דלג לתוכן
סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  טלוויזיה

מתלבטים? כך תבחרו בין HOT ל-yes

nrg מעריב בשיתוף "כמהזה?", בדק איך אפשר להקטין את ההוצאות החודשיות עבור כבלים ולווין

4 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה

מתלבטים? כך תבחרו בין HOT ל-yes

nrg, 22.07.09

החופש הגדול בעיצומו, מרבית הקייטנות כבר הסתיימו והילדים מבלים שעות מול הטלוויזיה. nrg מעריב בשיתוף אתר "כמהזה?", השווה את חבילות הערוצים השונות, בדק למי כדאי לעבור לממיר הדיגיטלי של משרד התקשורת ואיך אפשר להקטין את ההוצאות החודשיות על שירותי הכבלים והלוויין.

הבדלים זעומים בין החברות

ההוצאה השנתית בגין שירותי כבלים ולוויין למשפחה נעה בין 2,400 שקל ל-3,000 שקל. אם גם לכם המחיר נראה מוגזם, סביר להניח כי תשמחו לדעת שהחל מ-2 באוגוסט תיכנס לתוקף רפורמת ה-DTT. המשמעות: בתשלום חד-פעמי של 400 שקל, תוכלו לרכוש ממיר דיגיטלי ולצפות בחמישה ערוצים חינם (1, 2, 10, 33 ו-99), וזאת ללא תשלום נוסף וללא התחייבות לחברות התקשורת.

עבור אנשים שאינם מרבים לצפות בטלוויזיה, או צופים בעיקר בערוצים 1, 2 ו-10, מדובר בחיסכון של אלפי שקלים בשנה, בהנחה שישקלו לעזוב את HOT ו-yes, ולרכוש את הממיר הדיגיטלי בעלות חד-פעמית. מנגד, אם אתם מכורים לערוץ הספורט, אתם צרכנים כבדים של ערוצי הילדים או סתם אוהבים שיש לכם מגוון ערוצים לזפזפ ביניהם, הממיר הדיגטלי לא רלוונטי עבורכם.

הבשורות הטובות הן שגם אם לא תבחרו בסופו של דבר לרכוש את הממיר הדיגטלי - תוכלו לצמצם את ההוצאות שלכם על שירותי כבלים ולוויין, באמצעות השוואת מחירים פשוטה.


  HOT yes
חבילת הבסיס 203 ₪ לחודש, ללא התחייבות, כל ממיר בעלות השכרה של  15 ₪ לחודש חבילת בסיס+ סרטים ב-209₪ לחודש, בהתחייבות לשנתיים, ממיר אחד ללא תשלום או חבילת בסיס בלבד ב-215 ₪ ללא התחייבות
חבילת בסיס מורחבת (בסיס+3) 222.75 ₪ לחודש, בהתחייבות לשנתיים, 2 ממירים ללא תשלום 219 ₪ לחודש, בהתחייבות לשנתיים, 2 ממירים ללא תשלום
חבילת כל הערוצים פתוחים 235 ₪, בהתחייבות לשנתיים, 2 ממירים ללא תשלום 225 ₪ לחודש, בהתחייבות לשנתיים, 2 ממירים ללא תשלום

*מקור: אתר "כמהזה?" www.kamaze.co.il, המחירים מעודכנים לתאריך 19.7.2009


בדיקה השוואתית של מחירי החבילות השונות העלתה כי ההבדלים ביניהם זעומים. מתברר כי מחירי החבילות של HOT ו-yes דומים - ואם לא די בכך הרי שגם מחירי החבילות השונות מציעות החברות דומה להפליא. 

כך למשל, חבילת הבסיס של הוט שעולה 203 שקל וכוללת גם 2 ממירים בעלות השכרה חודשית של 15 שקל לכל אחד, תעלה בסופו של דבר 233 שקל. חבילת הבסיס המורחבת (הכוללת 3 ממירים) תעלה 232 שקל, ואם תבחרו במסלול "כל הערוצים פתוחים" תשלמו 235 שקל.

ההבדלים הזעירים מסייעים לחברות בשיווק חבילות שבהן כל הערוצים פתוחים. אלה שמסתפקים בחבילה הבסיסית, ישלמו אמנם סכום כמעט זהה לחבילה המורחבת, אבל לפחות לא יצטרכו להתחייב לשנתיים. 

אז איך בכל זאת אפשר לבחור בין HOT ל-yes?

את הבחירה כדאי לבסס על התכנים שמעניינים אתכם ועל הערוצים שאתם אוהבים. בשתי החברות,
חבילת הבסיס כוללת מגוון ערוצי חדשות ובידור, ערוצי ספורט, ערוצי חדשות זרים, ערוצי ילדים וערוצי מוזיקה. חלק מהערוצים קיימים בשתי החברות, כמו: ספורט 5, הופ, ערוץ הילדים, נשיונל ג'אוגרפיק ועוד, וחלקם ייחודים לחברות.

בחבילת הבסיס של yes, תוכלו למצוא ערוצים יחודיים כמו: יס סטאר 3, יס סטאר ישראלי, קרטון, ג'טיקס, TCM, MGM, יס דוקו, אלג'זירה באנגלית, ערוץ ההידברות, ערוץ הקבלה, רדוגה (למגזר הרוסי), CNN, פורטלים בנושאי ספורט, חדשות, אקטואליה ברוסית ואינטראקטיב.

הערוצים הייחודים של HOT  כוללים את: הוט 3, הוט בידור ישראלי, ZONE, ערוץ הסרטים, ערוץ 8,  הוט מיזיק (4 ערוצי סאונד וערוצי רדיו), 7 ערוצי שפות.

חבילת בסיס מורחבת כוללת את ערוצי הבסיס ושלוש חבילות ערוצים לבחירתכם מתוך החבילות הבאות: סרטים, בידור, משחקים, גברים, מדע וטבע, שפות, צעירים ומוזיקה, חדשות ועסקים.

חבילה שבה כל הערוצים פתוחים כוללת את כל ערוצי הבסיס ואת כל חבילות הערוצים - מלבד ערוצי פרימיום.

ערוצים בתוספת תשלום

שימו לב: בשתי החברות יש ערוצי פרימיום שאינם כלולים באף מסלול - גם לא במסלול כל הערוצים פתוחים. את המסלולים הללו ניתן לרכוש כתוספת, לעתים כחלק מהחבילות ולעתים כל ערוץ בנפרד. מומלץ רק להביא בחשבון כי התשלום השנתי המצטבר עבור הערוצים הללו יכול להגדיל את החשבון בלא מעט כסף.

למשל, עבור חבילה שכוללת את ערוצי הספורט 5+ Live  ואת ערוץ 5+ גולד, תצטרכו להוסיף מדי חודש עוד כ-30 שקל. עבור חבילה שכוללת את ערוץ ספורט 1 וספורט 2, תצטרכו להוסיף כ-50 שקל נוספים. אם חשקה נפשכם גם בערוץ ג'וניור - תצטרכו להיפרד מדי חודש מ-15 שקל נוספים.

רוצים יס מקס או הוט מג'יק? שלמו עוד

הממירים המקליטים מאפשרים לכם לראות תוכניות וסרטים מתי שנוח לכם, ולא להיות תלויים בלוח השידורים. מומלץ רק להביא בחשבון, תשלום חודשי נוסף של 16 שקל - או בחישוב כולל 200 שקל בשנה.

גם הזמנת סרטים מערוץ המיועד לכך או מה-VOD, יכולה להגדיל את החשבון החודשי בצורה משמעותית. מומלץ להגביל מראש את הסכום החודשי שאתם מוכנים לשלם עבור הזמנת תכנים. הגבלה כזו תוכל לסייע גם לילדכם וגם לכם, להימנע מרכישת סרטים ומשחקים באמצעות לחיצה פשוטה על השלט.

חבילה משולבת חוסכת זמן וכסף

בבחירה בין החברות, ל-HOT יתרון אחד בולט על פני המתחרה: החברה מציעה חבילה משולבת שנקראת "טריפל", ובה תשתית אינטרנט, טלוויזיה וגם טלפון קווי. העלות של חבילה משולבת כזו נמוכה יותר מעלות רכישה של כל אחד מהשירותים בנפרד. לא פחות חשוב מכך: החבילה חוסכת לכם זמן  התנהלות מול חברות התקשורת השונות.

ב-Yes עדיין לא מציעים חבילת תקשורת משולבת כזו, אבל בזק תעניק לכם הנחה על תשתית האינטרנט, בהנחה שאתם לקוחות של החברה. 

התקנה חינם? יש דבר כזה

נראה שעלויות ההתקנה הן בגדר המלצה בלבד, ויכולות להשתנות בהתאם לנציג המכירות שידבר אתכם, וגם בהתאם למה שתידרשו. סביר להניח, שאם תידרשו התקנה חינם - יש סיכוי גדול מאוד שתקבלו.

בכמה שיחות שונות, ביקשו נציגי אתר "כמהזה?" לא לשלם על ההתקנה - ואכן לא היה נציג אחד שאמר לא לבקשה.

אגב, בחברת yes, התקנת שקע אחד (ממיר) היא ללא תשלום. כשביקשנו שני שקעים, נדרשנו לשלם 130 שקל. לאחר שהסברנו שאנחנו לקוחות חדשים, ולא מעוניינים לשלם על התקנה, הודיעה הנציגה שתזכה אותנו עליה.

ב-HOT - אם תשלמו בכרטיס אשראי, לא תצטרכו לשלם על ההתקנה. אם תחליטו לשלם בהוראת קבע, התקנה של שתי טלוויזיות תעלה לכם 199 שקל.

עוד לפני שהספקנו להתמקח, הציע לנו נציג מכירות של החברה התקנה בעלות של 99 שקל. כאשר התעקשנו שאנחנו לא רוצים לשלם, הבטיח הנציג העיקש: "אני כמו סנטה קלאוס. אתם לא רוצים לשלם על התקנה? אדאג שלא תשלמו".

עוברים לחברה אחרת? לא תשלמו קנס

אם בכל זאת בחרתם להתנתק מהחברה במהלך תקופת ההתחייבות, תצטרכו לשלם "החזר עלות הטבה", ובעברית - קנס כספי. עם זאת, במטרה לעודד הצטרפות, בדרך כלל יכסו החברות על הקנס שלכם, או יעניקו לכם הטבות משמעותיות כמו חודשיים ראשונים חינם. 

סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  טלוויזיה