דלג לתוכן
סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  תקשורת

כל הדרכים לקבל ולשלוח פקס בלי פקס

אפשר להעביר פקסים גם דרך המחשב. nrg מעריב בשיתוף אתר "כמהזה" בדק איך בדיוק זה עובד.

4 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה

כל הדרכים לקבל ולשלוח פקס בלי פקס

nrg מעריב, 12/2/2010

כדור הארץ חשוב לכם ואתם רוצים לחסוך בנייר? אין לכם מקום לעוד מכשיר אלקטרוני בדירה? אפשר להעביר פקסים גם דרך המחשב. nrg מעריב בשיתוף אתר "כמהזה" בדק איך בדיוק זה עובד.

מדפסת ביתית משוכללת הכוללת פקס, מכונת צילום וסורק מצויה היום בבתים רבים. למי שבכל זאת טרם רכש מכשיר פקס ביתי או למי שרוצה לחסוך בנייר ולא להדפיס אוטומטית כל פקס פרסומי שהוא מקבל, כדאי לדעת כי קיימת אופציה לשלוח ולקבל פקסים דרך המחשב. nrg מעריב בשיתוף אתר "כמה זה?", האתר להשוואת מחירי התקשורת בישראל, בדק עבורכם איך עושים את זה וכמה זה עולה.

איך זה עובד?

מקבלים מספר פקס אליו כל מי שרוצה יכול לשלוח אליכם פקס. הפקס מתקבל בתיבת הדוא"ל (חלק מהחברות מאפשרות גם שירות קבלת הודעות קוליות ישירות לתיבת הדוא"ל), ומשם ניתן להדפיס אותו, לשמור אותו על המחשב או למחוק אותו. כמובן שעניין זה יוצר חסכון בנייר, דיו, תחזוקה וכדומה. דרך שליחת הפקסים פשוטה אף היא, ולרוב נעשית דרך לינק ייעודי או דרך תיבת הדוא"ל או כאשר ברובריקת הנמען כותבים מספר פקס במקום כתובת דוא"ל. כך יוצא שמלבד העובדה שהעברת פקסים דרך המחשב יעילה למי שאין ברשותו מכשיר פקס, מדובר גם בדרך פשוטה וידידותית לסביבה.

כמה זה עולה?

החברות המספקות שירותי שליחת/קבלת פקסים דרך המחשב הן חברות הסלולר, חלק מספקיות האינטרנט והטלפון הקווי וחברות שמתמחות ספציפית בשליחה וקבלה של פקסים דרך המחשב. יש לשים לב כי המחירים ושיטות החיוב משתנות מחברה לחברה. בחברות הסלולר ניתן לראות מחירי דמי המנוי לקבלת פקסים למחשב דומים ונעים סביב ה-9.90 שקלים לחודש, מלבד חברת אורנג' שמציעה שירות זה במחיר זול יותר של 6.87 שקלים לחודש בלבד. עם זאת, חברת אורנג' היא היחידה מבין חברות הסלולר שעדיין אינה מאפשרת שליחת פקס מהמחשב (תשיק שירות כזה בימים הקרובים) לעומת מתחרותיה שמציעות שירות זה. סלקום ומירס מציעות שליחת פקסים באותו תשלום חודשי של קבלת הפקסים בתוספת תשלום עבור כל דף שנשלח (בסלקום 50 אג' לדף ובמירס תשלום עבור שיחת טלפון לפי יעד החיוג). לעומתן, בחברת פלאפון דמי התשלום החודשיים עולים לכמעט 15 שקלים ובנוסף ישנו תשלום של 50 אג' על כל עמוד שנשלח.

012 סמייל ו-013 נטוויז'ן מציעות שירות קבלת פקס במחיר דמי מנוי הנע סביב ה-15 שקלים לחודש. 012 סמייל מציעה שירות שליחת פקס במחיר דומה ובתוספת של 35.5 אג' לכל דף שנשלח. בנוסף היא מציעה שירות המשלב שליחה וקבלת פקסים ב- 20.90 שקלים לחודש בתוספת התשלום עבור כל שליחת דף. 013 נטוויז'ן מציעה שליחת פקסים ב-40 אג' לעמוד בתוספת לדמי המנוי של 15 שקלים. בבזק והוט ניתן לקבל רק את שירות קבלת הפקס. בהוט יעלה לכם השירות 4.90 שקלים לחודש ואילו בבזק 5.90 שקלים לחודש אך למי שאינו מנוי לשירות התא הקולי יאלץ לשלם עוד 4.90 שקלים בחודש. חשוב לציין כי עליכם להיות מנויים באותה חברה ממנה אתם רוצים לרכוש את השירות. אגב, עלות שליחת הפקס לשולח אליכם למחשב, היא כמו שיחת טלפון רגילה לנייח או נייד, תלוי במספר הפקס שלכם.

המומחים בתחום

באתרים המתמחים בשליחה וקבלת פקסים התמחור לקבלת פקסים הינו תשלום חודשי קבוע (כמו בחברות המוזכרות לעיל) אך התשלום עבור שליחת פקסים מתבצע באופן שונה. חלק מהחברות מוכרות חבילות של דפים אלקטרוניים לשליחה במחיר קבוע מראש (חבילות אלו מתאימות בדרך כלל לעסקים קטנים ששולחים למעלה ממאה פקסים בחודש), ככל שתרכשו חבילה גדולה יותר של דפים כך המחיר עבור כל דף ירד (כמובן, בניצול מלוא החבילה). דרך נוספת לתמחור שליחת פקס היא תמחור לפי זמן השליחה. חברות אינטרפקס ו-MyFax מציעות עבור שליחה של 100 עמודים בין 58-55 שקלים ללא הגבלת זמן (בניצול מלוא החבילה המחיר לעמוד נע בין 0.58-0.55 שקלים). חברת פריפקס מציעה תשלום עבור דקת שליחה שגם כאן רכישת הדקות נעשית מראש, וככל שרכשו יותר פקסים העלות לדקה תרד. החברה גם מציעה שירות חינמי המיועד לשימוש ביתי ואישי בלבד המאפשר לשלוח עד 4 עמודים לפקס ועד 20 נמענים במשלוח אחד.

מבין שלושת האתרים המוזכרים לעיל רק אינטרפקס ו-MyFax מציעים שירות קבלת פקסים כאשר ההפרשים ביניהם גדולים. אתר אינטרפקס מציע קבלת פקסים (עד 1000 בחודש) בתשלום חודשי של 64.40 שקלים, כל דף נוסף (מעבר ל-1000 דפים) יעלה 0.05 שקלים. לעומתו, אתר MyFax מציע תשלום הנע בין 60-108 שקלים לשנה וקבלת פקסים ללא הגבלה (המחיר תלוי במספר הפקס, אם הוא נייח או נייד והתשלום נעשה מראש לתקופה של שנה). האתר גם מאפשר להתנסות בשירות ע"י קבלת מספר פקס זמני חינם. אתר פריפקס אמנם לא מציע שירות קבלת פקס אך הוא מפנה את הגולשים שלו לאתר PublicFax, שמאפשר קבלת פקסים בצורה חינמית. יש לשים לב כי הפקסים אינם מגיעים למייל שלכם אלא לשרת ציבורי שנמצא באתר שלהם. כל אחד יכול לראות את הפקסים שתקבלו ועל כן אין לשלוח פקסים פרטיים או סודיים בדרך זו.

  קבלת פקס שליחת פקס  
    מחיר ל-100 עמודים מחיר לעמוד בניצול מלוא העמודים
אינטרפקס 64.40 ₪ בחודש* 58 ₪   0.58 ₪
MyFax 5-9 ₪  לחודש** 55 ₪   0.55 ₪
פריפקס ________ 35 ₪  ***   0.35 ₪

* עד 1000 דפים בחודש. תשלום של 0.05 ₪ עבור כל דף נוסף

** פקסים ללא הגבלה התשלום הוא לשנה מראש

*** המחיר הוא לפי דקה: פקס ממוצע נשלח ב-60 שניות לעמוד ראשון ו-40 שניות לכל עמוד נוסף. החיוב הוא על זמן המשלוח המדויק (לפי שניות) כך שאם המשלוח ערך פחות או יותר מדקה המחיר יוסדר בהתאם.

**** לשולחים פקסים בכמויות קטנטנות מוצעים שירותחי חינם.

גם דרך ה-Windows

שימו לב, האתרים המתמחים בנושא מתאימים יותר לעסקים קטנים ומאפשרים שליחה וקבלת פקסים במחירים נמוכים, אבל ברכישת חבילות מראש. גם למי ששולח או צריך לקבל פקס לעתים רחוקות כדאי לבדוק את האתרים המתמחים שכן הם מציעים שירותים חינמיים לשולחים בכמויות קטנטנות.

שיטה נוספת לשליחת פקסים חינם למי ששולח פקסים בכמויות קטנות היא דרך ה-Windows. ב- "הוספת רכיבי Windows" שבלוח הבקרה במחשב, תוכלו להוסיף את אופציית "שירותי פקס". בחלונית "מדפסות ופקסים" תראו את המדפסת מותקנת ותוכלו לשלוח פקסים. אל תשכחו לוודא לפני השימוש שהמודם שלכם מתאים לחיבור קו טלפון. 

סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  תקשורת

תגובות