דלג לתוכן
סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  תקשורת

האם משתלם להתמקח עם חברות התקשורת?

ביקשתם להתחבר לכבלים או ללוויין ונדרשתם לשלם עבור ההתקנה? עם קצת מזל והרבה לחץ, הדרישות יכולות לרדת או להעלם בקלות

3 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה

שוק או תקשורת? האם משתלם להתמקח עם חברות התקשורת?

04.02.10, טל דומב, "כמהזה?"

שודר בחדשות ערוץ 10, נגה ניר נאמן

כולם יודעים שכאשר מצטרפים לשירות חדש של אחת מחברות התקשרות, בדרך כלל, מעבר לתשלום עבור השירות, ישנו גם תשלום חד פעמי עבור ההתקנה. מה שלא כולם יודעים, שהתשלום עבור ההתקנה הוא בגדר המלצה בלבד. בחלק מהחברות מחיר ההתקנה לא אחיד, וברוב הפעמים, אם תבקשו לא לשלם אותו, יוותרו לכם עליו. ערוץ 10 בשיתוף אתר כמהזה? www.kamaze.co.il –  האתר להשוואת מחירי תקשורת בישראל בדקו עבורכם כמה באמת עולה התקנה.

כך בדקנו:

התקשרנו למוקדי המכירות של חברות המספקות שירותי טלוויזיה, טלפון הקווי ותשתית אינטרנט וביקשנו לדעת כמה תעלה לנו עלות ההתקנה. במידה וניתן לנו מחיר, שאלנו האם ניתן להוזיל אותו או לוותר עליו לגמרי. בשיחות לחברות הטלפון הקווי ותשתית האינטרנט שאלנו האם עלות התקנה תשתנה במידה וניקח את שני השירותים יחד. לחלק מהמוקדים התקשרנו מספר פעמים.

טלוויזיה

בתחום הטלוויזיה קורה דבר מאוד מעניין. בשיחות להוט נאמר לנו שעלות ההתקנה היא 99 שקלים (בהתחייבות לשנה) אבל  מבלי שביקשנו, הסכימה המוקדנית לוותר לנו על התשלום ("יש לך התקנה חד פעמית של 99 שקלים אבל את זה אני כן יכולה להוריד לך..."). לעומת זאת, ביס הסיפור הוא קצת אחר. לחברת יס התקשרנו ארבע פעמים. בשתיים מתוך ארבע השיחות נאמר לנו שכלל אין עלות התקנה. בשתיים האחרות נאמר לנו שעלות התקנה לכל ממיר היא 69 שקלים, אבל בעוד שבשיחה אחת אמרו לנו שזה מחיר קבוע ואין מה לעשות עם זה (כשביקשנו להוזיל את העלות, אמר הנציג: שאי אפשר וש"כל אחד משלם על התקנה מה זאת אומרת?"). בשיחה אחרת נאמר לנו כך: "עלות התקנה זה 69 שקלים לשקע אבל שימי את זה רגע בצד אני אבדוק איך אני יכולה לעזור לך" כששאלנו למה היא אומרת לשים את זה בצד היא אמרה שהיא רוצה לבדוק ואולי תוכל לסדר 50% הנחה.

חברה עלות התקנה האם וויתרו/הוזילו?
הוט 99 ₪ וויתרו על התשלום ללא התמקחות
יס 69 ₪
לכל נקודה
שתי שיחות ללא עלות התקנה .
שתי שיחות  69 ₪ לכל נקודה, באחת מהן תנסה לעשות הנחה של 50%.

טלפון קווי

בתחום הטלפון הקווי היו קצת יותר קשוחים מאשר בתחום הטלוויזיה, אך גם כאן ראינו התגמשות כאשר רצינו לקחת גם שירותי טלפון וגם שירותי אינטרנט. עלות התקנת קו טלפון נעה בין 49 שקלים ל -299 שקלים ואין אפשרות לא לשלם. אולם כאשר ביקשנו לקחת בנוסף לשירות הטלפון גם את שירות האינטרנט התמונה השתנתה. חברות הוט ו-012 סמייל ויתרו לנו מייד על עלות ההתקנה, ב-013 נטוויז'ן הבטיחו לתת לנו חודשי חינם באותה עלות של ההתקנה, באורנג' תפחת העלות לחצי מחיר ואילו בבזק בינלאומי אמרו שאם נסגור כעת את העסקה, ייבדקו אם ניתן להוזיל את עלות  ההתקנה. בבזק אין הבדל, ועלות ההתקנה נשארת כפי שהיא בטלפון הקווי.

חברה עלות התקנה עלות התקנת טלפון בשילוב אינטרנט
הוט 99 ₪ אין עלות התקנה .
בזק 99 ₪ אומר שזה כבר הנחה מ-177 ₪ 99 ₪
בזק בינלאומי 100 ₪ לנק' אחת
160 ל-2-4 נקודות 
אם נסגור את העסקה יבדוק אם אפשר להוזיל את עלות ההתקנה.
013 נטוויז'ן עד 2 נק' – ללא תשלום
מ-2 ומעלה 99 ₪
ייתן חודשים חינם באינטרנט בערך של דמי ההתקנה.
012 סמייל 49 ₪ יוותרו לנו על  עלות ההתקנה.
אורנג' 199 ₪   99 ₪.

תשתית אינטרנט

את תשתית האינטרנט בישראל מספקות החברות הוט ובזק. בהוט עלות ההתקנה למתחייבים לשנה היא 49 שקלים. אולם למי שיבחר לא להתחייב, ההתקנה תעלה 299 שקלים. בבזק, ההתקנה למי שאינו מחזיק בקו טלפון של בזק היא 99 שקלים. כשביקשנו מהמוקדנים בשתי החברות לקחת בנוסף לשירותי האינטרנט שלהם גם את שירות הטלפון הקווי, נאמר לנו בהוט שאין עלות התקנה ואילו בבזק אמרו מיוזמתם שינסו להוזיל את העלות או לוותר עליה.

חברה עלות התקנה עלות התקנה בשילוב הטלפון
הוט אינטרנט למתחייבים לשנה 49 ₪
ללא התחייבות 299 ₪
אין עלות התקנה .
בזק אינטרנט 99  ₪ (למי שאין קו טלפון) 99 ₪ אבל אפשר לנסות לעשות עם זה משהו (להוזיל/לוותר)

אז כמה עולה עלות התקנה?

כמה שתרצו לשלם. מן הבדיקה שביצענו עולה ששווה להתמקח על עלות התקנה ושכנראה אם תתעקשו מספיק, בחלק מהחברות, תוכלו לא לשלם עליה כלל. למדנו גם שלקיחת שני שירותים מאותה חברה יכולה להוזיל משמעותית את מחיר ההתקנה ואף לבטלה.

בנוסף, דבר חשוב מאוד שלמדנו שלחברת יס אין חוקיות בנושא עלות ההתקנה והאפשרות שלנו לשלם או לשלם את ההתקנה תלויה לגמרי בנציג שעונה לכם. ועל כן, אם נציג יס אומר לכם שחובה לשלם את עלות ההתקנה, נסו לספר לו שחבר שלכם שהצטרף ליס לא מזמן לא שילם. ואם לא מתחשק לכם, פשוט נתקו וחייגו מחדש, אולי הנציג הבא יוותר לכם מלכתחילה על עלות ההתקנה.

סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  תקשורת

תגובות