דלג לתוכן
סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  תקשורת

10 טיפים לצרכני תקשורת

מחדשים תוכנית בסלולר? משדרגים את חיבור האינטרנט? רוצים להתחבר לטלוויזיה רב-ערוצית? nrg ו-"כמהזה?" אספו עבורכם טיפים שימושיים

3 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה

10 טיפים לצרכני תקשורת

16/12/09, nrg מעריב

מחדשים תוכנית בחברת הסלולר? מעוניינים לשדרג את חיבור האינטרנט? עוברים דירה ומתחברים לטלוויזיה רב-ערוצית? 10 טיפים שיעשו לכם את החיים קלים.

מי שהתנסה בחיבור לאחת מחברות התקשורת, גילה לוודאי שאם אתם לא יודעים לשאול את השאלות הנכונות ולברר את הפרטים החשובים, סביר להניח שתופתעו מהתשלום שיופיע בחשבונית בסוף החודש. לשם כך, nrg בשיתוף אתר כמהזה? - האתר להשוואת מחירי תקשורת בישראל, אספו עבורכם טיפים להתחברות קלה יותר.

1. נסו להבין את אופי השימוש שלכם. ערכו בדיקה מוקדמת בתחום אליו אתם רוצים להתחבר והגיעו מוכנים לשיחה עם נציג השירות.

לדוגמא, כדאי שתבדקו לאיזו מהירות אינטרנט אתם זקוקים, אם אתם רק קוראים דואר אלקטרוני, גולשים קצת ומבלים בפייסבוק, אין לכם מה לעשות עם מהירות של מעל ל-1.5 מגה, לעומת זאת אם אתם מרבים להוריד סרטים/מוזיקה/משחקים או לצפות בשידורים חיים, כדאי שתשקלו חיבור למהירויות גבוהות יותר.

כמו כן, לפני חיבור לטלפון הקווי כדאי שתבדקו כמה דקות אתם מדברים בחודש, האם יש לכם דפוס דיבור קבוע, למי אתם מתקשרים יותר - האם למספרים קבועים, או לסלולרי או לטלפון קווי? כאשר כל הנתונים בידכם תוכלו לבחור את החבילה המתאימה לכם ביותר, ולא להתבלבל כאשר הנציג מציע לכם 2,000 דקות שיחה במחיר אטרקטיבי כשאתם מדברים רק 200 דקות בחודש...

2. בצעו סקר שוק קצר לפני שאתם מחליטים על חברה. אם ברצונכם לרכוש מכשיר סלולרי חדש ולהצטרף לאחת החברות, בדקו מה עלות המכשיר בכל אחת מן החברות (וכדאי גם בחנויות פרטיות) ואיזה מסלולי שיחות/סמס הן מציעות. רק אחרי שיהיו לכם הנתונים מכל החברות, תוכלו לקבל החלטה מושכלת ונכונה ביותר עבורכם.

3. בדקו תמיד אם יש תקופת התחייבות למסלול אליו אתם מעוניינים להצטרף. במידה ויש תקופת התחייבות בדקו מה אורכה ומה יהיה תעריף ההמשך בתום התקופה. כמו כן, בדקו מהו הקנס במידה ותרצו להתנתק לפני תום התקופה. רשמו ביומן/בסלולרי או איפה שנוח לכם את תאריך סיום ההתחייבות, כך שבמידה ותרצו לעבור חברה או להתמקח מחדש על המחיר, תהיו מוכנים לכך מראש.

4. אם ברצונכם לעבור לחברה מתחרה, כאשר אתם עדיין בתקופת התחייבות בחברה הנוכחית, בדקו האם החברה המתחרה תהיה מעוניינת לשלם עבורכם את קנס היציאה מההתחייבות. פעמים רבות, חברות יהיו מוכנות לעשות זאת על מנת לצרף אתכם למעגל לקוחותיהם.

5. בררו אם עליכם לשלם גם דמי התקנה. במידה ויש, בדקו את המחיר והאם מדובר בתשלום חד-פעמי או כמה תשלומים. כמו כן, תמיד כדאי לברר אם דמי ההתקנה הם חובה או שאפשר לוותר עליהם. תתפלאו לדעת כי לפעמים, אם רק תבקשו, יוותרו לכם עליהם. שימו לב כי לעיתים עלות ההתקנה משתנה בהתאם לתקופת ההתחייבות שלכם לחברה.

6. במידה והתקשרתם לחברה מסוימת בעקבות מבצע ששמעתם עליו, או שהנציג הציע לכם מבצע תוך כדי  השיחה, בדקו מהו תוקף המבצע ומה המחיר שיהיה עליכם לשלם בתום המבצע. לאחר שנתונים אלו יהיו בידכם, חשבו מהו הממוצע החודשי לשנה (או לתקופת ההתחייבות) במסגרת המבצע, ומהו המחיר הממוצע שלא במסגרת המבצע. יכול להיות שתגלו שהמבצע לא כל כך אטרקטיבי כפי שהוא נראה.

7. בעת בחירת מסלול כמו בנק דקות בסלולר/בטלפון הקווי או מהירות מסוימת באינטרנט, בדקו האם יהיה ניתן לעבור ממסלול למסלול אחר. במסלולים ללא התחייבות אין בעיה לעבור ממסלול למסלול, אך לעיתים אינכם יודעים כי אמנם אתם מחויבים לחברה אך אינכם מחויבים למסלול.

כך שאם אתם רשומים לחבילה של 1,000 דקות שיחה ובפועל אתם מדברים רק 200 דקות, אתם יכולים להחליף חבילה. או לחילופין אם הינכם גולשים במהירות 5 מגה אך אינכם זקוקים לה, אתם יכולים להמירה לחבילה של 2.5 מגה.

8. בדקו האם יש הנחות/הטבות למגזר אליו אתם משתייכים: דתיים, חרדים, גמלאים, עולי חבר העמים, עובדי  מדינה, עסקים קטנים וכדומה.

9. כאשר אתם צריכים להתחבר לכמה שירותי תקשורת, בדקו איזו חברה יכולה להציע לכם חבילת שירותים משולבת. לעיתים כאשר אתם לוקחים כמה שירותים מחברה אחת המחיר יורד משמעותית. כמו כן, יותר נוח להתנהל מול חברה אחת מאשר מול כמה.

10. למדו להתמקח! בקשו תמיד מחיר טוב יותר מזה שהוצע לכם, פתאום תגלו שיש לנציג הקצאות  למבצעים מסוימים או למחירים נמוכים יותר. בנוסף, לפני שאתם מתחברים לשירות מסוים, בדקו עם חברכם שמחוברים לאותו השירות (באותה החברה) כמה הם משלמים.

במקרה ונציג השירות יציע לכם מחיר גבוה יותר מזה של חברכם, ספרו לו על המחיר של החבר (כדאי גם לציין את הפרטים שלו), ייתכן והוא יוכל לתת לכם את אותו המחיר. והכי חשוב - אל תתביישו לבקש מתנות והטבות, מי שמבקש, יכול גם לקבל.

סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  תקשורת

תגובות