דלג לתוכן
סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  טלפון קווי

גידי גוב שונא הפתעות- גם אנחנו

גידי גוב מספר בפרסומת החדשה של בזק שהוא שונא הפתעות, למרבה האבסורד בתחתית המסך מופיעות אותיות קטנות ובהן הפתעות לא נעימות לצרכן

2 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה

גידי גוב שונא הפתעות- גם אנחנו

6.5.2009, בר חיון, TheMarker

האותיות הקטנות במבצע של בזק- נמצאות בתחתית המסך

גידי גוב תמיד היה טיפוס ביתי, צפוי, ובגלל זה הוא ממש שונא הפתעות - כך הוא מספר לנו בפרסומת החדשה של בזק - לא מסיבת הפתעה, לא שקית הפתעה, אפילו לא ביצת הפתעה.

גם אנחנו, הצרכנים, לא אוהבים שמפתיעים אותנו עם מחירים שמשתנים במהלך המבצע ועל העניין הזה בדיוק, שמה הפרסומת דגש: גוב מזמין את הצופים להצטרף לשנה ולקבל חבילה הכוללת קו טלפון עם 500 דקות חינם, אינטרנט במהירות ארבעה מגה וגם רשת אלחוטית. "והכל במחיר אחד שלא יפתיע אותי בכל חודש מחדש", אומר גוב, "רק 99 שקל לחודש למשך חצי שנה". בעוד המספר "99" מרוח על כל המסך, ייתכן שיהיו צופים ספורים שישאלו את עצמם: "רגע, אם גידי מזמין אותי להצטרף לשנה, מדוע המחיר הוא רק לחצי שנה?". 

רוב המצטרפים לשנה, כלומר המתחייבים, שיבדקו את חשבוניותיהם החל מהחודש השביעי, יגלו כי הם למעשה משלמים כ-163 שקל לחודש.

באתר השוואות התקשורת בישראל kamaze.co.il, מסבירים כי המחיר החדש נובע מעלייה במחיר תשתית האינטרנט מ-27.45 שקל ל-91.90 שקל. דמי החזקת הקו (51.63 שקל לחודש), ומחיר 500 דקות לנייחים (19.90 שקל) נשארים כפי שהם. כך שלמעשה, התשלום הממוצע לחודש במשך שנה אינו 99 שקל, אלא 131.2 שקל.

בזק יכלה לפחות לציין זאת באותיות הקטנות בתחתית המסך (עבור המעטים ששמים לב) אבל במקום זאת, היא בחרה לנסח זאת אחרת ולכתוב בקטן שהמחיר השנתי הכולל הוא 1,574 שקל. מי שיקרא ויחשוד שהמספר הזה לא בדיוק מתחלק ב-99 שקל, עשוי לעשות את החישוב ולהבין שהוא ישלם יותר. השאר, כלומר הרוב, יאלצו להבין זאת בדרך הקשה, באמצע תקופת ההתחייבות. או במילים אחרות: הפתעה!

אולם ההפתעה אינה נגמרת כאן: מי שלקח במסגרת המבצע גם רשת אלחוטית, יגלה שגם אחרי תום שנת ההתחייבות, כנראה שלא משתלם לעזוב את בזק. שכן אם יעזוב, ייאלץ לשלם 19.90 שקל לחודש על הנתב האלחוטי. מי שיישאר, ימשיך לא לשלם על הנתב אבל מחיר המחירון עבור כל השאר, יהיה 163 שקל לחודש. וכך, מי שבתום שנתיים יבין שהוא שילם כמעט 50% יותר מהסכום הזכור מהפרסומת (99 שקל לחודש), לא יוכל להתעלם מהאירוניה שבמוטו שלה: מבצע ללא הפתעה.

מבזק נמסר בתגובה כי: "ההצעה המשולבת של בזק היא משתלמת ביותר עבור הצרכן, עשויה להביא לחיסכון של מאות שקלים, ומבטיחה לו חיבור לתשתית הטלפון והאינטרנט הטובה בישראל. כל המידע הקשור למבצע גלוי בפרסום ומעבר לכך, בזק מפרסמת את ההטבות ותנאי המבצע בשקיפות מלאה הן באמצעות אתר האינטרנט שלה והן באמצעות נציגי שירות".

סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  טלפון קווי