דלג לתוכן
סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  חבילות סלולר

לדבר מהסלולרי בחצי מחיר :Free telecom

Free Telecom, מציעה לדבר באמצעותה מהמכשיר הסלולארי הרגיל שלכם, במחצית מהמחיר הרגיל של לקוח פרטי בחברות הסלולר.

3 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה

לדבר מהסלולרי בחצי מחיר :Free telecom

Free Telecom , חברת התקשורת הישראלית החדשה, מאפשרת להוסיף קו נוסף למכשיר הטלפון הסלולרי הרגיל שלכם, במחצית מהמחיר הרגיל של לקוח פרטי בחברות הסלולר. בסקירה הבאה, כל הפרטים אודות שירות זה.

באמצע אוגוסט 2009 החלה חברת Free Telecom לשווק מכשירים סלולאריים חכמים מסוג Nokia E51 Camera Free, המכשיר נמכר ע"י החברה בחצי מהמחיר בחברות הסלולאריות (999 ₪), ובכך היא מתחילה בתחרות האמיתית מול חברות הסלולאר. החידוש הוא שלחברות הסלולאר הוותיקות מתווספת חברה חדשה שמציעה גם היא מכשיר ומסלול, כאשר מחיריה זולים יותר והיא אינה דורשת כל התחייבות או תשלום חודשי קבוע. שימו לב, הדגם שיימכר הוא ללא מצלמה, ולקוחות שירצו להשתמש בו כמכשיר ראשי, יוכלו להכניס את כרטיס ה-SIM ולבצע שיחות רגילות.

השירות שמספקת החברה מאפשר ללקוח של כל אחת מחברות הסלולר, להקטין את עלויות הוצאת שיחה ושליחת sms  בכ-50% מתעריפי לקוח פרטי המקובלים היום בשוק הסלולר.

השימוש בשירות מקטין את העלויות גם בחיוג אל הלקוח, ובנוסף, מוזיל משמעותית את עלויות השיחות בחו"ל.

Free Telecom הינה חברה ישראלית אשר הוקמה באפריל 2008 במטרה לספק שירותי טלפון אשר מבוססים על האינטרנט הסלולרי. לחברה הוענק רישיון ייחודי להפעלת "ניסוי שיווקי" מאת משרד התקשורת בסוף 2008.

יתרונות השירות:

 • המכשיר הסלולארי הקיים הופך להיות בעל 2 קווים- האחד הרגיל, והשני בתעריפים מוזלים.
 • ניתן להשתמש ברשימת אנשי הקשר ובכל הפונקציות של הטלפון, בשני הקווים.
 • יישום ייחודי שיותקן במכשיר הסלולארי יאפשר ללקוח להפעיל תוכנת מסרים מידיים וצא'ט- חינם!
 • שירות  ייחודי- שיחות ו-sms  בין מנויי Free Telecom- חינם!
 • תעריפים מוזלים לשיחות ולsms, ללא דמי מנוי או התחייבות.

איך פועל השירות?

מנויי החברה מקבלים למעשה קו טלפון נוסף, יחד עם ממשק קל ונוח. מדובר בתוכנה אותה מתקינים על הטלפון הסלולרי, והיא מאפשרת קבלה והוצאה של שיחות ו-sms תוך שימוש בחבילת גלישה סלולרית, אשר קיימת ממילא אצל רוב לקוחות הסלולר. ללקוחות שאין ברשותם חבילה, או המעוניינים להשתמש במכשיר בבית או במשרד, יכולים להתחבר גם דרך קישור WiFi – רשת אלחוטית .

מה הלקוח צריך:

1. מכשיר סלולרי - השירות עובד במרבית המכשירים המתקדמים הפועלים בישראל וכוללים אינטרנט סלולארי או wifi. . 

2. חבילת גלישה – ע"מ להשתמש בשירות האינטרנטי יש צורך במנוי לחבילת גלישה בחברת התקשורת שלכם, הפתוחה לאינטרנט (גלישה לכל האינטרנט ולא רק לפורטל של החברה הסלולארית).  אם מכשירכם תומך בתקשורת אלחוטית WiFi ניתן להשתמש בו גם ללא צורך בחבילת גלישה סלולרית, במקומות בהם יש גישה לרשת אלחוטית wifi.

מומלץ ללקוח לוודא עם שירות הלקוחות של ספק הסלולאר שלו, כי הינו  מנוי לחבילת גלישה, הפתוחה גם לאתרים שמחוץ לפורטל הסלולרי של המפעילות.

לדברי ליאור בנאי, מנכ"ל חברת  free telecom  חבילת גלישה הבסיסית של 100 מגה בייט, אשר עולה כ-25 ₪ לחודש מאפשרת לדבר בסביבות 1,000 דקות בחודש (שיחות נכנסות ויוצאות). שימו לב - ללא חבילת גלישה, תעריפי הגלישה באינטרנט באמצעות הסלולר יקרים מאוד.

כיצד מצטרפים?

 1. על מנת להצטרף לשירות, על המנוי להיות מצויד במכשיר סלולארי תומך וחבילת גלישה סלולארית רלוונטית (בעלת נקודת גישה internet פעילה), או במכשיר הכולל תקשורת WiFi למבקשים לדבר ללא חבילת גלישה יקרה.
 2. בנוסף על המנוי לבצע רישום דרך האתר.
 3. בתהליך הרישום המנוי יקבל מספר טלפון חדש בקידומת 078 וישלח אליו היישום להתקנה.
 4. עם רגע הפעלת היישום במכשיר, יוכל המנוי לקבל ולהוציא שיחות, לקבל ולשלוח הודעות טקסט, באמצעות המספר החדש.

דוגמא למסך אחד הכולל חייגן, יומן שיחות סלולריות ושיחות FREE:

תעריפים


אין התחייבות ואין תשלום חודשי קבוע, השירות פועל בשיטת "לא דיברת- לא שילמת", שיטת החיוב הינה לפי שנייה.

 • שיחה ושליחתsms  בתוך הרשת: חינם
 • שיחה נכנסת למנוי Free Telecom: עלות של שיחה מקומית \ קווית למתקשר (אין זמן אוויר)
 • שיחה יוצאת לטלפון קווי: 15 אג' לדקה
 • שיחה יוצאת לסלולרי: 35 אג' לדקה
 • שיחה יוצאת למספר יעד בחו"ל: מ 50 אג' עד 2 שקלים לדקה בהתאם ליעד.
 • שליחת SMS לכל יעד אחר: 13 אג' (עד 210 תווים להודעה אחת, פי 3 מהמקובל בשוק הסלולר), כל המחירים כוללים מע"מ.

 אתר החברה הכולל את כל ההסברים, רשימת מכשירים תומכים, רישום פשוט וקצר, שאלות ותשובות נפוצות, ועוד.

הערה לגבי גלישה באינטרנט הסלולרי

חשוב לדעת שחברות הסלולר מפצלות כיום את חבילת הגלישה לשתי חבילות שונות במחיר שונה, מי שירצה את חבילת גלישה בתוך הפורטל הסלולרי של המפעילה, לא יוכל להשתמש בשירותי Free Telecom מכיוון שהמפעילים לא מאפשרים גישה לשירותי Free  דרך חבילה זו, החבילה השנייה, פתוחה במלואה לאינטרנט הציבורי, ועלותה מ 50 שקלים עד 129 שקלים בהתאם לנפח.

Free Telecom מודעת לבעיה אשר יוצרות חברות הסלולר, והיא מציעה שני פתרונות:

הפתרון הראשון נובע מכך שלחלק מלקוחות דור 3 , קיימות אוטומטית כבר חבילות גלישה, (עד  אוקטובר 2008 מפעילות הסלולר חייבו רכישת חבילות אלו), לדברי ליאור בנאי, מנכ"ל free telecom, מספר רב של לקוחות הדור ה-3 כבר מנויים לחבילת גלישה שכוללת גלישה בכל האינטרנט ולא רק בפורטלים של החברות, אבל שימו לב, אתם מוכרחים לברר את נושא החבילה מול חברת הסלולר שלכם, על מנת לבחון האם שירותיה של free telecom אכן משתלמים עבורכם.

הפתרון השני הינו גלישה באמצעות רשת  WiFi. רשת זו היא למעשה רשת אלחוטית המאפשרת גישה לאינטרנט אשר פתוחה לציבור הרחב. ניתן לגלוש ברשת זו בארגונים מסוימים וגם במקומות ציבוריים כגון אוניברסיטאות, בתי קפה, ובמקומות נוספים אשר בהם הוקמה תשתית WIFI כשירות לציבור.

סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  חבילות סלולר