכנים.

סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  חבילות סלולר

תגובות