דלג לתוכן
סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  חבילות סלולר

החזרים בסלולר: למי מגיע מה?

מדי חודש, אתם מקבלים מחברת הסלולר שלכם "זיכוי חודשי בגין עלות המכשיר". כל מה שרציתם לדעת על דמי החזר עלות לפי החתימה על החוזה

4 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה

החזרים בסלולר: למי מגיע מה?

ynet וליאת נחום,  15/02/2010

מדי חודש, אתם מקבלים מחברת הסלולר שלכם "זיכוי חודשי בגין עלות המכשיר" מה נכלל בדמי ההחזר שלכם ומה לא? איזו חברה נותנת שירותים המתאימים לכם? כל מה שרציתם לדעת על דמי החזר עלות לפי החתימה על החוזה

אחד מהביטויים הבאים ודאי מוכר לכם מהחשבונית החודשית: "זיכוי חודשי בגין עלות המכשיר" או "דמי החזר עלות". כן, אלו ההחזרים שחברות הסלולר נותנות לכם בכל חודש בגין עלות המכשיר אם עמדתם בסכום או תנאי דיבור חודשי.

דבר ידוע הוא שחברות הסלולר מפתות אותנו בהחזרים וזיכויים חודשיים בחשבונית ומראות לנו חישובים כיצד העלות הסופית על המכשיר מגיעה לעלות אפסית ולרוב הצרכנים מתפתים ללכת עסקאות כאלו.

רגע לפני שאתם חותמים על עסקת סלולר שתחייב אתכם לשנה וחצי הקרובות, חשוב שתדעו מה התנאים לקבלת ההחזר, ומה לוקחת כל החברה בחשבון כשהיא מחשבת את הסכום לתנאי הסף לקבלת הזיכוי.

ynet בשיתוף אתר "כמה זה?" האתר להשוואת מחירי התקשורת בישראל מביאים לפניכם את כל המידע שצריך לדעת לפני החתימה.

למי מגיע "החזר"?

1. לקוחות שרכשו מכשיר באופן פרטי ומצטרפים לחברת סלולר - בנובמבר 2009 נכנס לתוקף תיקון "שוויון במתן הטבות לרוכשים מכשיר סלולרי מהחברה או מספק אחר". מטרת תיקון זה ברישיון חברות הסלולר הינו לאפשר ניוד קל ונוח יותר בין חברות הסלולר.

התיקון מאפשר לצרכן לקבל את אותן ההטבות/זיכויים שהוא מקבל על המכשיר בין אם הוא רכש אותו בחברה אחת ועבר לאחרת בין אם הוא רכש אותו באופן פרטי.

משמעות הדבר היא שאם לקוח קיבל זיכוי של X שקלים בעבור המכשיר בחברה א' ועבר לחברה ב', יקבל את אותו זיכוי של X שקלים. לחילופין, אם רכש הלקוח מכשיר באופן פרטי, ואותו מכשיר משווק גם בחברה הסלולרית, על החברה לתת לו את הזיכויים שהיה מקבל אילו היה רוכש את המכשיר ממנה.

לגבי מכשירים שאין להם מקביל בחברות הסלולר, נקבעה סקאלה בת חמש רמות, כאשר המכשיר שנרכש יקבל זיכוי על פי הרמה אליה הוא שייך. כדי לקבל זיכוי על הלקוח להציג חשבונית קנייה של המכשיר.

2. לקוחות המצטרפים לאחת מחברות הסלולר ורוכשים מכשיר מהחברה ועומדים בתנאי הסף לקבלת ההחזר = הווה אומר מדברים לפי התנאים שקבעה החברה במעמד ההצטרפות אליה. לקוחות קיימים המשדרגים את המכשיר ממכשיר ישן למכשיר חדש.

שימו לב, כי ללקוחות קיימים הנמצאים בחבילות הכל כלול, הכוללות גם מכשיר שמגולם בחבילה, אין זיכוי, כיוון שהמכשיר מסובסד בתוך החבילה.

חשוב לזכור כי הזיכוי ניתן מדי חודש בחודשו, ואם בחודש אחד דיברתם פחות ולא הגעתם לתנאי הסף, לא תקבלו זיכוי. לקוחות שנמצאים בתוכניות בנק דקות עם תשלום חודשי קבוע מראש שלא משתנה בחשבונית יקבלו את הזיכוי קבוע מן הסתם.

התנאים להחזר משתנים מחברה לחברה

כדי שתוכלו לקבל החזר/זיכוי חודשי בחשבונית עליכם לעמוד בסכום חודשי של תנאי דיבור המשתנה מכל חברה וחברה. חשוב לדעת מראש מה נלקח בחשבון במניין הדקות או הסכום ההחזר הדרוש לקבלת ההחזר בכל אחת מהחברות.

רוב החברות לוקחות בחשבון דקות שיחה יוצאות מישראל, הודעות SMS/MMS, גלישה סלולרית בישראל, אך לעיתים, דקות שיחה ליעדים לא נלקחות בחשבון וחשוב לברר זאת.  

פירוט תנאים והגבלות להחזר עלות
חברה תנאי לקבלת החזר גובה החזר הערות נוספות
אורנג' שימוש של 249 שקל בחודש החזר מלא על גובה המכשיר מכשירי סמארטפון וקבוצת מכשירים מתקדמים נבחרים
אורנג' שימוש של 150 שקל בחודש 50 שקל למכשירים שעלותם מתחת ל-50 שקל בחודש יינתן זיכוי חודשי מלא באותם התנאים
פלאפון מדברים מעל 149 שקל בחודש עד 50 שקל זיכוי על 50 שקל או זיכוי מלא, בהתאם למחיר המכשיר
סלקום מדברים מעל 100 שקל בחודש החזר מלא על המכשיר קבוצת מכשירים נבחרים
סלקום מדברים מעל 150 שקל בחודש החזר של 60 שקל קבוצת מכשירים נבחרים יוצא החזר מלא, יש גם מכשירים בעלות חודשית של 5 שקל לחודש, שם יש החזר מלא למדברים מעל 5 שקל
סלקום מדברים מעל 199 שקל בחודש* עלות המכשיר: 10 שקלים לחודש קבוצת מכשירים נבחרים
מירס מדברים מעל 300 דקות בחודש זיכוי מלא על המכשיר -

*שווי הדקות הן כ- 110 שקל בערך, בהתאם לחבילות בהן הלקוח נמצא.

מה החברות לוקחות בחשבון?

נציגי "כמה זה" מביאים לפניכם את פירוט העלויות שהחברות לוקחות בחשבון בחישוב לתנאי הסף לקבלת זיכוי חודשי.

מה החברות לוקחות בחשבון?
חברה מה נכלל בחישוב לעמידה בתנאי קבלת הזיכוי מה לא נכלל בחישוב
אורנג' דקות השיחה היוצאות מישראל (לכל היעדים, לרבות- כולל תא קולי, כוכביות, שיחות לחו"ל ויעדים מיוחדים כגון 144) הודעות sms/mms חבילות גלישה סלולרית, כולל חריגה מהגלישה חבילות המקנות קרדיט של תוכן – הורדות שירים וצלצולים, טפטים ומשחקים, חבילות תוכן אורנג' טו, שירותים נוספים שירותי גיבוי -אורנג' פור אבר דמי קישוריות* שליחות, חיובים חד פעמיים שונים, שירותי
פלאפון דקות שיחה יוצאות מישראל לכל היעדים, כולל תא קולי, כולל דקות שמנוי מדבר מעבר לחבילת הדקות שלו. זמן אוויר על כוכביות, שיחות לחו"ל ויעדים מיוחדים כמו 144. דמי קישוריות נכללות לטובת הזיכוי. תשלום חודשי קבוע של המסלול, תשלום חודשי קבוע של הטבות זמן אוויר ותשלום חודשי קבוע של חבילות גלישה ותוכן. SMS/MMS שלא במסגרת החבילה הראשית. חבילות הטבה של SMS שירותי תיקונים ואחריות הורדת תוכן, שירותים חד פעמיים כגון: שליחויות
סלקום זמן אויר סלקום בארץ הודעות sms (ברשת סלקום) תשלום חודשי קבוע בגין חבילות זמן אוויר דמי שימוש דור 3 חבילות משולבות דאטה וגלישה גלישה מזדמנת (שלא במסגרת חבילה) הודעות SMS/MMS שלא בתוך הרשת, חבילות הטבה של SMS/MMS הורדות תוכן, חבילות תוכן, דמי קישוריות*, שירותים חד פעמיים כגון: שליחות, שירותי גיבוי וכו', שירותי תיקונים ואחריות
מירס רק דקות משולמות (סלולר + ווקי טוקי) לא כולל דקות ליעדים בחינם שום דבר לא נכלל פרט לדקות משולמות בפועל, כך ש-SMS/MMS, דקות חינם בהטבות, חבילות SMS, חבילות תוכן, דמי קישוריות*, שירותי תיקונים ואחריות, שירותים חד פעמיים וכו' לא נכללים

*דמי קישוריות בחבילות שאין בהם עלות לדקה פיקס

תגובות

מחברת פרטנר נמסר בתגובה כי: "מדובר בהטבה המסייעת ללקוחותינו להקטין את ההוצאה הסלולרית החודשית באופן משמעותי. לקוחות רבים בוחרים ליהנות מן ההטבה, והראיה לכך שלפרטנר, אשר נבחרה לחברה בעלת השירות האיכותי ביותר בענף הסלולר, נוספו מספר הרב ביותר של מנויים ברבעונים האחרונים".

מחברת מירס נמסר בתגובה כי: "בחברת מירס ההחזר הינו מלא, על כל עלות המכשיר והצריכה המזכה בהחזר כוללת גם שימושים בשירותי הווקי-טוקי של מירס".

מסלקום נמסר בתגובה כי: "החברה מאפשרת ללקוחותיה ליהנות מהטבות ברכישת מכשירים, הטבות שנצברות בהתאם לשימושיהם בפועל, לא בכדי סלקום נבחרה על ידי ארגון אמון הציבור לחברה בעלת איכות השירות הטובה ביותר".

סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  חבילות סלולר

תגובות