דלג לתוכן
סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  חבילות סלולר

כך תסמסו ברכות לחג בחינם או בזול

רגע לפני שאתם שולחים הודעה קבוצתית ובה איחולי חג שמח, nrg ו-"כמהזה?" בדקו את כל האפשרויות לשליחת sms בחינם או בעלות נמוכה

3 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה

כך תסמסו ברכות לחג בחינם או בזול

חג הפסח בפתח, ועמו המנהג הנפוץ של שליחת הודעות sms ובהן איחולים לחג. רגע לפני שאתם שולחים הודעה קבוצתית לכל החברים שלכם השוונו בשיתוף עם אתר "כמהזה?" את כל האפשרויות לשליחת sms בחינם או בעלות נמוכה

שליחת הודעת sms עולה כ-0.50 שקל ומוגבלת ל-70 תווים (במכשירי הרשת הישנה של פלאפון מוגבלת ההודעה ל-126 תווים). כך שאם תשלחו בחג הקרוב 50 הודעות, תשלמו לא פחות מ-25 שקל. nrg בשיתוף אתר "כמהזה?", www.kamaze.co.il - האתר להשוואת מחירי תקשורת בישראל, בדק ומצא את כל האפשרויות שיעזרו לכם להוזיל את העלויות.  

חבילות SMS

שימו לב: החבילות הן חודשיות (לחודש אחד), ללא התחייבות וניתן להפסיקן בכל עת. עם זאת, לא ניתן לצבור הודעות לחודשים הבאים, כך שגם אם לא ניצלתם את כל ההודעות תחוייבו בעלות החבילה המלאה.

חברה חבילות sms
*סלקום   50 sms ב-15.90 ₪/ 100 sms ב-25.9 ₪/ 200  sms ב-56.90 ₪/ 500 sms ב-89.90 ₪ / 1000 sms ב-169.90 ₪ / 2000  sms ב-319.90 ₪.
פלאפון 50% הנחה עבור שליחת הודעות תמורת 17.90 ₪ / 70 sms  ב-19.90 ₪
אורנג' תעריף מוזל של 19 אג' ל-sms, תמורת תשלום של 17.90 ₪ / 60 sms  ב-19.90 ₪
**מירס 50 sms ב-10 ₪/ 75 sms ב-13 ₪/ 150 sms ב-25 ₪/ 300 sms ב-48 ש"ח.

מקור: אתר "כמהזה?": www.kamaze.co.il

● בנוסף לחבילות שמופיעות בטבלה, מציעה סלקום הטבות sms המותאמות אישית ללקוח לפי דפוסי השימוש שלו.

●● ברשת מירס המחירים המופיעים הם עבור שליחת sms בתוך הרשת. במידה ושולחים מסרון לרשת שאינה

מירס, תאלצו לשלם עלות של כ-3 אג' להודעה עבור דמי קישוריות.

כמו כן, במירס מחירי ה-sms הרגילים נמוכים מ-48 אג'. המחיר משתנה בהתאם לחבילות הלקוח, כך שהמחיר יכול לרדת עד ל-29 אג' בתוך הרשת ו-33 אג' מחוץ לרשת.

איך לבחור חבילת SMS

התקשרו לחברות הסלולר ובקשו את דפוסי השימוש שלכם בעזרתם תוכלו לדעת כמה הודעות smsאתם שולחים. שימו לב: החברות מחויבות לתת לכם את הפרטים הנכונים לשלושת החודשים האחרונים לפחות.

לאחר מכן, בדקו איזו מהחבילות שמציעה החברה משתלמת. רמז: זו לאו דווקא תהיה החבילה שנציג השירות יציע לכם. בפלאפון למשל, מציעים ללקוחות חבילת הודעות של 50% הנחה תמורת דמי מנוי של 17.90 שקל לחודש. עם זאת, מבדיקת אתר "כמהזה?" עולה כי חבילה של 70 הודעות תמורת 19.90 שקל תצא משתלמת יותר, עבור מי ששולח עד 130 הודעות טקסט בחודש.

לדוגמה: בחבילת ההטבות - 70 הודעות יעלו לכם 49.5 אג' להודעה ואילו בחבילת 70 הדקות, מספר הודעות זהה יעלה לכם 28.5 אג' להודעה.

שימו לב: לעיתים ישנן חבילות sms אשר משוייכות למסלולים ספציפיים. מלבד sms כוללות חבילות אלו גם שירותים נוספים כמו: דקות שיחה כלולות, תשלום עבור מכשיר, ועוד, ולכן לא נלקחו בחשבון בכתבה זו.

שליחת SMS דרך אתרי החברות

אתרי האינטרנט של ארבעת חברות הסלולר מאפשרים לשלוח הודעות טקסט ליחידים ולקבוצות. עלות שליחת הודעה מהאתר זולה משמעותית משליחה ממכשיר הסלולר בתעריף רגיל, ובדרך כלל אף זולה עוד יותר גם מהתעריף שבחבילות ה-sms שפורטו קודם.

מרבית החברות אף מציעות מספר מוגבל של הודעות חינם ביום. עם זאת, שליחת הודעה באמצעות האתר מותנית ברישום באתרי החברות מראש וקבלת סיסמה (ההרשמה ללא תשלום).

  עלויות שליחת sms  דרך אתר החברה
אורנג' 20 sms חינם בתוך הרשת בכל יום, ולאחר מכן תעריף רגיל (כמו לשלוח מהמכשיר) לפי תוכנית הלקוח.
סלקום עלות sms בתוך הרשת: 21.95 ₪ עלות sms מחוץ לרשת: 24.95 ₪
פלאפון 10 sms ראשונים חינם בכל יום. לאחר מכן: 14 אג' ל-sms בתוך הרשת, ו-17 אג' מחוץ לרשת.
מירס האתר נמצא כרגע בשדרוג, לכן לא ניתן לשלוח sms  מהאתר בימים אלה. באופן כללי ניתן לשלוח באמצעות אתר מירס 20 הודעות חינם בכל יום, ולאחר מכן תעריף רגיל (כמו לשלוח מהמכשיר) לפי תוכנית הלקוח.

מקור: אתר "כמהזה?": www.kamaze.co.il

שליחת SMS דרך ICQ

אם אתם מחוברים ל-icq תוכלו לצרף כאיש קשר, כל אדם בעל מספר טלפון נייד גם אם הוא אינו משתמש בתוכנה. כדי לשלוח הודעות sms דרך ה-icq, עליכם לכתוב את מספר הטלפון הסלולרי בחלון המיועד ולהקליד את ההודעה בחלון שנפתח. לסיום לחצו על כפתור "שלח" וההודעה תישלח ללא תשלום.

כל משתמש בשירות מקבל כמות קבועה ומוגבלת של הודעות sms בחינם, כאשר כל הודעה חוזרת מזכה אותו בבונוס של הודעות נוספות.

בעת הרישום ל-icq תקבלו 14 הודעות בחינם, כאשר על כל הודעה חוזרת מהנייד ל-icq, תקבלו 8 הודעות נוספות. עם זאת, אורכה של ההודעה מוגבל ל-57 תווים, כאשר שם השולח ומספרו תופסים מקום.

באותם תנאי משלוח, החברה מציעה גם את שירות ICQ2GO המאפשר להתחבר לרשת icq דרך האינטרנט, ללא צורך בהתקנת התוכנה ולשלוח משם הודעות sms בחינם. כאן אורך ההודעה למשלוח הוא 140 תווים בעברית או באנגלית. 

שליחת SMS דרך טריפליי

טריפליי היא תוכנה המאפשרת לשלוח הודעות sms ו-mms חינם באמצעות האינטרנט. התוכנה פועלת כתוספים לדפדפן פיירפוקס או כאפליקציה ברשת החברתית פייסבוק, ומאפשרת לסמן טקסט או תמונה באמצעות כפתור העכבר הימני ולשלוח אותו כהודעת טקסט או מולטימדיה.

למשתמשים בתוכנה מקצה טריפליי 100 הודעות sms בחינם. 100 הודעות נוספות יעלו לכם 8 דולר. עלות הודעה בודדת במסגרת חבילה כזו (לפי שער של 4 שקלים לדולר) נאמדת ב-32 אגורות.

את 100 ההודעות החינמיות כדאי לנצל, ותעריף ההמשך אמנם זול ביחס לעלות תעריף sms רגיל, אך לא תמיד משתלם בהשוואה לחבילות ה-sms ולשליחת הודעות מאתרי החברות. 

סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  חבילות סלולר