דלג לתוכן
סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  חבילות סלולר

חברות הסלולר מעלות את התעריפים

פלאפון תודיע בשבוע הבא ללקוחותיה על עליית תעריפים של כ-4.4% בתחילת ינואר. סלקום הודיעה אף היא אתמול על עליית תעריפים דומה שתיכנס לתוקפה כבר בדצמבר.

1 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה

אין תחרות- אין בושה: חברות הסלולר מעלות את התעריפים

18/11/10, מערכת "כמהזה"

פלאפון צפויה להודיע בשבוע הבא ללקוחותיה על עליית תעריפים של כ-4.4% בממוצע בתחילת ינואר. סלקום הודיעה אף היא אתמול על עליית תעריפים דומה שתיכנס לתוקפה כבר בדצמבר 2010.

סלקום הודיעה אתמול על החלטתה לעלות  את התעריפים, פלאפון צפויה לצאת עם הודעה דומה ללקוחותיה בשבוע הבא. לא משנה לאיזו חברת סלולר אתם שייכים, העלאת התעריפים מתרחשת בכל החברות: פרטנר העלתה מחירים לחלק מלקוחותיה באמצע נובמבר בשיעור של 3.5%, סלקום תעלה תעריפיה באמצע דצמבר בשיעור ממוצע של 4% ופלאפון תעלה את תעריפיה ב-1 בינואר 2011 ב-שיעור ממוצע של 4.4%. יש לציין כי עליית התעריפים תקפה בכל החברות רק עבור לקוחות פרטיים אשר אינם נמצאים בהתחייבות, לכן מספר הלקוחות שירגישו בעלייה זו בשלב המיידי נאמד במאות אלפים. עם זאת, חברות הסלולר יכולות לעדכן את תעריפי הלקוחות העסקיים גם אם במהלך תקופת ההתחייבות בשיעור של עד 30% בשנה, ועדכון כזה צפוי להתרחש בחודשים הקרובים מול הלקוחות העסקיים של כל החברות.

חברות הסלולר נוהגות להעלות מחירים בשיעורים דומים ובסמיכות אחת לשנייה, על מנת למנוע מלחמת מחירים בינהן. העלאת תעריפים זו, בשלושת החברות, מתרחשת לטענתן עקב הנזק הצפוי מהורדת דמי הקישוריות, וכן משחיקת תעריפים שחלה במהלך שנת 2010. 

גלית אבישי, מנכ"לית ארגון אמון הציבור, מסרה בתגובה: "בעולם שבו אין תחרות- גם אין בושה. באותה נשימה יד אחת בחברת סלקום מחלקת דיבידנדים במאות מיליוני שקלים לאחר רבעון מוצלח ועלייה בהכנסות, בעוד היד השנייה מעלה מחירים על חשבון מאות אלפי אנשים בישראל. יתרה מכך, חברת סלקום הגישה לאחרונה בג"ץ שמטרתו היא אחת: פגיעה קשה בציבור. ארגון אמון הציבור שוקל להצטרף לבג"ץ בכדי למנוע מחברות הסלולר לסכל את הורדת דמי הקישוריות- מהלך חשוב שיחסוך כסף רב". 

סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  חבילות סלולר

תגובות