דלג לתוכן
סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  תקשורת

לקראת הפסח: איך להקפיא מנוי

אם אתם טסים לחופשה- כדאי שתדעו שמבדיקה שערכו "כמהזה?", וערוץ 10 עולה כי הקפאת מנוי לפני היציאה לחופשה (באמצעות שיחת טלפון פשוטה) תחסוך לכם מאות שקלים.

3 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה

לקראת פסח: איך להקפיא מנוי 

14/3/2010, נגה ניר נאמן, 5 עם רפי רשף

למה להמשיך לשלם על מוצר שאינכם משתמשים בו? לקראת חופש הפסח, אותו רבים מאיתנו ינצלו על מנת לצאת לחופשה בארץ או בחו"ל, 5 עם רפי רשף בשיתוף אתר "כמהזה?" –  www.kamaze.co.il האתר להשוואת מחירי תקשורת בישראל, בדקו איזה מנוי תקשורת אפשר להקפיא, לכמה זמן, ומה הן העלויות הכרוכות בכך (אם ישנן).

אם אתם מתכננים לטוס לחופשה- כדאי שתדעו שמבדיקה שביצעו נציגי "כמהזה?" עולה כי הקפאת מנוי לחודש יכולה לחסוך לכם הרבה מאוד כסף (כסף אותו תוכלו לנצל לקניות ובילויים בחו"ל...) למשל, הקפאת מנוי הטלוויזיה לחודש תחסוך לכם כ-225 ₪ בממוצע, הקפאת מנוי האינטרנט לחודש (ספק+תשתית) תחסוך לכם 130 ₪ בממוצע, הקפאת המנוי לעיתון לחודש תחסוך לכם 100 ₪: כבר הגענו לחיסכון של 455 ₪ בחודש, ובהמשך הכתבה נסביר מה עוד אפשר להקפיא וכמה זה יחסוך לכם.

אם ברצונכם לצע הקפאה של מנויי התקשורת שלכם כל שעליכם לעשות הוא להתקשר לשירות הלקוחות ולהודיע על המועד אשר ממנו תרצו להקפיא את המנוי ועל מועד סיום ההקפאה. בחלק מהחברות ההקפאה מסתיימת אופן אוטומטי במועד שנקבתם, ובחלקן תצטרכו להתקשר "להפשיר" את ההקפאה. ההקפאה נעשית מחשובית ואינה מצריכה הגעה של טכנאי אליכם הביתה. רב החברות מאפשרות להקפיא את המנוי  ללא עלות כלל, רק כדאי לקחת בחשבון שאם התחייבתם לחברה, תקופת ההתחייבות בה תתארך כאורך התקופה שבה המנוי הוקפא.

טלוויזיה:

HOT: מאפשרים הקפאת מנוי של חודש עד חצי שנה. בתקופת ההקפאה, כל השירותים עליו מנוי הלקוח יוקפאו – טלוויזיה, אינטרנט וטלפון. בתקופת ההקפאה משלמים על דמי שכירות הממירים בלבד, דמי השכירות משתנים בהתאם לסוג הממיר (15 ₪ עבור ממיר רגיל, 16 ₪ ו-31 ₪ עבור ממיר HD).

YES: אפשרות להקפאה של מינימום חודש ומקסימום 4 חודשים, כאשר בזמן ההקפאה משלמים דמי שכירות עבור הממירים, אשר משתנים בהתאם לסוג הממיר (למשל,  24.90 ₪ לחודש עבור ממיר MAX ו - 14.80 ₪ לחודש עבור ממיר רגיל).

כמה תחסכו? אם תקפיאו לחודש את מנוי הטלוויזיה תחסכו 200-250 ₪.  

אינטרנט:

לגבי תשתית האינטרנט של HOT- המדיניות היא כמו זו שפורטה מעלה תחת טלוויזיה.

תשתית של בזק ניתן להקפיא לתקופה של עד 3 חודשים, ללא עלות.

הספקיות השונות מאפשרות להקפיא את המנוי ללא עלות, אלא אם כן מדובר בחבילת "בנדל" חבילה הכוללת ספק ותשתית- ואז לא ניתן להקפיאה. הספקיות לא מגבילות את תקופת הקפאת המנוי לתקופה מינימלית (נוסעים לשבוע? תקפיאו לשבוע).

אינטרנט רימון ו-018 אקספון מאפשרות להקפיא מנוי לתקופה של עד 3 חודשים.  בזק בינלאומי, 012 סמייל, ו-013 נטוויז'ן מאפשרות להקפיא מנוי עד חודש ימים.

אורנג' מאפשרים גם הם השהייה עד חודש ללא עלות, אך אם ללקוח יש SMART BOX בתקופת ההשהיה הזמנית הלקוח ימשיך לשלם עבורו.

כמה תחסכו? אם תקפיאו לחודש את תשתית אינטרנט תחסכו בין 60 ל-100 ₪ (למהירויות 1.5 עד 5 מגה). אם תקפיאו לחודש את ספק האינטרנט תחסכו בין 30 ל-70 ₪ (למהירויות 1.5 עד 5 מגה).

עיתונים:

מנוי לעיתונים היומיים: מעריב, ידיעות והארץ – ניתן להקפיא עד 3 חודשים ללא עלות (אין הגבלת מינימום זמן להקפאה).

כמה תחסכו? אם תקפיאו לחודש את המנוי לעיתון תוכלו לחסוך כ-100 שקלים.

סלולארי:

מירס: לפי מדיניות חברת מירס, ניתן להקפיא מנוי אחת לשנה ללא עלות. משך ההקפאה- עד שלושה חודשים ברצף. במידה ובמהלך השנה המנוי יבקש לבצע הקפאה נוספת, התהליך יהיה כרוך בתשלום חד פעמי של 40 ₪ כולל מע"מ.

אורנג' : ניתן לנתק מכשיר זמנית לתקופה מצטברת של מקסימום 3 חודשים במשך כל תקופת ההתקשרות - לקוח יכול לנצלם ברצף או בחלקים. ניתוק של עד 3 חודשים כרוך בתשלום חד פעמי בסך 40 ₪ כולל מע"מ.

פלאפון: בפלאפון ניתן לבצע ניתוק זמני למנוי על פי התקופות הבאות: 7 ימים - 4.90 ₪, חודש - 19.90 ₪, 3 חודשים - 59.90 ₪.

סלקום: מאפשרת להשהות מנוי עד 120 יום אך רק במובן של חסימה לשיחות יוצאות או נכנסות, במהלך התקופה הלקוח ימשיך לשלם את כל סכום התוכנית שלו בסלקום. לחלופין יש אופציה של הקפאה המיועדת ללקוחות בבנק דקות- תמורת תשלום של 100 ₪ תוכלו להקפיא את החיוב עבור בנק הדקות וחבילת הגלישה ל-3 חודשים.

כמה תחסכו? אנחנו מעריכים שפחות אנשים יקפיאו את מנוי הסלולר שלהם מפני שזה כרוך בעלויות ומפני שהרבה אנשים לוקחים את הסלולר איתם לחופשה (גם אם היא בחו"ל), בכל מקרה הקפאה של חשבון סלולר כדאית רק אם התשלום החודשי הקבוע שלכם גבוה, למשל חבילת בנק דקות. כאן החיסכון הוא אינדיווידואלי לגמרי ותלוי בגובה החשבון החודשי של כל מקפיא ומקפיא...

טלפון קווי:

HOT מציעה את הצעתה מהסעיפים הקודמים (הקפאה לתקופה של עד חצי שנה).

בזק- ניתן לעשות ניתוק זמני לקו טלפון בעלות של 25 ₪ לכל חודש הקפאה (עבור השמירה על מספר הטלפון), אין הגבלת זמן מפני שההקפאה הינה בתשלום.

אורנג' -מנוי טלפון קווי - השהייה עד שלושה חודשים פעם אחת למשך תקופת חוזה.

נטוויז'ן ובזק בינלאומי ניתן להקפיא ללא תשלום עד חצי שנה.

012 סמייל – ניתן לעבור לתוכנית "לא דיברת לא שילמת".

שימו לב בחלק מהחברות הטלפון הקווי אם אתם משלמים על ציוד (מתאם, SMART BOX וכו') תמשיכו לשלם על הציוד  בזמן ההקפאה.   

כמה תחסכו? אם תקפיאו את קו הטלפון לחודש, תוכלו לחסוך את דמי המנוי החודשיים בין 9.90 ₪ ל- 59.90 ₪ (תחסכו בפועל יותר מזה, כי לא תדברו בטלפון...). 

סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  תקשורת

תגובות