דלג לתוכן
סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  טלוויזיה

ה-VOD של HOT ו- Yes

בעזרת אתר חדשות התקשורת TheCom ערכנו השוואה בין שירותי ה-VOD הקיימים של HOT והחדשים של Yes.

2 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה

ה-VOD של HOT ו- Yes

15/03/10, TheCom וטל דומב

לאחרונה השיקה Yes שירות VOD  המאפשר גישה לספריית וידאו ענקית המכילה מגוון רחב של תכנים לציפייה. אתר חדשות התקשורת TheCom בשיתוף אתר כמהזה? www.kamaze.co.il –  האתר להשוואת מחירי תקשורת בישראל, ערכו השוואה בין שירותי ה-VOD הקיימים של HOT והחדשים של Yes.

חברת HOT מספקת את שירות ה-VOD על גבי רשת הכבלים מזה כחמש שנים. לעומתה Yes, השיקה את השירות רק לאחרונה ותפעיל את שירות ה- VOD בשיטה שונה המכונה OTT- Over The Top שפירושה שימוש ברשת האינטרנט הציבורית לטובת הזמנת תכנים לצפייה. ועל כן, לצורך התחברות לשירות יש להיות מחוברים לרשת אינטרנט ביתית בפס רחב, במהירות גלישה של לפחות 2.5 מגה ביט לשנייה. מהירות זו תספיק לחיבור טלוויזיה אחת, אולם אם תרצו לחבר שני מקלטי טלוויזיה, כבר תידרש מהירות גלישה כפולה. בנוסף, צפייה באיכות HD תדרוש חיבור למהירות 4 מגה עבור כל טלוויזיה.

כמה זה עולה?

ראשית, לקוחות שאינם גולשים במהירות האינטרנט המוזכרת לעיל, יאלצו לשדרג את המהירות בהתאם לצרכים שלהם. שנית, מלבד דמי ההתקנה, לקוחות קיימים שירצו לשדרג ל-VOD ואינם בעלי ממיר מתקדם (Max או MaxHD) יאלצו לתשלום חודשי בסך 49 ₪ נוספים. מנויי yesMax ישלמו עבור השדרוג 25 ₪, ואילו לקוחות בעלי yesMaxHD יוכלו להוריד את הגרסה עצמאית דרך שירות הלקוחות, ללא תשלום, או להזמין טכנאי בעלות חד פעמית של 199 ₪. לקוחות אלו יחויבו בסכום של 9.90 ₪ בחודש שיוחזר להם כזיכוי לרכישת תכנים ב-VOD.

  הוט יס
מחיר לחודש ללקוחות חדשים 16.9 ₪ חינם
מחיר לחודש ללקוחות קיימים 16.9 ₪ 25-49 ₪
מחיר לסרט 8.90-19.90 ₪ 9.90-19.90 ₪
מחיר פרק בסדרה 2-5 ₪ 1-4.90 ₪

 תוכן

התכנים שמציעות שתי החברות די דומים, וכוללים: סרטים, סדרות, ילדים, הופעות מוזיקה, תוכניות ברוסית ועוד. עם זאת, בעוד שלהוט יש כיום כ- 17,000 כותרים, Yes מציעה בשלב זה רק כ- 5000 כותרים ורק 30% מהם חינם, לעומת הוט שמציעה יותר מ-50% כותרים בחינם.

נציגי אתר "כמהזה?" מוסרים, כי החבילה שמציעה yes היא חבילה משולבת הכוללת גם ממיר yasMaxHD וגם את ה-VOD, הכל בממיר אחד. HOT לעומתה מציעה לכל הלקוחות ממיר VOD אחד וממיר HD אחד. למעוניינים, היא מציעה להחליף את אחד הממירים בממיר magic בתמורה ל- 19 או 29 ₪ בהתאם לחבילה שבחרתם.

יש לשים לב, כי ב-Yes ניתן לרכוש את שירותי ה-VOD  רק אם רכשתם את שירותי הממיר המקליט ושידורי ה-HD. בניגוד ל-HOT בה ניתן לרכוש כל שירות בנפרד.

השוואת חבילת HD+VOD+ממיר מקליט:

  הוט יס
חבילת בסיס/סטנדרט+3 219 ₪ 219 ₪
חבילת בסיס/סטנדרט+3 ממיר מקליט + HD +   VOD 248 ₪ 239 ₪
כל החבילות פתוחות 235 ₪ 235 ₪
כל החבילות פתוחות ממיר מקליט + HD +   VOD 254 ₪ 255 ₪

 *הוט מספקת ממיר HD בכל המסלולים.

ולמי שמבקש לצמצם בהוצאה?

באתר "כמהזה?" מזכירים, כי הרשת מלאה בסרטים ותוכניות בהם ניתן לצפות On Line או להוריד למחשב. מעבר לכך, ערוצים 2 ו-10 וחברות הכבלים והלוויין מעלים חלק מן התוכניות והסדרות לרשת, כך שנוצר מאגר VOD לא קטן של תכנים שניתן לצפות בהם דרך האינטרנט, מתי שתרצו, וללא תשלום באתרים הבאים:

ערוץ 2 (שידורי קשת) mako
ערוץ 2 (שידורי רשת) Ynet
ערוץ 10 nana10
Hot Ynet
Yes walla

סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  טלוויזיה

תגובות