דלג לתוכן
סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  חבילות סלולר

עמוד נוח: מה מציעות חברות הסלולר לחיילים?

מה הם המסלולים המוצעים לחיילים על ידי החברות, איזו מהן מציעה את התוכנית המשתלמת ביותר, ולמה חשוב לשים לב לפני ההצטרפות?

4 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה

עמוד נוח: מה מציעות חברות הסלולר לחיילים? 

 ליאת נחום, 25.11.2010, נענע10 בשיתוף "כמה זה?"

מה הם המסלולים המוצעים לחיילים על ידי החברות, איזו מהן מציעה את התוכנית המשתלמת ביותר, ולמה חשוב לשים לב לפני ההצטרפות?

חברות הסלולר הבינו כבר בתחילת דרכן שאת לקוחותיהן שווה לצוד כבר בתחילת הדרך - בבקו"ם, זאת כדי שהאחרונים יוכלו לפתח אליהן נאמנות ולהשאר איתן שנים ארוכות. על כן, המסלולים המוצעים ללובשי מדים הם בין האטרקטיביים ביותר הקיימים בשוק.

עם זאת, מאחר ומשכורות אותם חיילים נאה סביב כמה מאות שקלים, רצוי לבדוק היטב כל מסלול וכל חברה לגופה, לפני שמכריעים לאן הולך כל שקל. 

דקה לפני תחילת גיוס המחזורים גדולים בצה"ל, בדקנו בשיתוף אתר "כמה זה?" - www.kamaze.co.il מה הם המסלולים המוצעים לחיילים על ידי החברות, איזו מהן מציעה את התוכנית המשתלמת ביותר, ולמה חשוב לשים לב לפני ההצטרפות?

על מנת להשוות בין מסלולי החיילים אשר מציעות חברות הסלולר, בחרנו דפוס שימוש של חייל המדבר 400 דקות בחודש ושולח 100 הודעות SMS. יש לציין שחלק מחברות הסלולר מציעות יותר ממסלול אחד המיועד לחיילים, אנו בחרנו את המשתלם ביותר מבין המסלולים שמציעה כל חברה עבור דפוס השימוש שבחרנו.

מהנתונים עולה כי טווח המחירים הוא בסביבות 100 שקלים לחודש (נע בין 95-117 שקלים לחודש) פער של כ-22 שקלים בין המסלול הזול ביותר ליקר ביותר. אם תרצו חבילת גלישה, התשלום בגינה ייקר לכם את החשבון ב 20-40 שקלים נוספים לחודש. פלאפון מציעה את ההצעה המשתלמת ביותר עבור דפוס השימוש שבחרנו, ובהצעתה יתרון משמעותי: לא נדרשת התחייבות למסלול, אם כי מצאנו חסרונות ויתרונות למסלולים אותם מנינו בהמשך.

מסלולים נוספים לחיילים: חבילות דקות של אורנג' וסלקום

בסלקום ואורנג' יש גם חבילות נוספות לחיילים הבנויות לפני בנקי דקות ומסרונים. באורנג' מציעים בנקים של דקות וסמסים (150 דקות ו-150 SMS ב- 98 שקלים, 400 דקות ו-400 SMS ב-168 שקלים או 1000 דקות ו-100SMS ב- 248 שקלים). תוכניות אלו כוללות גם חבילת גלישה בסיסית ומכשיר בחיוב זיכוי מלא למדברים מעל 98 שקלים. 

המכשירים בתוך תוכנית זו הם: סמסונג מיני טאצ' או C5130 אן מונט בהחזר מלא למדברים ב-98 שקלים בחודש. שימו לב, בתוכנית זו עלויות החריגה גבוהות יחסית לתעריפי חיילים: 59 אג' לדקה ו-56.7 אג' לכל מסרון.

בנוסף, בסלקום מוצעים בנקי דקות ו-SMS כמו, "חבילת 450" (300 דקות ו-150 מסרונים) ב-108 שקלים, "חבילת 700" (500 דקות ו-200 מסרונים) ב-161 שקלים ובנקים נוספים גדולים יותר. החבילה הנמוכה ביותר היא בעלות של 108 שקלים והגבוהה ביותר בעלות של 340 שקלים. עלות החריגה במסלולים אלו היא 39 אג' לדקה ו-19 אג' לכל מסרון.

מכשירים: מנוקיה ב-19 ש' ועד סמארטפונים ב-150 ש' לחודש

למעוניינים במכשירים זולים ופשוטים דוגמת נוקיה 2730 בסלקום בחיוב זיכוי מלא למדברים מעל 19 שקלים ובחיוב-זיכוי מלא בפלאפון. סמסונג C5130 בחיוב זיכוי מלא בפלאפון ובאורנג' בחיוב זיכוי מלא למדברים מעל 148 שקלים. סמסונג מונט בסלקום בעלות של 65 שקלים לחודש ובהחזר מלא למדברים מעל 150 שקלים, בפלאפון הוא יהיה בתוספת של 20 שקלים בחודש לאחר חיוב-זיכוי, ובאורנג' 48 שקלים חודש ובהחזר מלא למדברים מעל 148 שקלים.

לאלו שחפצים במכשירים מתקדמים: סלקום מציעה מגוון גדול של מכשירים (סמארטפונים ודור 3) בחיוב זיכוי מלא למדברים 150 שקלים בחודש. ישנה עוד קבוצת מכשירים בחיוב זיכוי מלא למדברים מעל 100 שקלים (כגון: LG קוקי פלוס, או סמסונג טאצ'וויז). גם לפלאפון מגוון רחב כאשר מי שמעוניין במכשיר מתקדם יצטרך להוסיף 20 שקלים בחודש (סמסונג מיני טאצ', מונט וכו') למשך 36 חודשים. באורנג' המכשירים בחיוב זיכוי מלא למדברים מעל 148 שקלים בחודש, מכשירים כגון: מיני טאצ' או מג'יק טאצ'.

במירס מציעים מכשירים פשוטים בהחל מ- 24.90 שקלים בחודש לסליידר. ה-i-one בעלות חודשית של 64.90 שקלים למשך 36 חודשים. קבלת החזר מלא למדברים 300 דקות בחודש פרט ל-ione שם ההחזר מלא למדברים מעל 500 דקות.

בחרתם מכשיר שאינו דור שלישי? תחסכו מאות שקלים בשנה

לצד מסלולים מובנים עם חבילת גלישה ומכשיר בחיוב זיכוי מלא, ישנם מסלולים בהם חבילת הגלישה אינה מובנית בתוך המסלול, כמו ברוב המסלולים שמציעות חברות הסלולר לשאר הקהלים. כאן ניתנת אפשרות הבחירה אם לרכוש מכשיר דור 3 יחד עם חבילת גלישה או מכשיר פשוט ללא חבילת גלישה. אפשרות הבחירה הזו איננה מובנת מאליו, והמלצתנו עבור חיילים שאינם מתכננים לגלוש באינטרנט הסלולרי היא לבחור במכשיר פשוט שאינו דור שלישי, ולבחור במסלול ללא חבילת גלישה, מדובר על חיסכון של מאות שקלים בשנה.

חיילים שירכשו מכשיר דור 3 ישלמו מחיר מלא על חבילת הגלישה בסיסית דבר שיגרור תוספת תשלום בחשבונית של בין 20-40 שקלים בחודש. בפלאפון ובסלקום חבילת גלישה בסיסית בעלות של 39.90 שקלים, באורנג' חבילת גלישה בעלות של 26.90 (למדברים מעל 148 שקלים יינתן החזר גם על חבילת הגלישה בנוסף לעלות המכשיר) ובמירס התשלום הוא פר הגלישה בפועל או חבילת גלישה בעלות של 19.90 שקלים ללא התחייבות (חבילת גלישה למכשיר ione 49.90 שקלים).

הזהרו ממכשירים במתנה

אצל רוב החברות, התשלומים על המכשיר מחולקים למשך 36 חודשים, וכך גם ההחזרים. כך שאם לאחר 18 חודשים תרצו לעבור חברה או להתנתק תמשיכו לשלם על המכשיר ללא קבלת החזר מאותה חברה או שבמקרים מסוימים תצטרכו לשלם את יתרת התשלום על המכשיר בתשלום אחד. בפלאפון מכשיר "מתנה" הוא בעצם מכשיר בחיוב-זיכוי מלא, כך שאם תעזבו את החברה, תשלמו על יתרת המכשיר הנותרת.

על מנת לקבל החזר בגין עלות המכשיר תצטרכו לדבר מעל רף מסוים שכל חברה קבעה. חשוב מאוד לדעת שמכיוון שמדובר במסלולים ייחודיים ומוזלים, במקרים רבים העלות החודשית אינה מספיקה או גבולית לקבלת החזר ולכן למי שלא מגיע לכך, תתווסף לחשבון עלות המכשיר.

בחנו את עצמכם: איך לבחור מסלול?

מסלולי החיילים קשים לחישוב ולכימות "פר דקה" כיוון שיש דקות ליעדים ספציפיים, דקות בסופ"ש, דקות לכל היעדים, דקות בתוך הרשת וכו', ומכיוון שהעלויות שונות, קשה לחייל לחשב כמה תעלה לו דקה בפועל במסלולים אלו. לכן חשוב לבדוק את דפוסי השימוש שלכם ולדעת בבירור כמה אתם מדברים בחודש, האם יש יעדים אליהם אתם מדברים יותר והאם אתם משוחחים יותר בתוך הרשת או מחוצה לה.

את דפוסי השימוש ניתן לבדוק על ידי מעקב פירוט השיחות שלכם למשך 3-6 חודשים ובנוסף, ניתן לקבל את המידע הזה בשיחה אל מוקדי השירות של החברות, שם גם יוכלו לספק לכם את הנתונים האלו.

שימו לב, אם אתם לוחמים החברות מציעות לכם הטבות מיוחדות, אולם, ההטבות שפלאפון ואורנג' מציעות ללוחמים הן בהצגת תעודת לוחם, אותה תקבלו זמן רב אחרי קבלת הצו הראשון, ורק לאחר שיבוץ סופי ביחידה לוחמת, תהליך שלוקח זמן רב.

בהקשר זה, כדאי לדעת שבפלאפון הצטרפות למסלול החיילים היא מקבלת תאריך גיוס סופי (צו ראשון חלוט) או בהצגת תעודת חוגר ולא מקבלת צו ראשון, כמו ביתר החברות.

עושים שירות לאומי? תהנו מאותן תנאים

אולי לא הייתם מודעים לכך, אך כל מי שעושה שירות לאומי, יכול לקבל את מסלולי החיילים בהצגת אישור מתאים ממקום השירות הלאומי.

סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  חבילות סלולר

תגובות