דלג לתוכן
סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  חבילות סלולר

שירות תיקונים לאייפון: מה המחיר?

אילו תיקונים לאייפון כלולים במסגרת אחריות היצרן? על מה תצטרכו לשלם - וכמה זה יעלה לכם במעבדות הפרטיות?

2 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה

שירות תיקונים לאייפון: מה המחיר? 

ליאת נחום, כמה זה, 18/1/2010

אילו תיקונים לאייפון כלולים במסגרת אחריות היצרן? על מה תצטרכו לשלם - וכמה זה יעלה לכם במעבדות הפרטיות?

האייפון כאן וניתן לרכוש אותו באופן רשמי דרך כל אחת מחברות הסלולר. אלא שגם המכשירים הטובים ביותר סובלים מתקלות ככל שעובר הזמן וככל שגוברת אינטנסיביות השימוש. אלו יכולים להיות נזקי חשיפה לשמש, מכות קטנות, נפילות, רטיבות, אבק או זיעה, או תקלות בתצוגה, קורוזיה וכו'. כמו כן, המכשיר היקר שלכם עשוי להיגנב, חס וחלילה.

nana10 בשיתוף אתר "כמהזה?" יצאו לבדוק מה נעשה כשקורה משהו לאייפון האהוב והיקר שלנו ואיפה נוכל לתקן אותו.

שירות תיקונים

בכל חברת סלולר ממנה תרכשו אייפון תקבלו אחריות-יצרן של חברת אפל למשך שנה.

מה כוללת אחריות היצרן? שנת האחריות כוללת תיקונים של תקלות טכניות שנגרמו או שנבעו מייצור המכשיר - למשל, אם המכשיר כבה כל הזמן, תקלות חשמליות, מסך לא עובד וכדומה. אחריות היצרן אינה כוללת מכשיר שנפל למים או מסך שנשבר.

במידה שהתקלה התרחשה בשנה הראשונה לרכישת האייפון והיא נמנית תחת רשימת התקלות שבאחריות היצרן, אתם זכאים לקבל אייפון חדש מאותו הדגם בכל חברות הסלולר - ללא תשלום נוסף וללא המתנה.

אם מדובר בתקלה שאינה במסגרת היצרן, או שהתרחשה לאחר תום שנה מרכישת האייפון, קחו בחשבון שאתם לבד במערכה. עם זאת, מפעילות הסלולר מוכנות לבוא לקראתכם ומציעות מבצעים אלטרנטיביים. בחברת פלאפון, למשל, יוכל הלקוח לרכוש מכשיר אייפון חדש בעלות מוזלת - כ-50% ממחיר המחירון. כלומר, מדובר בתשלום של כ-1,500-2,000 שקלים למכשיר, בהתאם לדגם האייפון (עבור מכשיר בלבד). באורנג' ובסלקום מוכנים לשלוח בשבילכם את המכשיר למעבדת תיקונים בחו"ל, ולהחזירו אליכם בגמר התיקון, כשאתם אלו שיישאו בעלות התיקון והמשלוח. עד שהמכשיר יתוקן, תוכלו לקבל מכשיר חלופי.

במקרים של אובדן או גניבה אין כיסוי כלל - אלא אם כן אתם מנויים בחברת אורנג' ורכשתם ממנה חבילת שירות ואחריות הכוללת גם סעיף זה.

כאמור, אורנג' היא החברה היחידה שמציעה שירות ואחריות בתשלום לאייפון - במחירים שנעים בין 468 שקלים בשנה ל-948 שקלים. השירות ניתן תחת מספר תנאים והגבלות, לדוגמה, לא ניתן לרכוש חבילת שירות ואחריות לתקופה בת פחות משנה - ואת האחריות ניתן לממש רק פעם אחת באותה שנה. כמו כן על הלקוח לשלם דמי השתתפות עצמית במקרה של גניבה, אובדן או הרס המכשיר. דמי ההשתתפות העצמית נעים בין 900-1,200 שקלים.

ישנם נזקים אחרים, שאינם כלולים תחת אחריות היצרן ולא בשירות התיקונים, כמו החלפת מסך. נזקים מסוג זה ידרשו מכם תוספת תשלום, אם כי נמוכה יחסית, בוודאי בהשוואה לתיקון באופן פרטי.

מעבדות תיקונים לאייפון באופן פרטי

ניתן, כמובן, להפקיד את האייפון במעבדות שירות פרטיות. תוכלו להגיע למעבדה בעצמכם, או לשלוח את המכשיר בדואר ולקבלו בחזרה - גם באמצעות הדואר (שירות שכרוך בתשלום נוסף). מחירי הבדיקה נעים בין 89-140 שקלים, כאשר אם התיקון מתבצע במעבדה בה נבדק המכשיר, לא תחויבו במחיר הבדיקה או שמעלות התיקון יופחת מחיר הבדיקה.

נראה כי התקלה השכיחה ביותר היא החלפת מסך, וכן בעיות אחרות שקשורות במסך. החלפת מסך תעלה לכם במעבדה פרטית בין 400-700 שקלים.

חשוב לזכור שכל תיקון במעבדה פרטית מבטל את אחריות היצרן על המכשיר, או אחריות כלשהי שיש לחברות הסלולר.

סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  חבילות סלולר

תגובות