דלג לתוכן
סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  טלוויזיה

איך ניתן להקליט מהטלוויזיה?

אתר חדשות התקשורת TheCom בשיתוף אתר כמהזה? בדקו מהם האופציות הקיימות היום להקלטה מן הטלוויזיה.

4 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה

כיצד להקליט מהטלוויזיה?

22.11.09, TheCom ו"כמהזה?", טל דומב

בשנים האחרונות נדמה כי חלה ירידה בשימוש במכשירים מקליטים מהטלוויזיה. במשך שנים שירת אותנו מכשיר הווידיאו בנאמנות, אך משנכנס מכשיר ה-DVD לחיינו, אצל רבים מאיתנו הוא החליף אותו. באותה עת מכשירי ה- DVD המקליטים היו יקרים מאד וכשנכנסו לשוק מכשירי ההקלטה של הכבלים והלוויין היו גם הם יקרים מידי, וכך נותרנו ללא אופציית הקלטה.

כיום, המחירים למכשירי ההקלטה ירדו משמעותית, ונוספו אופציות נוספות לצפייה בשידורי הטלוויזיה שלא בזמן השידור הרגיל. אתר חדשות התקשורת TheCom בשיתוף אתר כמהזה? www.kamaze.co.il –  האתר להשוואת מחירי תקשורת בישראל בדקו מהם האופציות הקיימות היום להקלטה מן הטלוויזיה.

מכשירי ההקלטה של Hot ו- Yes

האופציה הקלה והנוחה היום להקלטה הינה השכרת ממיר מקליט מחברת הכבלים או הלוויין. שתי החברות מציעות ממירים כמעט זהים, הן בפונקציות והן במחיר.

לחברת הוט מכשיר הנקרא Hot magic וליס- Yes max. מכשירים אלו משוכללים בהרבה ממכשיר הוידיאו הישן, כאשר השוני העיקרי הוא בתפיסה – לא עוד ערימות של קלטות/דיסקים, כל התוכן המוקלט מן הטלוויזיה נשמר על המכשיר המקליט ובעת הצורך, כאשר נגמר המקום, ניתן למחוק תכנים ישנים ולהקליט חדשים.

יתרון נוסף של הממירים המקליטים על פני הוידיאו הוא שלא צריך לכוון טיימר לשעת התחלת התוכנית, ולקוות שהתוכנית תתחיל בדיוק בזמן, ושלא יחתכו הדקות הראשונות/האחרונות מן ההקלטה. באמצעות הממירים ניתן לבחור את התוכנית מתוך לוח השידורים וליתר ביטחון ניתן להגדיר כמה דקות הקלטה לפני ו/או אחרי שידור התוכנית המבוקשת. בנוסף, ניתן להקליט סדרות שלמות (עד 50 סדרות) ע"י מתן הגדרת הקלטה לתוכנית מסוימת בכל פעם שהיא מופיעה בלוח השידורים. כמו כן, ניתן לבנות ספרית צפייה אישית. ליס, שירות נוסף, בו תוכלו להזמין תוכנית להקלטה ישירות מאתר האינטרנט שלהם ללא צורך להיות בבית.

טוב שתדעו כי הממירים מקליטים באופן אוטומטי את הערוץ בו אתם צופים (ביס עד 90 דקות אחורה, ובהוט עד 60 דקות – שניהם בהגדרה מראש) , כך שאם ראיתם איזה מהלך מדהים בכדורגל, או איזה חלק מותח בסרט שאתם חייבים לראות שוב, אתם יכולים להריץ את השידור אחורה ולצפות שוב. כל זאת כמובן בתנאי שאתם צופים באותו ערוץ ולא מזפזפים. בנוסף, אם אתם חייבים להפסיק את הצפייה כי הילדה בוכה, הטלפון בדיוק מצלצל או כל דבר אחר, ניתן ללחוץ על השהייה והתוכנית תיעצר. כשתחזרו לטלוויזיה תוכלו להמשיך לצפות מהנקודה בה הפסקתם או לחזור לזמן אמת של השידור.

יש לציין, כי חברת הוט מציעה את שירותי ה-V.O.D בעזרתם ניתן לצפות בסדרות, תוכניות, סרטים, משחקי כדורגל, מופעי מוזיקה ועוד. התכנים המוצעים רבים ומגוונים וגם כוללים תכנים שאינם משודרים בערוצי הוט, כגון סדרות מערוץ 2 ו-10, סדרות מן העולם המשודרות דווקא ביס ועוד. חלק מן התכנים מוצעים חינם אך רובם בתשלום.

בנוסף, קיים שירות הנקראStart Over  אשר מאפשר להחזיר את התוכנית בה אתם צופים לתחילתה, להריצה אחורה/קדימה ואף לעצור. שירות זה ניתן ללקוחות הוט המנויים על השירותים הדיגיטאליים וברשותם ממיר V.O.D. הוא פועל על שבעה ערוצים בלבד וזמין רק בתכנים נבחרים, השירות ניתן ללא עלות.

אז כמה זה עולה?

המחירים בחברות ממש זהים: שתי החברות מציעות חבילה בה תקבלו את כל חבילות התוכן בצירוף הממיר המקליט ב- 245 ₪ לחודש, שתיהן בהתחייבות לשלוש שנים. לשם השוואה, מסלולים עם כל חבילות התוכן, ללא ממיר מקליט, יעלו לכם בשתי החברות 235 ₪ לחודש, אך עם התחייבות לשנתיים בלבד.

ליס יש גם ממיר משולב MAX+HD, אשר גם מכיל את כל הפונקציות של הממיר המקליט וגם מתאים לצפייה בשידורי HD (כולל שישה ערוצי HD חינם). להוט, אמנם אין ממיר כזה ותאלצו לקבל שני ממירים נפרדים: ממירHD  (עם מספר ערוצים מוגבל) וממיר מקליט, אך במסגרת ה-V.O.D  היא מציעה תיקיה שלמה של שידורים באיכות HD. עלות הממיר המשולב של יס עם כל חבילות התוכן או שני הממירים של HOT הינה 259 ₪ לחודש.

חשוב לציין כי מכשיר ההקלטה בשתי החברות, ניתן רק לרוכשים חבילת ערוצים מורחבת (החל מחבילת בסיס + 3 ערוצים לבחירה). כמו כן, עדיין לא כל הערוצים תומכי HD ועל כן לא תוכלו ליהנות משידורי ה- HD באופן מלא. החברות מציעות לכם מספר מוגבל של ערוצי ה-HD  בקניית ממיר HD, ובתשלום נוסף תוכלו לקבל ערוצים נוספים התומכים בפורמט ה-HD.

 

ממיר DTT

ממיר DTT, למי שלא מכיר, הינו ממיר הניתן לרכישה חד פעמית ובעזרתו ניתן לקלוט 5 ערוצים: 1,2,10,33,99. ממיר זה נועד בעיקר למי שמאס בתשלומים הכבדים לחברות הכבלים והלוויין ואשר אינו צרכן טלוויזיה "כבד" ומוכן להסתפק רק בחמישה ערוצים בסיסיים.

ישנן חברות שונות ודגמים שונים לממיר זה, חלקם אף מאפשרים הקלטה. שירות ההקלטה של הממיר מאפשר להפסיק צפייה באמצע ולהריץ אחורה (עד לרגע בו התחלתם לצפות) וקדימה. השירות תקף לכל הערוצים ולכל התוכניות. בנוסף, ניתן גם לבצע הקלטה תוך כדי שידור, או לתכנן הקלטה מראש בערוץ המבוקש ע"י קביעת זמן התחלה וסיום, תאריך ובחירה בהקלטה בודדת, יומית או שבועית.

יש גם אלטרנטיבות אחרות 

כיום, יש גם אפשרות לרכוש מכשיר DVD מקליט. אומנם אין בו את כל הפונקציות שמציעים הממירים המקליטים, אך כמו בוידיאו הישן ניתן לשמור על ההקלטה מבלי שיהיה צורך למחוק אותה. מחירם של מכשירים מסוג זה נע בין 600-4000 ₪.

כמו כן, ערוצים 2 ו-10 וחברות הכבלים והלוויין מעלים חלק מן התוכניות והסדרות לרשת, כך שניתן לצפות בהם דרך האינטרנט(ומתי שתרצו), באתרים הבאים:

ערוץ 2 (שידורי קשת) mako
ערוץ 2 (שידורי רשת) Ynet
ערוץ 10 nana10
Hot Ynet
Yes walla

להקליט מהטלוויזיה למחשב

מלבד האופציות שהוזכרו לעיל ומוכרות לרובנו, ישנה אופציה נוספת להקליט את שידורי הטלוויזיה, הקלטה מהמחשב. לצורך הקלטה מסוג זה עליכם להצטייד בשלושה מרכיבים:  מקלט טלוויזיה, חיבור לשידור טלוויזיה המחובר למחשב ותוכנה לצפייה והקלטה מן הטלוויזיה למחשב.

מקלטי טלוויזיה יכולים להיות מקלטים חיצוניים המתחברים למחשב בחיבור USB או יציאת IEEE 1394. הם גם יכולים לבוא בצורת כרטיסי הרחבה הנקראים כרטיסי מקלט טלוויזיה. ישנו מגוון די רחב של כרטיסים ומחיריהם נעים בין 200-600 ₪ לכרטיס סטנדרטי ויכולים להגיע גם לאלפי שקלים לכרטיסים מתוחכמים יותר. בהתאם למקלט הטלוויזיה הנבחר, ניתן לחבר למחשב שידורי טלוויזיה מאנטנה, כבלים, או ממיר אינטראקטיבי.

לאחר שרכשתם כרטיס טלוויזיה והתחברתם לשידורי הטלוויזיה, השלב הבא הוא לבחור תוכנת הקלטה. בין התוכנות המוכרות יותר: Microsoft Media Center  ו-Media Portal, אך ישנן גם תוכנות נוספות ולא פחות טובות. תצטרכו להשקיע קצת זמן בללמוד את התוכנה, אך לאחר מכן תוכלו להוריד את מדריך השידורים, להקליט את התוכנית הרצויות ואפילו לחתוך את הפרסומות באופן גורף. בתוכניות המוקלטות תוכלו לצפות ישר מן המחשב או לצרוב על דיסק ולצפות בטלוויזיה

 

סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  טלוויזיה

תגובות