דלג לתוכן
סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  חבילות סלולר

מלכוד חבילות הסלולר שמציעות החברות הישראליות

TheMarker בשיתוף "כמהזה?" בדק כמאת הצעותיהן של חברות הסלולר האמריקאיות עומת הצעותיהן של חברות הסלולר הישראליות

2 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה

מלכוד חבילות הסלולר שמציעות החברות הישראליות

 13.04.10, רינה רוזנברג, TheMarker בשיתוף "כמהזה?"

>> הצרכן האמריקאי משלם סכום גלובלי בכל חודש לחברת הסלולר שלו. בתמורה, הוא מדבר במכשיר הסלולרי כמה דקות שהוא רוצה, שולח הודעות SMS מבלי לחשוב על העלויות וגולש באינטרנט באמצעות המכשיר ללא הגבלה. בנוסף, הוא יודע כמה הוא ישלם בסוף החודש.

לעומתו, הצרכן הישראלי נאלץ לברור בין המסלולים השונים שכל חברה מציעה לו, במטרה שהתשלום החודשי יהיה כמה שיותר נמוך. לא תמיד הוא יודע כמה יהיה עליו לשלם בסוף החודש, ולעתים עלולה להיות לו הפתעה לא נעימה אם הוא לא שם לב כמה זמן שוחח בסלולר או כמה הודעות SMS שלח במהלך החודש.

כדי לבדוק את החבילות שמציעות חברות הסלולר בישראל, בדק אתר כמהזה (kamaze.co.il) עבור TheMarker כמה משתמש כבד מאוד - המדבר 2,000 דקות ושולח 250 הודעות SMS בחודש - במכשיר סלולרי יצטרך לשלם מדי חודש לחברה הסלולרית שלו.

נציג האתר פנה לחברות הסלולר כלקוח סמוי המבקש להתחבר כמנוי חדש לחברה. הנציג ציין בפני חברת הסלולר את דפוס השימוש שלו לפי דקות שיחה ומספר הודעות SMS שהוא שולח, וביקש לקבל את המסלול האטרקטיבי ביותר עבורו. המסלול המשתלם ביותר עבור כל חברה מוצג בטבלה ואושר על ידי החברות בדיעבד, בתור המסלול המתאים ביותר עבור צרכן בעל דפוס השימוש שהוצג.

משתמש כבר מאוד, כפי שהציג אתר כמהזה, מאופיין במספר דקות והודעות SMS ספיציפי. המשמעות היא כי אמנם במסלול זה מוצע מחיר דקת השיחה המינימלי ביותר עבור לקוח שמדבר 2,000 דקות, אבל אם לקוח עבר את מספר הדקות האלה, התעריף שלו לדקת שיחה יעלה, ובהתאם לכך יעלה החשבון הסלולרי הסופי. אם הלקוח דיבר פחות מהיקף השיחות שבחבילה שהוצעה לו, הסכום הסופי שישלם אמנם לא יעלה, אך התעריף לדקת שיחה יגדל.

למעשה, זהו ההבדל המהותי והבסיסי בין מודל תמחור גלובלי לבין כזה המסתמך על מספר דקות שיחה בחודש. במקרה של הצרכן הישראלי, אם יעבור את סכום הדקות שהוקצב לו במסלול שבחר, הוא ישלם תעריף דקת שיחה גבוה יותר. זאת אומרת, שגם אם הוא נמצא במסלול המשתלם ביותר עבורו, יהיה עליו לשים לב לזמני השיחה שלו במכשיר הסלולר.

בנוסף, חבילת הגלישה באינטרנט שכלולה במסלולים שבחרו עבורנו באתר כמהזה היא חבילת הגלישה המינימלית. אם הלקוח מבקש חבילת גלישה רחבה יותר הוא יצטרך להוסיף כמה עשרות שקלים בחודש (בהתאם לגודל החבילה שיבחר). 

סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  חבילות סלולר

תגובות