דלג לתוכן
סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  חבילות סלולר

השוואת מסלולי סלולר לחיילים

ערוץ 2 בשיתוף "כמה זה?", בדקו איזו חברת סלולר מציעה את המחירים האטרקטיביים ביותר לחיילים.

4 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה

חיילים: המסלול המשתלם ביותר לחיילים נמצא בפלאפון, אבל חבילת הגלישה מייקרת את כל העסק 

3/3/2010, קרן מרציאנו, תוכנית חיסכון

גיוס מרץ אוטוטו מתחיל וחשבון הסלולר המנופח מהמתגייס הטרי שלכם בדרך אליכם. ערוץ 2 בשיתוף מומחי אתר "כמה זה?", www.kamaze.co.il  בדקו עבורכם איזו חברת סלולר נותנת את המחירים האטרקטיביים ביותר לחיילים. למתגייסים ולהורים הדואגים – כל הפרטים בכתבה שלפניכם.

דפוס השימוש הנבחר:

לצורך הבדיקה, בנו  ב"כמה זה?" דפוס שימוש לחיילים כדלקמן:

תיאור החייל: החייל מדבר כ- 450 דקות בחודש, התפלגות הדקות: 112.5 דקות ליעדים נבחרים (25% רבע מהשיחות), 112.5 דקות בסופ"ש (1/3 מהשיחות שנותרו), ו- 225 דקות לכל השאר (2/3). החייל שולח 125 SMS.

מהנתונים עולה כי פלאפון, שזכתה במכרז מועדון יותר והאגודה למען החייל, היא בעלת המסלול המשתלם ביותר הן לחיילים קרביים ולוחמים והן לחיילים בשירות סדיר רגיל, עם חבילת גלישה וללא חבילת גלישה. 

חבילת הגלישה הבסיסית ביותר בפלאפון, היא בעלות 39.90 שקל לחודש, והיא בעלת שירותים נוספים כגון: שירותי גיבוי לספר הטלפונים ושירתו שיר בהמתנה. לא ניתן לבטל את השירותים הנוספים. עלות זו מייקרת את המסלול ומגיעה קרוב לעלויות החברות המתחרות, אך חשוב לציין כי היא עדיין המשתלמת ביותר. דווקא במסלול ללא חבילת גלישה רואים בפלאפון את ההפרשים בין המסלול שלהם למסלולי החברות המתחרות.

אם אתם מתכוונים לרכוש מכשיר מסוג דור 3, אזי תצטרכו לשלם גם על חבילת גלישה, וכאן המשתלמת ביותר יצאה פלאפון עם עלות של 154 שקל לחודש, אחריה אורנג' עם 158 שקל לחודש, הפרש של 4 שקלים בלבד, מירס אחריה עם הפרש של 1 שקל ואחרונה היא סלקום שהעלות החודשית לפי דפוס השימוש שהצגנו היא 169 שקל לחודש.

אם לא מעניין אתם מכשיר מתקדם מסוג דור 3, המשתלמת ביותר היא גם פלאפון עם כ- 114 שקל לחודש, אחריה מירס וסלקום עם עלות כמעט זהה מירס עם כ-140 שקל לחודש וסלקום עם כ- 141 שקל, הפרש של 1 שקל ואחרונה היא אורנג' עם 147 שקל לחודש. כאן רואים את ההבדלים המשתלמים בעלות השיחות בין פלאפון לשאר החברות.

לוחמים:

אם אתם לוחמים חשוב שתדעו שבפלאפון ואורנג' ניתן לקבל הטבות ללוחמים בדקות ו-SMS. בפלאפון העלויות בסופ"ש הן 9 אג' לדקה בתוך רשת פלאפון ו-9 אג' לכל הודעה. באורנג' בסופ"ש עלות לדקה 9 אג'.

חשוב לדעת כי בשביל לקבל את ההטבות ללוחמים, חייב להציג תעודת לוחם. תעודת לוחם ניתנת ללוחמים לאחר שנתיים מיום גיוסם ולכן רק בשנה השלישית ניתן יהיה ליהנות מהטבות אלו.

חיילי סדיר

אצל כל החברות ניתן לקחת את מסלולי החיילים עם מכשירים שאינם דור 3 ולא לשלם עבור חבילת חבילת גלישה.

מכשירים:

חברה מכשירים עלות חבילת גלישה בסיסית
אורנג' במסלולי ידועי מראש: בחירת מכשיר חינם ללא תוספת תשלום במסגרת התוכנית: סוני אריקסון naite או נוקיה 2730. מכשירים נוספים בעלות חד פעמית של 199 שקל: סוני אריקסון T707, סוני אריקסון W595 או  C510. מכשירים נוספים בתוספת חד פעמית של 599 שקל: נוקיה 5800 26.90 שקל לחודש
בשאר המסלולים מכשירים ניתן לקבל את מכשיר E13010 חינם או מכשירים בעלויות מוזלות כאשר העלות החודשית בהן היא או 19 או 29 שקל לחודש כגון: נוקיה 3120, סוני אריקסון W595 וכדו'. המדברים מעל 19 שקל בחודש יקבלו החזר מלא על המכשיר. שאר המכשירים כגון: סמסונג מג'יק טאצ', f480  או נוקיה 5800 ניתנים בהחזר מלא למדברים מעל 149 שקל בחודש
פלאפון מכשירים בחיוב-זיכוי מלא של 19.90 שקל לחודש: סוני אריקסון naite, LG250F, LGKP275 או נוקיה 3120. סמסונג  U900 בעלות חודשית של 29.90 שקל לחודש עם החזר מלא ללא תנאי דקות דיבור בחודש. שאר המגוון המוצע לחיילים הוא מכשירים מתקדמים מדור 3 בעלות חודשית של 59.90 שקל חודש והחזר מלא למדברים מעל 149 שקל בחודש 39.90 שקל לחודש
סלקום בחירת מכשיר חינם ללא תוספת תשלום וללא חיוב-זיכוי מבין המכשירים הבאים: סמסונג S5603, סוני אריקסון W705, נוקיה 5630 ועוד. מכשירים נוספים בעלות מוזלת כגון: נוקיה N97 בעלות של 59 שקל לחודש, בהחזר של 40 שקל לחודש למדברים מעל 150 שקל בחודש. או סוני אריקסון W995 בעלות חודשית של 29 שקל לחודש, ו-קבלת החזר של 19 שקל למדברים מעל 199 שקל בחודש. יש היצע של 6 מכשירים מוזלים נוספים לחיילים 27.30 שקל לחודש
מירס מכשיר מוטורולה i876 בעלות מוזלת: 19.90 שקל לחודש. החזר מלא יינתן למדברים 300 דקות בחודש (לא כולל דקות בהטבה) בטלפון או בווקי טוקי 19.90 שקל לחודש

כל העלויות החודשיות הן למשך 36 חודשים אלא אם רשום אחרת. מקור הנתונים: www.kamaze.co.il

כך תבחרו את מסלול החיילים המשתלם עבורכם:

נציגי "כמהזה?" אספו טיפים שיעזרו לכם לבחור את החברה המשתלמת ביותר עבורכם:

בדיקת דפוסי שימוש שלכם – בדקו את חשבונות הסלולר שלכם לפחות 3 חודשים אחרונים, כך תוכלו לדעת כמה אתם מדברים בממוצע.

חשוב לשים לב אם אתם מדברים הרבה ליעד מועדף עליו ניתן לקבל הנחה בשיחות.

בדקו האם השיחות שלכם מבוצעות יותר בסופ"ש או באמצע שבוע . קחו בחשבון שלרוב חיילים אינם יכולים לשוחח בזמן שהותם בבסיס אלא בעיקר בשעות הפנאי ובסופ"ש ולכן חשוב לבדוק מול החברה הנבחרת על הנחה בשיחות בזמנים אלו.

בחרתם מסלול בנק דקות? שימו לב שאתם באמת מנצלים את כל הדקות בחבילה, כך תיהנו מהמחיר הנמוך לדקה.

אם אתם עומדים להתגייס לקרבי – מגיעות לכם הטבות נוספות, בידקו עם חברת הסלולר מה אילו הטבות.

הטבות ניוד והחזר בגין דקות דיבור – כל חברות הסלולר מציעות הטבות למתניידים כגון זיכוי בחשבונית של עד עשרות שקלים בחודש, וכן זיכויים ללקוחות אשר עומדים בתנאי הסף של דקות/סכום חודשי לקבלת החזר.

תגובות:

סלקום: "סלקום מציעה פתרונות ייחודיים ואטרקטיביים לחיילים כגון בחירה במכשיר חינם מתוך מגוון של 11 מכשירים והצעה של תוכניות כבר החל מהצו הראשון."

מירס: "מעבר לחבילות האטרקטיביות שאנו מציעים לחיילי צה"ל הסדירים, יש לציין כי שירות הווקי טוקי הייחודי של מירס, משמש את החיילים באופן תדיר ויומיומי, ומאפשר להם לחסוך בעלות שיחות, ולתקשר עם חבריהם בצורה קלה, מהירה, נוחה וזולה.

אורנג': orange" היחידה המציעה מגוון תוכניות תעריפים המותאמות לדפוסי השימוש השונים של החיילים הכוללות במחיר אחד ידוע מראש: מכשיר דקות שיחה , sms וחבילת גלישה. גם בחבילה הזולה מבין החבילות המוצעת לחיילים התעריף לדקה /sms הוא האטרקטיבי ביותר ועומד על 19 אג' בלבד לכל היעדים.

מפלאפון לא הועברה תגובה.

סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  חבילות סלולר

תגובות