דלג לתוכן
סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  תקשורת

החשבונית הירוקה

חברות התקשורת התגייסו לטרנד הירוק ומציעות אלטרניטבות לחשבוניות המודפסות.TheCom ו"כמהזה?" עם הפרטים.

2 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה

החשבונית הירוקה

27.06.10, טל דומב ו-אתר חדשות התקשורת TheCom

בשנים האחרונות חדר לחיינו הטרנד הירוק, ובין שאר הנושאים, החיסכון בנייר הפך למשמעותי יותר. חברות התקשורת התגייסו לעניין ומציעות ללקוחותיהן לקבל את החשבונית התקופתית ישירות לכתובת הדואר האלקטרוני (מייל) או לחילופין, לצפות בה באתר האינטרנט של החברה.

אנחנו לא תמימים ומודעים לעובדה, שהחברות "תופסות טרמפ" על הטרנד הירוק, ובוודאי עניין זה חוסך להם סכומים לא מבוטלים, ובכל זאת, אפשר והתוצאה טובה לכולנו. בעזרת אתר כמהזה? www.kamaze.co.il –  האתר להשוואת מחירי תקשורת בישראל ריכזנו עבורכם את האפשרויות לצפייה בחשבונית האלקטרונית של החברות השונות, את ההטבות שחלק מהחברות מעניקות למי שמוותר על משלוח החשבונית המודפסת וגם עוד כמה יתרונות מלבד הפן הירוק.

חשבונית אלקטרונית, למה זה טוב?

  • שמירה על הסביבה. מדוע להדפיס ולבזבז נייר (ולכרות יערות...) כשיש אופציות אחרות?
  • תיוק מסודר. למי שחשוב לו לשמור על החשבוניות ולתייק אותם, היום הרבה יותר נוח לפתוח תיקיות במחשב ולתייק שם מסמכים מאשר להחזיק קלסרים עבים וכבדים. החברות שעדיין לא מציעות שירות חשבונית למייל, מאפשרות ציפיה בחשבון באתר האינטרנט שלהם, גם בחשבוניות קודמות.
  • חלק מהחברות מאפשרות לראות באתר, ניתוחים, טבלאות, התפלגויות, חשבוניות קודמות ומציעות כלים להבנת החשבונית.
  • בעת מעבר דירה, אין צורך לעדכן את החברות בשינוי כתובת.
  • אין חשש שהחשבונית תאבד בדואר.

מה מציעה כל חברה?

חברה חשבונית במייל חשבונית באתר האם יש הטבה למצטרפים לשירות?
013 נטוויז'ן אין יש, בכניסה ל"איזור האישי". נשלח מייל המודיע על חשבונית חדשה. אין.
012 סמייל אין יש, בכניסה ל"012Bill". נשלח מייל המודיע על חשבונית חדשה. 60 דקות שיחה לחו"ל או תיבת מייל 2 ג'יגה חינם.  
בזק בינלאומי יש יש. באזור ה"שירות עצמי" 30 דקות מתנה בחיוג 014 ליעדים נייחים בכל העולם. בנוסף, ככל שיותר לקוחות יצטרפו לשירות חשבונית במייל, בזק בינלאומי מתחייבת לתרום יותר עצים ליערות קרן קיימת לישראל.
אקספון יש אין 18 דקות שיחה לחו"ל  (ליעדים נייחים) למשך 3 חודשים.
אינטרנט רימון אין יש, בכניסה ל"החשבון שלי". אין
בזק יש יש, בכניסה ל"בזק אישי". השירות נקרא "בזק ביל". כרגע אין. בזק נותנת מפעם לפעם הטבות ועורכת מבצעים ללקוחות המצטרפים לחשבון במייל.
הוט אין, אבל  ניתן לצפות בחשבונית גם על גבי מסך הטלוויזיה. החשבונית זמינה ללקוח בכל הממירים הדיגיטאליים בבית בערוץ 222. יש, ברובריקת "החשבונית שלי". קופון למימוש הטבה של פיצה משפחתית ב 9.90 ₪ בלבד ברשת פיצה האט (ההטבה היא גם ללקוחות שרשומים כבר).  
יס אין, אבל לקוחות בעלי מכשירי מקס או מקס טוטאל יכולים לראות את החשבונית שלהם בטלוויזיה, דרך הממיר, כולל פירוט על ציוד, תוכן וכדומה. יש, באזור "YesOnline". 2 סרטי DVDBox מתנה
אורנג' יש יש, בכניסה לאזור "שירות לקוחות". 60 דקות חינם שניתנת למימוש במשך חודשיים.
סלקום יש יש, באמצעות שירות "גלישה בחשבונית" שנמצא באזור ה"אישי". 30 דקות זמן אויר חינם ברשת סלקום למימוש במשך שלושה חודשים (10 דקות בכל חודש).
פלאפון יש יש, ברובריקת "פלאפון שלי". 100 הודעות SMS חינם למימוש חד פעמי במהלך מחזור החיוב הקרוב בלבד.
מירס יש אין, רק לקוחות עסקיים יכולים להיכנס ל-Mirs Bill שיחות ווקי טוקי חינם למשך חודש.    

 *ההטבות הן לרוב למצטרפים לחשבונית במייל, אך במקרים מסוימים גם למצטרפים לשרות צפייה בחשבונית באתר. מקור הנתונים: www.kamaze.co.il

סיכום

שימו לב, כי ישנן חברות אשר מלכתחילה אינן שולחות חשבונית בדואר ונותנות את האופציה לצפות בה באתר החברה או לקבל אותה במייל. לקוח, שחשוב לו לקבל חשבונית מודפסת (רשמית) בדואר, ידע שזכותו לדרוש אותה וגם לקבל עותקי חשבוניות קודמות, אם לא קיבל אותן. למי שמעדיף דווקא חשבונית אלקטרונית, כדאי לדעת כי ניתן להירשם לשירות החשבונית במייל או באתר דרך אתר האינטרנט של החברה או דרך מוקד שירות הלקוחות.

מומחי אתר "כמהזה?" ואתר TheCom מזכירים שבכל מקרה, לא משנה אם אתם מעדיפים את החשבונית שלכם מודפסת או אלקטרונית, חשוב מאוד לבדוק אותה בקפידה מידי חודש ולוודא שאתם משלמים בדיוק על מה שאתם צריכים, כפי שסיכמתם עם נציג המכירות של המפעיל, ושאין טעויות או חיובים מיותרים.

סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  תקשורת

תגובות