דלג לתוכן
סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  מכשירי סלולר

כל הפרטים על אייפון 4

האייפון 4 הושק לאחרונה בישראל. iPhones.co.il בשיתוף "כמהזה?" בדקו אלו חבילות מציעות חברות הסלולר, מי הכי משתלמת ומה קורה אם האייפון מתקלקל.

4 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה


אייפון 4 משנה את הכל שוב?

ליאת נחום, כמה זה?, אוקטובר 2010

בשקט בשקט ובהשקה רכה הושק האייפון 4 בחברות הסלולר בסוף חודש אוקטובר. אתר iPhones.co.il בשיתוף אתר "כמהזה?" אתר השוואת מחירי התקשורת בישראל בדקו מעבר למחירי האייפון, אלו חבילות מציעות חברות הסלולר, מי הכי משתלמת ומה קורה אם האייפון מתקלקל. כל מה שרציתם לשאול על האייפון 4 מהצד הכלכלי ולא ידעתם את מי ואיפה לשאול. לצורך ההשוואה, בנינו דפוס שימוש ממוצע של לקוח המדבר 350 דקות בחודש ומסמס 50 הודעות. בנוסף, הלקוח שלנו מעוניין באייפון 4 עם חבילת גלישה של 1 ג'יגה. 

חישוב עלויות ללקוח ממוצע עם אייפון 4

דפוס ממוצע: 350 דקות בחודש, 50 הודעות SMS, חבילת גלישה של 1 ג'יגה, אייפון 4

 מומחי "כמהזה?" בדקו וחישבו עד שהגיעו למסלול המשתלם ביותר בכל חברה וחברה. מכיוון שלכל חברה יש מגוון רחב של מסלולים, ללקוח פרטי מאוד קשה לבחור ולהגיע למסלול האופטימאלי עבורו ולכן הרבה פעמים לקוחות יודעים אם הם נמצאים באמת במסלול המשתלם עבורם.מההשוואה עולה כי פלאפון מציעה את המסלול המשתלם ביותר ללקוח ממוצע עם אייפון 4, אחריה סלקום בהפרש של כ- 13 שקלים ולבסוף אורנג' עם הפרש של כ- 24  שקלים לעומת פלאפון. נתון שעלה בחישוב הוא שמבחינת המסלול בלבד, פלאפון יוצאת המשתלמת ולאחריה orange, אך כשמוסיפים את עלות מכשיר האייפון, משתנות התוצאות לטובת חברת סלקום

פלאפון

לפלאפון יש מסלולים ייעודיים לאייפון ומסלולים רגילים לכלל הלקוחות שבצידם ניתן לרכוש גם אייפון או כל מכשיר אחר . מהבדיקה לדפוס השימוש שלנו, המסלול המשתלם ביותר לדפוס שלנו היה מסלול המוצע לכלל הלקוחות, ולאו דווקא מסלול ייעודי לאייפון. במסלול זה עלות של 199 שקל לחודש והוא כולל 200 דקות שיחה ו- 200 הודעות SMS ושיחות חופשיות בתוך הרשת (עד 3,000 דקות). בחישוב לקחנו בחשבון כי הלקוח ישוחח עד 40% שיחות בתוך הרשת. עם זאת, בניסיונות החישוב שמומחי "כמהזה?" ביצעו עולה כי מסלול זה משתלם החל מלקוחות שמשוחחים 38% מהשיחות בתוך הרשת ומעלה. ככל שהשיחות שלכם הם בתוך רשת פלאפון, כך עולה האטרקטיביות של המסלול יותר ויותר. במסלולים הייעודים לאייפון שמציעה פלאפון יש שתי תוכניות. תוכנית ראשונה בעלות של 299 שקל וכוללת גם היא בנק דקות של 250 דקות ו-250 הודעות SMS חבילת גלישה עד 10 ג'יגה ושירות ניווט. חבילה נוספת היא בעלות של 349 שקל והיא כוללת 300 דקות ו-300 הודעות SMS, חבילת גלישה עד 10 ג'יגה ושירות ניווט. מכשיר האייפון במסלולים אלו ניתן בעלות מוזלת וללא החזר. האייפון 4 16GB יעלה בתוכנית הראשונה 699 שקל או 299 שקל בתוכנית השנייה. הדגם בעל נפח של 32GB יעלה בתוכנית הראשונה 1,099 שקל ובתוכנית השנייה 699 שקל בתשלום אחד. ב"כמה זה?" מציינים כי היתרון בחבילות אלו הוא חבילת הגלישה הגדולה, אך חשוב קודם כל לקחת בחשבון את דפוס השימוש, כיוון שלפי דפוסי השימוש שבדקנו דווקא החבילות הייעודיות של האייפון לא היו המשתלמות ביותר.

סלקום

גם בסלקום כמו בפלאפון יש מסלולים ייעודיים לאייפון ומסלולים רגילים שבצידם ניתן לרכוש מכשיר או אייפון. גם פה המסלולים הרגילים עם רכישת אייפון 4 יצאו יותר משתלמים מהמסלולים הייעודיים לאייפון. אם כי ב"כמה זה?" מצאו כי דווקא מסלול ייעודיי לאייפון (בלי להכניס את עלות האייפון) יותר משתלם מהמסלול הרגיל. והמסלול הרגיל בתוספת רכישת אייפון השתלם יותר ממסלול ייעודי לאייפון. רגע, התבלבלנו. זה לא אמור להיות ההיפך? שמסלולי האייפון ישתלמו יותר ללקוח מאשר המסלול הרגיל? לחברות הסלולר הפתרונים. במסלולים הייעודיים לאייפון של סלקום מחירי האייפון נעים בין 400-1600 בהתאם לבחירת מסלול ודגם. ניתן לפרוס את התשלומים עליו למשך 18 חודשים. חשוב לזכור כי במסלולים אלו אין החזרים חודשיים כיוון שהמכשיר ניתן בעלות מוזלת. המסלול המשתלם ביותר שמצאנו לדפוס השימוש בסלקום הוא מסלול שנקרא הבחירה שלך פלוס. זהו מסלול הכולל יחידות לשימוש של דקות ו-SMS יחד, העלות החודשית למסלול היא 215 שקל עבור 350 יחידות של דקות או SMS חבילה זו כוללת גם חבילת גלישה בסיסית ולכן שידרגנו ל-1 ג'יגה בתוספת שלום של 40 שקל

orange

ב- orange אין מסלולים ייעודיים לאייפון ואולי טוב שכך, פחות לתסבך את הלקוח עם חישובים. כל המסלולים ניתנים לרכישה עם אייפון במנגנון חיוב-זיכוי. אורנג' יצאה בימים אלו עם מסלולי בנק דקות חדשים, והמסלול המשתלם ביותר שמצאנו הוא חבילת אקסטרה 400, החבילה כוללת 400 דקות בחודש, 200 הודעות SMS וחבילת גלישה בסיסית, בשביל שדרוג חבילת הגלישה ל-1 ג'יגה הוספנו עוד 30 שקל. בנוסף לאורנג' יש עוד 6 מסלולים הכוללים בנקי דקות ו-SMS בהתאם לדפוסי השימוש של הלקוח. כאן חשוב לציין כי העלות החודשית לאייפון בחברת orange היא הגבוהה ביותר מבין החברות ולכן המסלול לבדו אמנם משתלם יותר מסלקום, אך כשהוספנו את עלות האייפון 4 העלויות יצאו הגבוהות מבין 3 החברות לדפוס שבדקנו. לסיכום, חשוב לדעת את דפוסי השימוש שלכם ולקבל הצעות מכל החברות ולחשב תשלום חודשי וכך לבדוק מהו המסלול המשתלם עבורכם.

 Idigital

אפשרות נוספת לרכוש את האייפון דרך חברת איי דיגיטל (נציגת אפל בישראל), שם ניתן לרכוש את האייפון 4 בעל נפח של 16 ג'יגה ובעל סים פרי בעלות של 3,999 שקל (ב- 3 תשלומים). אייפון בעל סים פרי אומר שתוכלו להצטרף לכל אחת מחברות הסלולר. בנוסף ניתן לרכוש דרך החברה מכשירי אייפון לפי החבילות והתנאים של חברת פלאפון.

חריגה בגלישה

 בדפוס אותו בדקנו, לקחנו בחשבון כי חבילת 1 גי'גה תספיק ללקוח ( חברת פלאפון מספקת חבילה של 2 ג'יגה ולכן עלות החריגה היא לעבר ל-2 ג'יגה ) . אך מה קורה אם תחרגו מנפח הגלישה? 

שירות ואחריות

ביצענו סקר שוק, החלטנו על מסלול וחברה ורכשנו אייפון. נפרדנו מאלפי שקלים. מה קורה במקרה של תקלות למכשיר התפוח היוקרתי שלנו?חשוב לזכור כי כל הלקוחות מקבלים אחריות יצרן למשך שנה. אחריות זו כוללת רק תקלות שנגרמו או נבעו מייצור המכשיר כגון: תקלות חשמליות. חשוב להבין כי תקלות כגון: מסך שנשבר או אייפון שנפל למים ושבק חיים אינו מכוסה באחריות היצרן. אם הייתה לכם תקלה בשנה הראשונה שהיא באחריות היצרן, אתם זכאים למכשיר חדש ללא תשלום נוסף.אם חשקה נפשכם גם בשירות ואחריות לאייפון, זה ממש לא זול. פלאפון ו- orange מציעות שירות ואחריות בתשלום חודשי קבוע, מעין ביטוח. אך שירות זה לא זול וכמו כל שירות כזה יש תנאים והגבלות. בסלקום יישלחו את המכשיר למעבדת תיקונים בחו"ל וחזרה, בינתיים ייתנו לכם מכשיר חלופי לזמן ההמתנה. אגב, עלות התיקון והמשלוח הוא עליכם.פלאפון מציעה שירות בסיסי בעלות של 49 שקל לחודש – בשירות זה הלקוח יקבל מכשיר חלופי במקרה של תקלה בעלות מוזלת של 400-470 ₪ (בהתאם לדגם המכשיר). בנוסף יש שירות כולל בעלות של 79 שקל לחודש – כאשר בשירות זה הלקוח יקבל מכשיר חלופי גם במקרים של אובדן+/גניבה או נזק מוחלט. ההשתתפות העצמית נעה בין 900-1,300 שקל וניתנת למימוש פעם אחת בשנה. אורנג' מציעה גם היא שירות בסיסי בעלות של 39 שקל לחודש בהתחייבות לשנה (468 שקל) לשירות תיקונים בלבד (שנה שניה: 59 שקל לחודש) שירות כולל בעלות של 79 שקל חודש בהתחייבות לשנה (948 שקל) הכולל גם אחריות לאובדן/גניבה/נזק מוחלט (שנה שניה: 99 שקל לחודש). ההשתתפות העצמית גם כאן מגיעה למאות שקלים וניתנת למימוש פעם בשנה.

סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  מכשירי סלולר