דלג לתוכן
סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  שיחות וגלישה מחו"ל

כמה יעלה לכם לדבר מחו"ל החורף

לאחרונה נעשו שינויים בתעריפי החברות הסלולריות לשיחות מחו"ל לארץ. נענע10 וכמהזה? בדקו: כמה יעלה לכם לדבר מחו"ל, ואיזו חברה מציעה את החבילה הכי משתלמת?

3 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה

בכל זאת חם: כמה יעלה לכם לדבר מחו"ל החורף

1/12/10, nana10 בשיתוף "כמהזה?"

לאחרונה נעשו שינויים בתעריפי החברות הסלולריות לשיחות מחו"ל לארץ • בדקנו: כמה יעלה לכם לדבר מעבר לים בימים אלו, ואיזו חברה מציעה את החבילה המשתלמת ביותר?

בשנים האחרונות נהיה מקובל יותר ויותר לדבר מהמכשיר הסלולרי במהלך השהות שלנו בחו"ל. מבדיקות שונות שנעשו במהלך השנה האחרונה עלה שחברות הסלולר מציעות בנקי דקות אטרקטיביים המתקרבים למחירי כרטיסי ה-SIM. עם זאת, לאחרונה נעשו שינויים בחבילות של חלק מהחברות.

בדקנו, בשיתוף אתר "כמהזה?" www.kamaze.co.il  - האתר להשוואת מחירי התקשורת בישראל, מה השינויים שערכו החברות בחבילות בנקי הדקות מחו"ל לארץ, וכמה יעלה לכם לדבר מחו"ל מהטלפון הסלולרי בימים אלו.

פלאפון - לפלאפון שני סוגים של חבילות, חבילות של דקות נכנסות ויוצאות אשר החלוקה ביניהן היא 50% לנכנסות, 50% ליוצאות, וחבילות עם דקות נכנסות בלבד. בחבילות של הדקות הנכנסות והיוצאות לא נעשה שינוי במחירים. עם זאת, נעשה שינוי לטובה באופן רכישת החבילות, כך שבעבר לא היה ניתן לקחת יותר מחבילה אחת, והיום ניתן לקחת עד שתי חבילות מאותו סוג.

בחבילות הדקות הנכנסות לעומת זאת, בוצעה העלאת מחירים של  14.5% בחבילת הדקות הגבוהה ושל 23.8% (!!!) בחבילת הדקות הנמוכה. 

אורנג' - החברה לא העלתה את תעריפי החבילות ולא ערכה שינויים נכון להיום. אורנג' מציעה חבילות משולבות דקות שיחה ו-SMS  עם זמן ניצול מוגבל לכל חבילה. הדקות בחבילה, ניתנות לניצול לפי בחירת הלקוח (אין הגבלה לאחוז שיחות נכנסות או יוצאות).

סלקום - סלקום ביצעה שינויים בחבילות הדקות בשיחות מחו"ל. מחבילות קשיחות שהגבילו את מספר הדקות בבנק ל-50% דקות שיחות יוצאות ו-50% דקות שיחות נכנסות, עברו בסלקום לחבילות גמישות בהן הלקוח יכול לבחור באיזה אופן לנצל את הדקות. מדובר בשינוי בהחלט מבורך, אך עם זאת יש לשים לב כי גם תקופת משך החבילה השתנתה ואם בעבר היה ניתן לרכוש 90 דקות ולנצלן במשך 10 ימים, היום, ניתן לרכוש 80 דקות ולנצלן במשך 7 ימים בלבד. כמו כן, חבילת 120 דקות, שאותה היה ניתן לנצל במשך 10 ימים, ניתן לנצל היום רק במשך 8 ימים.

האם השינוי הוא לטובה? התשובה תלויה במידה ניכרת בדפוס השימוש שלכם. אם דפוס השימוש שלכם הוא להוציא ולהכניס שיחות ביחס של 50%-50%, לא תיהנו מהשינוי שכן המחיר לדקת שיחה עלה, והמחיר הקודם היה עדיף לכם. לעומת זאת, אם דפוס השיחות שלכם שונה, תוכלו כעת לנצל את מלא הדקות בחבילה כפי שתרצו ותדאגו פחות מדקות חריגה שעולות הרבה יותר מעלות לדקה שבתוך החבילה. כמו כן, הכדאיות תלויה גם במספר הימים בהם תשהו בחו"ל, החברה הוציאה חבילות עם מספר ימים קצר יותר לנוסעים תקופות קצרות ואתם צריכים לבדוק האם הם חופפים למספר הימים שאתם נוסעים או שהם דורשים מכם לרכוש יותר מחבילה אחת.

צרפת כמשל

לאור השינויים, החלטנו לבדוק כמה יעלה ללקוח הנוסע לצרפת, הרוצה לדבר מהסלולרי בכל אחת מן החברות. בדקנו שני סוגי לקוחות: האחד, לקוח אשר נוסע לשבוע, מוציא 2 שיחות יומיות באורך שלוש דקות, מקבל שתי שיחות באורך דומה מהארץ ושולח שלוש הודעות כתובות ביום. והשני, מדבר פי שניים מלקוח הקודם, בין אם הוא מדבר יותר ובין אם משך החופשה מתארך.

יש לציין כי מדובר בדפוסים ספציפיים ואינם מתאימים לכולם. אנו ממליצים לכל אחד לבדוק את דפוס השימוש המתאים לו. בנוסף, יש לזכור לחייג דרך שירותי החו"ל המוזל של החברות השונות כפי שמסבירים בעת רכישת החבילה. 

סלולרי בחו"ל? נוח, אך לא תמיד הזול והמשתלם ביותר

באופן כללי, לא משנה מה השינויים שערכו או לא ערכו החברות בחבילות. בחירה בחבילת דקות שיחות מחו"ל תצא כמעט לרוב משתלמת יותר ממחירוני חו"ל מוזל של החברות השונות (אלא אם כן, אתם מדברים ממש מעט). עם זאת, אין ספק שבודדים האנשים שיכולים "לקלוע" לבנק הדקות המתאים להם ולכן יחרגו ממנו או לחילופין, לא ינצלו את כולו. ולכן, לא נותר לנו לתהות ולשאול, למה החברות לא מציעות לנו מחירים אטרקטיביים גם לא בבנקי דקות מחייבים ומגבילים, על מנת שנוכל אנחנו הצרכנים לקבוע כמה נדבר ולשלם בהתאם מחיר הוגן.

כמו כן, יש לזכור כי לקיחת מכשיר הסלולר לחו"ל היא אמנם אופציה נוחה אך לא תמיד הזולה והמשתלמת ביותר וישנן אלטרנטיבות נוספות לשיחות מחו"ל. ראשית, קיימת האפשרות לרכוש כרטיס SIM ששייך למדינה אליה אתם נוסעים ולהשתמש בו במקום ה-SIM הרגיל ובכך גם להשתמש במכשיר הסלולרי הזמין וגם להוזיל בעלויות.

את כרטיס ה-SIM ניתן לרכוש במדינה אליה אתם נוסעים או בארץ אצל אחת מהחברות הבאות: 012 סמייל, 013 נטוויז'ן, בזק בינלאומי, 018 אקספון, TelAwayו-Telemost. בנוסף, חברות דוגמת - 012 סמייל, 013 נטוויז'ן, בזק בינלאומי ו-018 אקספון מספקות כרטיסי חיוג מהם ניתן לדבר מהמדינות השונות. רוב החברות מציעות כרטיסים בעלי מספר דקות מוגבל ובעלות חד פעמית. כמובן שלמי שיש זמן לחפש אינטרנט ולשבת ליד המחשב יש כמובן שיטות חינמיות לדבר, כגון: מסנג'ר, ICQ ופייסבוק. דרך נוספת לדבר מהמחשב או מהטלפון עצמו (כאשר הוא מחובר לאינטרנט אלחוטי) היא Skype.

אז לפני שאתם טסים - בדקו מה האופציה המשתלמת ביותר עבורכם ואל תתפתו לקחת את מכשיר הסלולר איתכם בכל מצב.

סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  שיחות וגלישה מחו"ל

תגובות