דלג לתוכן

עיתונים מבית אצבעוני

עיתונים מיוחדים לילדים: אצבעוני, צב-צב, משבצת, דובון וזבנג

3 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

מגזין לילדים מבית אצבעוני

ארבעה מגזינים לילדים לעידוד ושיפור הקריאה עם תכנים מיוחדים לפי קבוצות גיל ותחומי עניין מותאמים לילדים, ובנוסף עיתון הקומיקס זבנג.

מגזין דו-שבועי לילדים

דו-שבועי
מגזין לילדים
גליון קודם במתנה!
מבצע קיץ: חודשיים ראשונים ב-39 ש״ח לחודש!
78.00 לחודש

מגזין דו שבועי לילדים

דו-שבועי
מגזין לילדים
גליון קודם במתנה!
מבצע קיץ: חודשיים ראשונים ב-39 ש״ח לחודש!
78.00 לחודש

מגזין חודשי לילדים

ירחון
מגזין לילדים
גליון קודם במתנה!
מבצע קיץ: חודשיים ראשונים ב-18 ש״ח לחודש!
39.00 לחודש

פרטים נוספים:

  • מבצע שבוע הספר למצטרפים עד ל-30.6: מנוי חודשי ללא מע"מ וגם 10% הנחה - 30 ש"ח לחודש (במקום 39 ש"ח)

מגזין חודשי לילדים

ירחון
מגזין לילדים
גליון קודם במתנה!
מבצע קיץ: חודשיים ראשונים ב-18 ש״ח לחודש!
39.00 לחודש

מגזין קומיקס חודשי בעריכת אורי פינק

ירחון
קומיקס
גליון קודם במתנה!
מבצע קיץ: חודשיים ראשונים ב-18 ש״ח לחודש!
39.00 לחודש

פרטים נוספים:

  • מבצע שבוע הספר למצטרפים עד ל-30.6: מנוי חודשי ללא מע"מ וגם 10% הנחה - 30 ש"ח לחודש (במקום 39 ש"ח)

עיתוני הילדים מבית אצבעוני

כבר למעלה מ-65 שנים, מאות אלפי ילדים בישראל ממתינים מדי חודש בצפייה ליד תיבת הדואר לעיתון הילדים, פותחים בהתרגשות את עטיפת הניילון ומפליגים לעולמות מרתקים על גבי שורות של אותיות, מילים, תמונות, ציורים ושעשועים. 
עיתוני המנויים של אצבעוני שורדים בהצלחה בים של כוכבים לרגע, מסכים מרצדים, רכילות ואלימות ומהווים אי מבטחים לילדות אמיתית גדושה בתכנים רב-תחומיים, עדכניים ומרחיבי אופקים.

במערכת אצבעוני מאמינים שילדים הם כמו ספוג ולכן מומלץ למלא את עולמם בידע ובכלים אשר ישמשו אותם בעתיד כבוגרים משכילים:
תגליות טכנולוגיות ומדעיות בשילוב ניסויים שכל ילד יכול להכין בבית
סוגיות רגשיות וחברתיות המעסיקות את עולמם
סיפורים ופנטזיות המציתים את הדמיון
מידע על גוף האדם, תזונה ואורח חיים בריא
היכרות עם מדינות ותרבויות
לימוד אנגלית והעשרת השפה העברית
היכרות עם העולם הטכנולוגי וכלים לגלישה בטוחה ברשת
ערכי דמוקרטיה, זכויות אדם, חינוך לסובלנות וערכי שוויון
עידוד חשיבה יצירתית וחברתית.
בדיחות חידות ושעשועים 

חמשת עיתוני הילדים מבית אצבעוני – צב צב, דובון, אצבעוני, משבצת ומגזין זבנג– משפרים את מיומנויות הקריאה וכל אחד מהם פונה לחתך גיל שונה באופן חווייתי, במשחק, בסיפור, בתמונה או בהפעלה. כל העיתונים מודפסים בצבע על ניר איכותי ומספקים חווית קריאה ייחודית לילדים.
הוצאת אצבעוני משתפת פעולה עם עמותות למען ילדים ולמען החברה וצוות המערכת כולל אנשי מקצוע כגון סופרים, עיתונאים, כתבים, פדגוגים, אנשי הוראה, פסיכולוגים ומומחים לפיתוח תוכניות לימודים.

אצבעוני
מנוי לעיתון אצבעוני פותח בפני ילדים בגילאים 7-11 עולם רחב, מרתק ומסקרן. כל התכנים מוגשים באופן חווייתי, בשפה קולחת ועשירה המותאמת לגילם: סיפורים, חדשות, מדע וטבע, ערכים חברתיים, איכות הסביבה, בריאות, טכנולוגיה, הרחבת אופקים, לימוד אנגלית ועוד. מנוי חודשי לאצבעוני "מצייד" את הילדים בכישורי חיים ובידע איכותי וחיוני על העולם שסביבם. גם ההורים ימצאו באצבעוני דברים חדשים ומרתקים. 

צב צב
העיתון היחיד בישראל אשר מותאם לילדי הגן בגילאים 3-6. 
כל גיליון עוסק בנושא מרכזי חדש מתחומי הטבע, המדע, חגים, או גוף האדם. בכל גיליון נלמדת אות חדשה, מספר וכמות, צורה או צבע וכמו כן סיפור חדש להקראה אשר מלווה באנימציה. כל התכנים מונגשים באמצעות מגוון פעילויות מהנות, מעוררות סקרנות וחשיבה עצמאית.

דובון

עיתון דובון מותאם לטרום וראשית קריאה, לילדי גן חובה וכיתות א-ב בגילאים 5-7. 
עיתון דובון מכין את הילדים לכיתה א' ומלווה אותו בצעדיהם הראשונים בתקופת הקניית הקריאה. 
בכל גיליון מגוון נושאי העשרה מהעולם ומחיי הילדים: גוף האדם, נושאים חברתיים, זהירות בדרכים, מדע, בעלי חיים, מחשבים, אומנות ועוד. כל התכנים בעיתון כתובים באותיות גדולות ומנוקדות, מלוות בציורים, קומיקס, בדיחות, דפי פעילות והכל מודפס בצבע על גבי ניר איכותי. הסיפורים לקורא הצעיר כתובים לפי המתכונת של תוכנית הלימודים של כיתה א'.

משבצת
עיתון משבצת מיועד לילדים סקרנים שאוהבים אתגרים, מגיל 9 ומעלה. עיתון שכולו כיף, פיתוח חשיבה לוגית ומדעית, העשרת אוצר מילים, הקניית ידע כללי, פיתוח יצירתיות ותפיסה חזותית באמצעות משחק ואתגרי חשיבה: תשבצים, חידות, משחקים, קסמים, שעשועונים, סודוקו ועוד.

זבנג

ירחון קומיקס צבעוני פרי עטו של הקומיקסאי אורי פינק ובעריכתו. הקומיקס העוסק במעלליהם של חבורת בני נוער, מלווה את הצעירים בישראל למעלה מ-20 שנה ומהווה קריקטורה על החיים בארצנו המוטרפת.

חמש עובדות שלא ידעתם על אצבעוני 
באוקטובר שנת 1952 נוסד עיתון אצבעוני לילדים בידי העיתונאי והסופר מיכאל שיר ומאז ועד היום ברציפות, אלפי ילדים בישראל מקבלים אליהם הביתה את גיליון החודש.
שמו של העיתון ניתן לו על שם השיר "אצבעוני" שכתב חיים נחמן ביאליק, אשר היה מקורב למשפחתו של שיר מייסד העיתון. ביאליק העניק לשיר ליום הולדתו החמישי את ספרו 'קטינא כלבו'.
לעיתון אצבעוני הראשון שיצא לאור, לא היה מספר סידורי כי מיכאל שיר לא האמין שיצאו אחריו עוד עיתונים. 
מיכאל שיר המייסד, כיהן במשך שנים רבות גם כעורך של אצבעוני. בשנות האלפיים החליף אותו בנו, רמי שיר, אשר גם כותב בו סיפורי ילדים רבים.
מערכת העיתון של אצבעוני ננזפה פעמיים ע"י הצנזורה הצבאית, כאשר פורסם במדור החדשות של העיתון ידיעות אסורות לפרסום – בפעם הראשונה בשנות ה-70 כאשר פורסמה תמונה של ספינות הטילים החדשות של חיל הים ובפעם השנייה, כאשר פורסמה ידיעה על שיגור לווין הריגול אופק1.