דלג לתוכן
סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  חבילות סלולר

סלקום מייקרת את חבילת הגלישה הבסיסית

עכשיו גם בסלקום חבילת הגלישה המינימלית עולה 40 ש"ח. מבדיקת "כמהזה?" ו-TheMarker עולה: חבילות הגלישה מתוארות באתר סלקום באופן שעלול להטעות את הצרכנים

2 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה

סלקום מיישרת קו עם המתחרות: מייקרת את חבילת הגלישה הבסיסית ב-12.9 שקל לחודש

16/9/10, רותי לוי, TheMarker

כמעט כל מי שמשתמש בטלפון סלולרי חייב גם בחבילת גלישה סלולרית – ובחברות הסלולר יודעים זאת היטב. גם אם אנחנו לא גולשים נלהבים, ואין לנו שום צורך להתעדכן במיילים שלנו דרך המכשיר הנייד. מספיק שהצטיידנו במכשיר מדור 3 ומעלה – נדרש מאיתנו תשלום חודשי מינמלי של כ-40 שקל. בפלאפון ובאורנג' כבר הבינו שאפשר להעלות את תעריפי חבילות הגלישה הבסיסיות אם יוסיפו לנו שירותים שבכלל לא ביקשנו.

כך לדוגמא, נחשף ב-TheMarker כי ביולי האחרון ייקרה פרטנר את חבילות הגלישה בעד 50%, ובתמורה הוסיפה שירות פאנטון (צליל המתנה) ו GPS. עתה, בסלקום ממהרים ליישר קו עם המתחרות.

בימים האחרונים פורסמו באתר סלקום חבילות הגלישה החדשות של החברה. לחבילת הגלישה הבסיסית הוסיפו שירות גיבוי כרטיס ה SIM ובתמורה העלו את התעריף בכ 35% או 12.9 שקל (ראו טבלה), חבילות הגלישה הבסיסיות של מכשירי האייפון והאנדרואיד גם הן עלו ב 10 שקל לחודש בתמורה לשירות "המתנה נעימה" ושירות גיבוי SIM. עד כה, שירות "המתנה נעימה" נרכש בנפרד בעלות חודשית של 6.90 שקלים ושירות גיבוי ה SIM בעלות חודשית של 6 שקלים.

התמחור החדש של חבילות הגלישה נוגע למצטרפים חדשים לסלקום וללקוחות קיימים שיחדשו את תקופת ההתחייבות או יבקשו לשנות את חבילת הגלישה שלהם, ולא ללקוחות שהתחייבו בעבר לחבילת גלישה אחרת.

בנוסף, האופן שבו מתוארות חבילות הגלישה באתר סלקום עלול להטעות את הצרכנים. בסלקום מתעקשים לקרוא לגלישה בחבילה הבסיסית "גלישה באינטרנט הסלולרי", הגדרה מטעה שאין בה שום רמז לכך שאותה גלישה מוגבלת לגלישת WAP, כלומר גלישה באתרים שמותאמים לגלישה סלולרית דרך קישור יעודי מפורטל החברה. החבילות הבסיסיות של מכשירי האייפון והאנדרואיד אמנם כוללות את הגלישה המוכרת מסוג DATA אך הן מחייבות את הלקוחות לשלם על נפח גבוה של 0.5-1 גיגה בעלות גבוהה של 59.90-79.0. כלומר, גם בעל אייפון שאינו מעוניין להשתמש בגלישה סלולרית יאלץ להיפרד מכ 80 שקל בחודש.

"עולה השאלה האם מכירת המתנה נעימה, GPS או גיבוי לכרטיס ה SIM באופן בלתי נפרד מחבילת הגלישה מהווה התניית שירות בשירות?" אומרת ליאת נחום, מנהלת התוכן מאתר "כמה זה?" שהבחינה בשינוי האמור.

סלקום בתגובה: "בעקבות פנייתכם בדקנו שוב את חבילות הגלישה ומצאנו כי הן החבילות ההוגנות ביותר מבין החבילות המוצעות ללקוחות הסלולר. מבנה החבילות שונה והן כוללות כמות גלישה גדולה יותר ושירותים נוספים כגון סלקום קופי והמתנה נעימה".

בהתייחס לטענת TheMarker שהמידע המוצג באתר אודות תוכניות הגלישה מבלבל מסרה סלקום: "אנו נבחן את המידע המופיע באתר החברה ובמידת הצורך נערוך בו שינויים"

סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  חבילות סלולר

תגובות