דלג לתוכן
סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  תשתית אינטרנט

המהירויות הגבוהות באינטרנט

כל המידע, השאלות והתשובות על מהירויות האינטרנט הגבוהות, בהוט ובבזק.

2 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה

המהירויות הגבוהות באינטרנט

HOT ובזק משווקות מזה זמן מה מהירויות גבוהות באינטרנט. קשה להתעלם מן התחרות הגוברת בין שתי החברות אשר מנסות לכבוש את קהל היעד ו"לספח" אותו אליה, כל חברה לעצמה

אז מה בעצם מציעה כל חברה, למה אנחנו צריכים מהירויות גבוהות וכיצד מפתה אותנו כל אחת מן החברות? קראו ותדעו...

בזק - NGN

ראשונה הייתה בזק שהשיקה בכל תרועה גדול את רשת ה-  NGNולמי שמעוניין בראשי תיבות: Next Generation Network. רשת זו מאפשרת   גלישה של עד MB100. בזק מבטיחה שמהירויות אלו יתמכו באפליקציות רחבות פס כגון שידורי וידאו באיכות HD, משחקים אינטראקטיביים ועוד.

בנוסף, מציעה בזק רשת אלחוטית המותאמת למהירויות החדשות. כמו כן, השיקה את שירות Soft Phone - תוכנת טלפון המותקנת במחשב – מאפשרת קיום שיחות טלפון, כמו בקו רגיל ובתעריפי בזק הרגילים מהמחשב באמצעות מיקרופון ואוזנייה. בזק גם מציעה ללקוחותיה את שירות ה- Netdisk – אפשרות לגיבוי קבצים על גבי שרתי האינטרנט של בזק.

בזק שלפה קלף נוסף במשחק – מכשיר מדיה סטרימר ב-19.90 ₪ לחודש (למשך 3 שנים) – מכשיר זה מאפשר לצפות בכל התכנים הנמצאים במחשב (סרטים, תמונות ומוזיקה), ישירות על גבי מסך הטלוויזיה. מהלך זה מקדם אותנו צעד נוסף לעבר איחוד מכשיר הטלוויזיה עם המחשב והפיכתו למכשיר אחד.

HOT – UFI

סמוך להשקתה של בזק, השיקה HOT את רשת ה- UFI- Ultra Fast Internet.

טכנולוגיה זו של HOT מאפשרת אף היא מהירות הורדה של עד MB100. בנוסף, מהירות ההעלאה של עד MB2. במהירויות אלו, מבטיחה החברה כי נוכל להאזין למוזיקה, להוריד ולהעלות קבצים באותו הזמן, לראות סרטים וטלוויזיה דרך האינטרנט באיכות HD וללא קפיצות, לגבות או להעביר קבצים דרך האינטרנט בקצב מהיר ועוד.

אצל HOT ההשקה הייתה פחות גרנדיוזית מאשר אצל בזק, במקום זאת, היא הקימה ממשק ידידותי באתר האינטרנט שלה בו תוכלו "לחוות" את המהירויות החדשות ולהשוות ביניהן.

מתי באמת יהיה אפשר להתחבר למהירויות הגבוהות?

בבזק מבטיחים כי עד סוף 2010 יוכלו להתחבר 50% מתושבי המדינה ובשנת 2012 80% מן התושבים. כמו כן, חשוב לציין כי תהליך השדרוג הוא ארוך ובעייתי, ויוצר תקלות רבות וניתוקים אצל הלקוחות.

לעומת זאת, HOT הכריזה ב- 1.9.2010 על סיום פריסת רשת ה- UFI המאפשרת גלישה ב- 100 מגה בכל רחבי המדינה. לעומת בזק, תהליך השדרוג התבצע  תוך שימוש בתשתית הקיימת של הלקוח, ללא התקנה או חפירה מיוחדת ובלי שיבושים.

חשוב לזכור!

אם השתכנעתם שאתם רוצים/צריכים את אחת מהרשתות החדשות המציעות מהירויות גלישה גבוהות במיוחד. זכרו תמיד, שלא מספיק לשדרג תשתית אינטרנט בלבד, יש לשדרג לאותה המהירות גם את הספקית. בשלב זה, שדרוג כזה יכול לעלות לכם ביוקר, ולכן כדאי שתשקלו היטב האם אתם מוכנים להשקיע סכום כסף לא קטן באינטרנט שלכם.

סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  תשתית אינטרנט