דלג לתוכן
סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  תשתית אינטרנט

רשת ה-UFI החדשה של HOT

HOT השיקה את רשת ה-UFI, אשר מאפשרת גלישה במהירות של עד 100MB. בסקירה הבאה, הכל על הרשת החדשה..

2 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה

רשת ה-UFI החדשה של HOT

HOT השיקה לאחרונה את רשת ה- UFI(Ultra Fast Internet) המבוססת על טכנולוגיית Docsis3. טכנולוגיה זו מספקת את המהירויות הגבוהות בעולם, והיא מקבילה לסלילת סיב אופטי עד בית הלקוח.

הטכנולוגיה החדשה יכולה באופן תיאורטי לספק ללקוחות מהירות הורדה של עד 100 מגה ביט לשנייה. קצב ההעלאה לעומת זאת הוא 2 מגה ביט לשנייה בלבד. קצב זה הוא תיאורטי ותלוי בטיב המערכת ובכמות הגולשים באזור שאתם נמצאים בו. מדוע? כיוון שהשיטה של HOT מקצה לכל אזור ושכונה רוחב פס מוגבל, וכאשר הרבה גולשים ביחד (בעיקר בסופי השבוע, בחגים ובשעות הערב), יורדת מהירות הגלישה אל מתחת לערך המוצע. מחברת HOT  טוענים כי במערכת החדשה התופעה הזאת תקטן.

עם זאת, אחד היתרונות באינטרנט בכבלים הוא שאין חשיבות למרחק מהמרכזייה כמו שיש בקווי בזק, שכן המרחק מהמרכזייה משפיע על המהירות המקסימאלית של החיבור אותו תוכל לצרוך/לקבל.

מה אפשר לעשות עם הרשת החדשה?

מלבד גלישה מהירה, מבטיחה רשת ה-UFI יכולות טכנולוגיות מתקדמות כגון: האזנה למוזיקה, הורדה והעלאה של קבצים בו בזמן, במהירות-על וללא המתנה, שיחה בווידיאו עם החברים באיכות גבוהה ביותר ועוד.

כמו כן, ניתן לראות סרטים וטלוויזיה דרך האינטרנט באיכות HD וללא קפיצות. לגבות או להעביר קבצים דרך האינטרנט בקצב מהיר, לחבר עשרות מצלמות אבטחה או לראות תוכניות על עשרות מסכים ולהזין אותם מקו אינטרנט אחד.

מתי תהיה הרשת זמינה לכולם?

HOT הכריזה ב- 1.9.2010 על סיום פריסת רשת ה- UFI המאפשרת גלישה ב- 100 מגה בכל רחבי המדינה. לעומת בזק, תהליך השדרוג התבצע  תוך שימוש בתשתית הקיימת של הלקוח, ללא התקנה או חפירה מיוחדת ובלי שיבושים

האם כדאי לשדרג?

קודם כל, זה תלוי באופן השימוש שלכם באינטרנט ובצרכים שלכם. אם אתם נוהגים לקרוא מיילים, לגלוש באתרים ולהוריד סרט או שיר פעם בכמה זמן, אין שום סיבה שתשדרגו למהירויות אלו. אולם, אם הינכם נוהגים לבצע שיחות וידאו רבות, להוריד כמויות רבות של שירים וסרטים או אפילו רוצים לראות סרטים ב-LIVE  מבלי להוריד אותם למחשב, מהירויות אלו עשויות להתאים לכם.

חברת HOT מעודדת את המעבר למהירויות הגבוהות. אולם אין לשכוח כי על מנת לשדרג את המהירות יש לעשות זאת גם בספקית האינטרנט. המחירים שמציעות הספקיות לא זולים ועל מנת לקבל לגלוש היום במהירות 12 מגה תצטרכו לשלם לפחות 150 ₪ לחודש. אם תבחרו לגלוש כיום ב-100 מגה, תשלמו לא פחות מ- 1200 ₪ בחודש!

סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  תשתית אינטרנט