דלג לתוכן
סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  חבילות סלולר

סטודנטים, חברות הסלולר רוצות אתכם

לכבוד שנת הלימודים האקדמית החדשה, סלקום, אורנג' ופלאפון מציעות מגוון מסלולים לסטודנטים.

5 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה

סטודנטים, חברות הסלולר רוצות אתכם

18/10/09, ynet ו"כמהזה", ליאת נחום

לכבוד שנת הלימודים האקדמית החדשה, סלקום, אורנג' ופלאפון מציעות מגוון מסלולים לסטודנטים. מבדיקה שמבוססת על נתונים של סטודנט ממוצע עולה שהמסלול של אורנג' משתלם יותר, אבל לכל ההצעות של החברות יש יתרונות וחסרונות. השוואה.

סטודנטים, לרגל פתיחת שנת הלימודים האקדמאית החדשה, ורגע לפני שאתם נצמדים לספרים וללפ-טופים, ויושבים שעות בספרייה, כדאי לכם לבדוק את הצעות החיזור של חברות הסלולר אחריכם ולראות היכן הכי משתלם.

אמנם כיס הסטודנטים אינו נחשב לעמוק במיוחד, אך זהו קהל לקוחות מבוקש לא פחות משאר המגזרים, גם כי לרוב סטודנטים משתמשים בסלולר מעל הממוצע, ולעיתים רבות, סטודנטים שגרים בדירות שכורות כמעט ולא מחזיקים בקו טלפון קווי ומתנהלים רק מהסלולרי.

ynet ואתר "כמה זה?", האתר להשוואת מחירי תקשורת בישראל, יצאו לבדוק אילו מסלולים, מבצעים והטבות מציעות חברות הסלולר לסטודנטים.

כיצד בדקנו? 

לקחנו את דפוס השימוש הבא עבור הסטודנטים: סטודנט שמדבר 400 דקות בחודש (כ-60 דקות מהן למשפחה), שולח 150 הודעות sms בחודש ומשתמש בחבילת הגלישה. פנינו אל חברות הסלולר וביקשנו לברר אילו מסלולים והטבות מיועדות לסטודנטים. חברת מירס נעדרת מההשוואה כיוון שבשלב זה אין לחברה מסלולים ייעודים ו/או הטבות לסטודנטים.

לפני שנעבור לבדיקה, נבחן את המסלולים החדשים של חברות הסלולר עבור ציבור הסטודנטים. אורנג' ופלאפון יצאו במסלולים חדשים לכבוד השנה האקדמית החדשה, ואילו בסלקום מסלולי הסטודנטים רצים כבר מתחילת השנה.

אורנג' 

החבילות החדשות של אורנג' הן חבילות הבנויות לפי תוכניות "ידוע מראש" של החברה בהם כלולות חבילת דקות, חבילת הודעות sms, חבילת גלישה ומכשיר לבחירה יחד.

במסלולים אלו ניתן לבחור בין החבילות הבאות:

400 דקות ו-100 הודעות sms ב-159 שקל לחודש

600 דקות ו-300 הודעות sms ב-265 שקל לחודש 

800 דקות ו- 400 הודעות sms ב- 345 שקל לחודש.

מסלול חדש נוסף של החברה, נקרא מסלול "טריפל לסטודנטים" וכולל: 300 דקות שיחה בחודש במשך שעות היום + 300 דקות שיחה בחודש בשעות הלילה + 300 הודעות sms בחודש + מכשיר וחבילת גלישה בתשלום קבוע של 169 שקל לחודש, בהתחייבות למשך 18 חודשים. אם חרגתם ממכסת הדקות תשלמו 49 אגורות על כל דקת חריגה. עלות חריגה ב-sms תהיה 52 אגורות.

חשוב לשים לב לחלוקת הדקות ביום ובלילה - חריגה באחת מהן, תוביל לתשלום נוסף ולא "לקיזוז" מהחבילה הנותרת של היום או הלילה.

פלאפון

חברת פלאפון החלה לשווק היום (א') את מסלולי הסטודנטים החדשים שלה, לאחר תקופה ארוכה שהחברה לא הציעה מסלולי סטודנטים.

המסלולים הינם חבילת דקות והודעות sms משולבת.

מסלול אחד שמציעה פלאפון, בעלות 63 שקל לחודש, כולל 125 דקות שיחה בכל הרשתות ו-125 הודעות sms לכל הרשתות.

מסלול שני שהחברה מציעה לסטודנטים הינו חבילה משולבת של 250 דקות ו-250 הודעות sms בעלות חודשית של 125 שקל. בניצול מלא של החבילה, העלות לדקה או להודעת sms היא 25 אגורות. בנוסף ניתן לרכוש הטבת משפחה של 100 דקות למשפחה ב-9.90 שקלים לחודש. תעריף דקת חריגה תעלה לכם 55 אגורות.

בנוסף, פלאפון מציעה לסטודנטים חבילת גלישה בפורטל פלאפון + חבילת גלישה באינטרנט בנפח של 50 מגה בעלות חודשית של 29.90 שקל (דהיינו 2 חבילות גלישה), בנוסף החברה תציע חבילות נוספות של דקות בהתאם לדפוסי שימוש. במסלול זה ניתן לקבל מכשיר בשיטת חיוב-זיכוי למדברים מעל 149 שקל בחודש.

סלקום

בסלקום מציעים שתי חבילות לסטודנטים. החבילה הראשונה נקראית "סטודנטים פלוס": מדובר בבנק דקות, כאשר בניצול מלא העלות לדקה במסלול זה היא 31 אגורות. 

ניתן לבחור בין חבילות הדקות הבאות:

400 דקות ב-124 שקל

700 דקות ב-217 שקל

1,000 דקות ב-310 שקל

1,400 דקות ב-434 שקל.

הודעת sms תעלה 19 אגורות לכל הרשתות. החברה גם מאפשרת למצטרפים למסלול זה לבחור במכשיר נייד חינם. אמנם לפי שיטת חיוב זיכוי, אך הזיכוי מתקבל אוטומטית לסטודנט ללא התנייה לדקות דיבור חודשיות בסכום מסוים.

סטודנטים שאינם מעוניינים בחבילת הגלישה, צריכים לזכור כי בפלאפון ובאורנג' חבילת הגלישה היא חלק אינהרנטי מהחבילה הכוללת ולכן לא ניתן להסירה. סלקום היא החברה היחידה בה ניתן לרכוש מכשיר שאינו בדור השלישי ולא לשלם עבור חבילת גלישה. 

כמה זה יעלה לסטודנט שמדבר 400 דקות בחודש (כ-60 דקות מהן למשפחה),
שולח 150 הודעות sms בחודש ומשתמש בחבילת הגלישה

חברה אורנג' פלאפון* סלקום
שם המסלול: טריפל סטודנטים משתלם לסטודנטים סטודנטים פלוס
תשלום חודשי 169 שקל 134.90 שקל 124 שקל
חריגה מהדקות 0 49.5 שקל 0
הודעות sms 0 0 28.5 שקל
חבילת גלישה כלול 29.9 שקל 24.2 שקל
מכשיר כלול חיוב זיכוי למדברים מעל 149 שקל חיוב-זיכוי ללא התנייה
סה"כ לתשלום 169 שקל 214.3 שקל 176.7 שקל

*חבילת גלישה בפורטל פלאפון + חבילת גלישה באינטרנט בנפח של 50 מגה בעלות חודשית של 29.90 שקל לחודש. הסכומים הינם לפני קבלת הטבות החזרים בגין שימוש ובגין התניידות. כל המסלולים בהתחייבות למשך 18 חודשים. מקור הנתונים: אתר "כמה זה"

מניתוח הנתונים עולה כי חברת אורנג' מציעה את החבילה המשתלמת ביותר לסטודנט, אחריה בהפרש לא גבוה של כ-8 שקלים בחודש נמצאת חברת סלקום. חברת פלאפון הציעה את החבילה כשיוצאת עלות בהפרש ניכר משתי החברות האחרות.

הטבות מכשירים

הטבות מכשירים לסטודנטים

חברה מכשיר אלו מכשירים ואיך?
אורנג' כלול בתוכנית במסלולי ידוע מראש והטריפל ניתן לבחור אחד מהמכשירים הבאים, אין תשלום נוסף, המכשיר כלול בחבילה. ניתן לבחור מבין המכשירים הבאים: סוני אריקסון T700, סוני אריקסון C510, נוקיה C3120, סמסונג סול, סוני אריקסון W959, נוקיה E51, נוקיה 6120, סמסונג J630, סוני אריקסון K660i, סוני אריקסון G502, נוקיה 6267 או סוני אריקסון W910i
פלאפון למדברים מעל 149 שקל בחודש: חינם לפי שיטת חיוב-זיכוי על מגוון מכשירים או זיכוי חודשי של 50 שקל, בהתאם לבחירת מכשיר כל מגוון המכשירים בדור השלישי של החברה
סלקום חינם לפי שיטת "חיוב זיכוי מלא" ללא התנייה בדקות דיבור חודשיות מכשיר בשיטת חיוב-זיכוי, אך ללא תלות בדקות שימוש חודשיות. ז"א אין התניה לדיבור בעלות מסוימת בכדי לקבל את ההחזר על המכשיר. המכשירים

מקור הנתונים: אתר "כמה זה"

הטבות נוספות

אורנג' - שירות מיילביט לשנה חינם (שירות המאפשר קבלת ציונים והודעות על שיעורים), כל סטודנט (לקוח חדש) הרוכש

מכשיר יוכל לקבל אינטרנט ביתי עד מהירות 2.5 מגה חינם למשך שנה, רכישת מודם TV ב-50% הנחה, הנחה ברכישת חבילת גלישה בנפח של 20 ג'יגה בעלות של 82.90 שקל לחודש במקום 119 שקל לחודש.

סלקום - בחברת סלקום אמנם יש הטבות לבחירה, אך לא במסלול "סטודנטים פלוס" המופיע לטבלה אלא במסלול אחר לסטודנטים שעיקר השימושים שלהם הוא בין הסטודנטים של סלקום או ליעד נבחר או בקמפוס. תוכנית זו הינה בתשלום חודשי קבוע של 19.90 שקל. תעריף של 56 אגורות לדקה, 36 אגורות לכל הודעת sms. בחירת אחת מההטבות הבאות: VPN סטודנטים - לדבר עם קהילת הסטודנטים הנמצאים ברשת סלקום ב- 50% מתעריף התוכנית או יעד נבחר - לדבר ולסמס ליעד נבחר ב- 50% הנחה מהתעריף הרשמי או סטודנטזון - לדבר מהקמפוס ב-50% מתעריף הרשמי.

פלאפון - בנוסף לחבילת הגלישה במכשיר הסלולרי, החברה מציעה לסטודנטים לרכוש מודם סלולרי ללפטופ ב-19.90 שקל לחודש למשך 36 חודשים, עם חבילת גלישה של 10 ג'יגה ב-59.50 שקל לחודש.

טיפים לסטודנטים

חשוב מאוד לבדוק את דפוסי השימוש שלכם לפחות 3-6 חודשים אחרונים. כך תוכלו לדעת את ממוצע הדקות שלכם ולהתאים את החבילה שהכי משתלמת עבורכם. כל החברות יכולות לספק לכם את המידע הזה בשיחת טלפון.

השתמשו בעובדת היותכם סטודנטים.

ראשית ספרו לחברת התקשורת שאתם סטודנטים, ("המחיר יקר בשבילי, אני סטודנט"), ובהרבה מהמקרים המחיר ירד אוטומטית, או שתקבלו הטבות ומתנות נוספות. אם זה לא עובד, נסו להשתמש במסלולי הסטודנטים שמציעות חברות התקשורת שהוזכרו בכתבה ("אבל ל... יש מבצע סטודנטים בו היא מציעה כך וכך, תוכלו לתת לי הצעה דומה?").

תגובות

מחברת פרטנר נמסר בתגובה: "אורנג' גאה להמשיך ולהוביל במגוון ההצעות וההטבות גם לקהל הסטודנטים".

מסלקום נמסר בתגובה: "סלקום מציעה לקהל הסטודנטים את ההצעה הטובה ביותר בהתאם לדפוסי השימוש של הסטודנטים בפועל, לאורך כל השנה ולא רק לרגל פתיחת שנת הלימודים". ‏

מפלאפון נמסר בתגובה: "על פי הדפוסים שבידינו הרגלי השימוש בסלולר של סטודנטים שונים מהמצוין בכתבתכם ולכן הותאמו להם בפלאפון מספר חבילות אטרקטיביות המציעות מסלולים משתלמים בהרבה מהדפוס שהוצג בכתבה".

סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  חבילות סלולר

תגובות