דלג לתוכן
סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  ספקיות אינטרנט

מי רוצה מחשב נייד בחלוקה ל-36 תשלומים?

Bizportal בשיתוף "כמהזה?" אסף את המבצעים למוצרי חשמל שמציעות ספקיות האינטרנט- ובדק מה גודל ההנחה ברכישת מחשב נייד או LCD

3 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה

שווי המבצעים: איזו הנחה באמת מגלמים המבצעים של ספקיות האינטרנט על ה-LCD או המחשב הנייד?

18.6.2009, מאיה זיסר

Bizportal בשיתוף אתר .kamaze.co.il אסף את המבצעים למוצרי חשמל שמציעות בימים אלה ספקיות האינטרנט

בשנה האחרונה ספקיות האינטרנט פולשות לתחום מוצרי החשמל ויוצאות במבצעים המציעים ללקוחות מוצרי חשמל כמו, LCD, מחשבים ניידים, מדפסות, אייפודים ועוד בהנחות ובחלוקה ל-36 תשלומים. כל זאת, לטענתם, "בכדי לייצר ערך מוסף ללקוחות".

המבצעים הללו יוצאים על רקע שינויים החלים בתחום הגלישה. שינוי אחד הוא האפשרות לרכוש 'מדיה סנטר' (מערכת הפעלה לטלוויזיה) המאפשרת גלישה מהטלוויזיה. שינוי נוסף ומשמעותי, האפשרות לגלוש במהירויות גבוהות, לאחרונה יצאה חברת בזק עם הרשת החדשה, רשת ה-NGN, המאפשרת מהירויות גלישה גבוהות של 10-15 מגה בייט וכמו בזק גם חברת הוט מתעדת לספק שירותי גלישה מהירים.

בעבר, ספקיות האינטרנט נהגו להציע מבצעים מסוג זה בצורה אשר גרמה לבילבול בקרב הלקוחות, כ'מבצעי מחשב נייד במתנה', בעוד שמחיר המחשב היה גלום בתשלום החודשי עבור אינטרנט, ללקוח הוצג מחיר האינטרנט כולל המתנה, כחבילה כוללת, מה שהקשה עליו להבין כמה הוא ישלם עבור אינטרנט וכמה עבור מוצר החשמל.

מהבדיקה שערכנו בשבוע האחרון, עולה כי רוב המבצעים הוצגו בצורה אשר פחות מטעה את הצרכן. יש מחיר חודשי של המוצר אשר ברור וידוע והוא אינו קשור למחיר האינטרנט. בשורה התחתונה, הקשר היחידי הוא ששניהם ירדו מאותה החשבונית, ושכל עוד אתם משלמים על המוצר, אתם מחויבים להישאר לקוחות של ספקית האינטרנט שלכם.

כשמדברים על המבצעים הללו אולי הדבר החשוב ביותר לדון בו הוא ההתחייבות ל-36 חודשים, שהוא גם הגזר וגם המקל במבצעים מסוג זה. מחד, החלוקה ל-36 תשלומים נוחה, במיוחד בימים כאלה, של מחסור במזומן פנוי, מאידך, החלוקה ל-36 תשלומים גוררת כאמור התחייבות ל-36 חודשים, שבהם ייתכן שמחירי האינטרנט ירדו כמה וכמה פעמים, בעוד שמי שנמצא בהתחייבות ימשיך לשלם את המחיר הרגיל, ולא יוכל ליהנות מירידת המחירים.

'בזק בינלאומי' מציעה להצטרף לחבילות האינטרנט שבמבצע בהתחייבות ל-36 חודשים, ולקבל טלוויזיית LCD של LG עם חיבור ייעודי למחשב בתשלומים ובהנחה של 1110 שקל לטלוויזה LCD,37 אינץ' ובהנחה של 470 שקל במידה ומדובר ב-32 אינץ' , כלומר, הלקוח יכול לבחור בין שני גדלים ובמחירים שונים: ('32 LH22R ו-'37 55FR).

לדברי יריב לבסקי, מנהל שיווק אינטרנט בבזק בינלאומי, "השקת חבילות משולבות של אינטרנט וטלוויזיה, מאפשרת ללקוחותינו להוציא יותר מהאינטרנט על-ידי גלישה גם מהסלון ההצלחה של המבצע לפני כחצי שנה והביקושים הרבים שקיבלנו מלקוחות לחידוש המבצע - הובילו אותנו להשיקו מחדש בקמפיין רחב היקף".


לבסקי מסביר את האפשרות להגיע להנחה גדולה ואומר, "אנחנו מגיעים להנחה גדולה כזו באמצעות רכישה גדולה של מוצרים". בנוסף לכך אומר לבסקי, "המחיר אטרקטיבי גם בזכות כך שאנו מאפשרים לצרן לרכוש בתשלומים של 36 חודשים".

'013 נטוויז'ן' מציעה מחשב נייד של LENOVO מדגם G530 4446-24G, כאשר ללקוח מתאפשר לשלם בכמה תשלומים שהוא מעוניין, החל מאחד ועד ל-36 תשלומים. בסופו של דבר, ההנחה על המחשב במסגרת המבצע אינה משמעותית ועומדת על 100 שקל בלבד כשהלקוח משלם בתשלום אחד והיא כלל לא קיימת כשמדובר בחלוקה לתשלומים. היתרון של ההצעה של 013 נטוויז'ן לעומת המתחרות, הוא בכך שקניית המחשב דרכם לא גוררת התחייבות של 36 חודשים (גם במידה ולא תחלקו את התשלום ל-36 תשלומים), בסופו של דבר, התחייבות היא מוקש לא קטן, והימנעות ממנה יכולה לחסוך לכם כסף בטווח הרחוק.

לדברי צילי בלקינד, מנהלת שיווק מגזר פרטי נטוויז'ן 013, "מטרת המבצעים היא לתת ערך מוסף ללקוח". בהתייחסה לכך שהמחיר של נטוויז'ן איננו מהזולים אומרת בלקינד, "אנחנו משתדלים לתת הצעות זולות ולתת הנחות משמעותיות, יש מקרים שההנחות עומדות על מעל 700 שקל ובמידה ולא עדין המחיר זול".

היא מתייחסת בדבריה לתחרות בין הספקיות ואומרת, "התחרות גדולה והשוק הזה הוא מאוד דינאמי ואנו משתדלים לספק ללקוחותינו את המותגים המובילים במחירים אטרקטיביים"

בהתייחסה לאופציה לשידרוג לאחר התחברות באמצעות המבצעים הללו, אמרה בלקינד,"לקוח שבהתחייבות לא יוכל להתנתק אבל במידה וירצה להשתדרג או לעבור תשתית יוכל לעשות זאת".

012 סמייל מציעה מחשב נייד DELL מסדרת XPS '15.4 דגם Dell XPS M1530 T8100 8400M GS ב-155 שקל לחודש למשך 36 חודשים. מדובר על הנחה של 809 שקל, וכמובן על חלוקה ל-36 תשלומים. 012 סמייל יצאה לאחרונה עם מגוון נוסף של מבצעים בדומה למבצע זה (טלוויזיות, מסכי מחשב, טלפונים אלחוטיים ועוד), בחרנו את המבצע הספציפי הזה כי הוא המפורסם ביותר מבין המבצעים.

יש לציין כי המחשב שמצאנו בזאפ אינו זהה לגמרי למחשב שמשווק על-ידי 012 סמייל, כי אין מפרט מחשב זהה לחלוטין בזאפ (זה מפרט ייחודי של DELL ו-012 סמייל). מ-012 סמייל נמסר כי המעבד בדגם שלהם חדיש יותר, הסוללה 9 תאים ולא 6 תאים (כמו בזאפ), האחריות היא ל-3 שנים (בזאפ רק לשנה).

בנוסף, מכיוון שהמחשב של סמייל מגיע עם אחריות ל-3 שנים, בעוד האחריות בזאפ היא לשנה, והרחבתה ל-3 שנים עולה 499 שקל, הוספנו את עלות הביטוח להפרש במחיר.

חברת אורנג' מציעה מחשב נייד HP מסדרת pavilion ,'15.6 בחלוקה ל-36 חודשים ובהנחה של 796 שקל. יש לשים לב, כי אורנג' מציגה את המבצע כמחיר אחד עבור אינטרנט ומחשב נייד, כמו למשל, 129 שקל עבור 2.5 מגה (כדי לחשב אם המבצע משתלם הורדנו את המחיר הרגיל של 2.5 מגה באינטרנט של אורנג' מהחבילה). בנוסף לכך, יש לשים לב כי הדגם שנבדק באתר זאפ הינו דומה אבל אינו זהה לדגם שמציעה אורנג', ובדגם שמציעה אורנג' יש מרכיבים שאינם מופיעים בדגמים בזאפ. מאורנג' נמסר שבדגם הספציפי שלהם יש עיצוב מיוחד לבן וגם תקן N מתקדם אשר משפר את יכולת הגלישה והקליטה של המחשב


** יש לשים לב כי סדר הגודל של ההנחה, חושב לפי מחירי המוצרים הנמוכים ביותר באתר בזאפ נכון לתאריך 14.6.09. המחירים בזאפ משתנים מדי יום, לכן בדקו את המחיר ביום בו תרצו להצטרף למבצע- וכך תוכלו לדעת מה גודל ההנחה המדויקת באותו היום

סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  ספקיות אינטרנט