דלג לתוכן
סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  שיחות וגלישה מחו"ל

כך תחסכו כסף בחיוג מחו"ל לארץ

רבים טסים לחו"ל בחג הקרוב, לכן, nana 10 בשיתוף "כמהזה?"- בדקו כמה עולה לחייג מחו"ל לארץ, ומצאו כי בקלות רבה תוכלו לחסוך הרבה כסף בטיסה הקרובה.

3 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה

תקופת הטיסות לחו"ל בשיאה: כך תחסכו כסף בחיוג מחו"ל לארץ

 

20/9/10, סתיו יפה, nana 10

רבים טסים לחו"ל בחג הקרוב, לכן, nana 10 בשיתוף "כמהזה?"- האתר להשוואת מחירי תקשורת בישראל, בדקו כמה עולה לחייג משני יעדי חו"ל פופלאריים לארץ, ומצאו כי בקלות רבה תוכלו לחסוך הרבה כסף בטיסה הקרובה. 

אם אתם טסים בחג הקרוב לחופשה, מתכוונים לדבר מחו"ל לארץ, ולא תתכננו את דרך ההתקשרות לארץ מבעוד מועד, הדבר יכול לעלות לכם מאות ואף אלפי שקלים. אולם, אם תתכננו את הדבר מראש ותרשמו לשירותי החיסכון החינמיים אשר מציעות חברות הסלולר, לחבילת דקות ייעודית או תרכשו כרטיס חיוג- תוכלו לשלם מחיר שפוי יותר על כל דקת שיחה.  

בדרך כלל תחום השיחות מחו"ל הינו תחום מסובך וכולל הרבה כוכביות קטנות והרבה מקומות בהם הצרכן יכול להתבלבל. אם אתם טסים לחופשה בחג אין צורך שתיכנסו לעומק הנושא, אך עליכם לדעת כמה דברים חשובים:

אם תטוסו לחו"ל מבלי לדבר לפני כן עם חברת הסלולר שלכם ולהירשם (חינם!) לשירות "חו"ל מוזל" של סלקום/ "חו"ל חצי חינם" של מירס/ "שירות חיסכון" של פלאפון/ "חיסכון עולמי" של orange, דקת שיחה יוצאת תעלה לכם מעל 20 שקלים ממדינות רבות בעולם.

ההרשמה למסלולים הללו נעשית בשיחת טלפון לשירות הלקוחות של חברת הסלולר, ההרשמה לא גוררת כל התחייבות או דמי מנוי. אתם רק מודיעים לחברת הסלולר את התאריכים בהם אתם נמצאים בחו"ל ואת מדינת היעד, היא מפעילה את שירות החיסכון, וכבר חסכתם כ-50% מהעלויות. אם נרשמתם לשירות כזה דקת שיחה יוצאת תעלה כ-10 שקלים. עדיין מדובר בתעריף יקר ולכן אופציה זו טובה רק למי שמתכנן לדבר מעט מאוד.

 

חברות הסלולר מציעות חבילות דקות מחו"ל לארץ, אשר מוגבלות למספר מסוים של ימים (החל מ-6 ימים ועד 30 ימים), ולמספר מסוים של דקות. המחירים במסגרת חבילות הדקות נמוכים משמעותית מהתעריפים בשתי אופציות החיוג הקודמות שהוצגו, כ-2 שקלים לדקה בניצול מלא של חבילת הדקות, בחריגה מהדקות בחבילה תשלמו על כל דקת שיחה את מחירי "החו"ל המוזל" של חברות הסלולר, אשר עומדים על כ-10 שקלים לדקה.

 

צריך לקחת בחשבון שעלויות דקה נכנסת מהארץ כאשר אתם נמצאים בחו"ל יקרה אף היא, ועומדת על כמה שקלים לדקה (משתנה בהתאם ליעד אליו תטוסו). בחלק מחבילות הדקות הייעודיות לחו"ל אשר מוכרות חברות הסלולר כלולה גם הוזלה של דקות השיחה הנכנסות ובחלקן לא, וחשוב לברר זאת מראש.

 

לא משנה אם תרשמו לשירות חיסכון מוזל או תרכשו חבילת דקות, ואפילו אם לא תדברו כלל עם חברת הסלולר לפני הטיסה, SMS נכנס, בניגוד לדקת שיחה נכנסת, לא יעלה לכם כסף. שולח ה-SMS ישלם על SMS רגיל בתוך ישראל, כלומר כ-50 אגורות לדקה בלבד, כך שכדאי שתבקשו ממי שרוצה לשמור אתכם על קשר בזמן החופש בחו"ל שיסמס ולא יתקשר.

SMS יוצא יעלה לכם בין 2 ל-3 שקלים.

בדרך כלל אנו ממליצים גם לשקול אופציה של רכישת כרטיס סים חיצוני מחברות המספקות סימים כאלה, והכנסתו למכשיר הסלולר שלכם, אך אופציה זו פחות רלוונטית עבור הנופשים בחג, מפני שהיא מצריכה הערכות מראש ופתיחה של מכשיר הסלולר לסים חיצוני, וברב המקרים מתלווים לעניין זה גם עלויות כמו עלות רכישת סים ופתיחת המכשיר, ולכן אופציה זו מתאימה יותר עבור כאלה שטסים לעתים קרובות יותר לחו"ל או ישהו שם תקופה ממושכת יותר.

למי מכם שמעוניין להשאיר את הסלולר בבית יש אופציה של כרטיסי חיוג, אשר מציעות חברות השיחות הבינלאומיות (014, 012, 013, 018). כרטיסים אלה מאפשרים לחייג מחו"ל בתעריפים זולים ביותר אשר עומדים על עשרות אגורות לדקה. עם זאת, כרטיסי חיוג הם לא שיטה נוחה במיוחד, מפני שהיא מחייבת אתכם לחייג מטלפון מקומי באותה הארץ, באמצעות קוד גישה למספר בארץ. בנוסף, בהרבה מקרים גם כאן מדובר על בנקי דקות, וכך התעריף הנמוך מתקבל רק בניצול מלא של חבילת הדקות.

דבר אחרון, דקת שיחה יוצאת בסלולר נספרת מהרגע בו לחצתם על SEND, כלומר גם אם לא ענו לכם- זמן האוויר נספר. מסיבה זו כדאי להקפיד שלא ללחוץ בטעות על SEND (למשל לנעול את הפלאפון לפני שמכניסים אותו לתיק), כמו כן, כדאי לא להמתין זמן ארוך מדי למענה.

 

נציגי "כמהזה?" בדקו כמה תעלה לכם דקת שיחה בכל אחת מהאופציות שהוזכרו כאן משני יעדי חו"ל פופולאריים: איטליה ויוון (כולל רודוס וכריתים) מכיוון שההבדלים בין הצעות חברות הסלולר (orange, סלקום, פלאפון ומירס) אינם גדולים, בחרנו לאחד את הצעותיהן ולתת טווח של מחיר, למשל מ-22.00 ₪ בחברה שהצעתה הזולה ביותר ועד 24.75 בחברה שהצעתה היקרה ביותר. בחרנו חבילות דקות שמתאימות לנוסעים לכ-6 ימים למדברים עד החל מ-30 דקות ועד 200 דקות. ניתן לראות שהתעריפים בחיוג מהמדינות השונות די דומים מפני שהן כולן מדינות אירופאיות. התמונה המתקבלת הייתה שונה לו בחרנו במדינות כמו תאילנד או הודו, אך להערכתנו חלק גדול מהטסים בחג יטוסו ליעדים באירופה מפני שמדובר בתקופה קצרה. 

*בניצול מלא של חבילת דקות עליה משלמים מראש, ומחירה נע בן 98 ₪ ל-319 ₪, למדברים בין 30 דקות ל-200 דקות. 

** החל מ-12 אג' לדקת שיחה בניצול מלא של חבילת דקות אשר מוכרות המפעילות הבינלאומית (014/013/018/012) שעלותה החל מ-28.80 ₪.

 בניצול מלא של חבילת דקות עליה משלמים מראש, ומחירה החל מ-89 ₪ ועד 319 ₪, למדברים בין 30 דקות ל-200 דקות. 

** החל מ-12 אג' לדקת שיחה בניצול מלא של חבילת דקות אשר מוכרות המפעילות הבינלאומית (014/013/018/012) שעלותה החל מ-28.80 ₪.

 

שימו לב, גם אם אינכם נרשמים לאף אחד משירותי השיחות לחו"ל שמציעות חברות הסלולר, ומתכננים לשלוחSMS  או להשתמש בו למקרה של מצב חירום, מומלץ ליצור קשר עם מוקד שירות הלקוחות של חברת הסלולר, לברר כיסוי ביעד הנסיעה והאם המכשיר פתוח לחיוג מחו"ל.

סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  שיחות וגלישה מחו"ל

תגובות