דלג לתוכן
סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  טלוויזיה

טיפים להתנהלות נכונה מול HOT ו- yes

תוכנית החיסכון של ערוץ 2 בשיתוף "כמהזה?" אספו עבורכם טיפים לצמצום ההוצאה החודשית על כבלים/לווין, ולהתנהלות נכונה מול HOT ו- yes.

4 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה

לקוחות HOT או yes ? הנה כמה  דברים שכדאי שתדעו 

2.3.2009, תוכנית החיסכון, ערוץ 2

משפחה ממוצעת בישראל מוציאה עבור שירותי כבלים ולווין כ- 200 ₪ בחודש, מדובר בנתח משמעותי מתוך הוצאות התקשורת המשפחתיות. תוכנית החיסכון של ערוץ 2 בשיתוף "כמהזה?" – www.kamaze.co.il האתר להשוואת מחירי תקשורת בישראל, אספו עבורכם טיפים לצמצום הוצאה זו, מידע חשוב על התשלום לחברת הכבלים/הלווין, וההתנהלות מול החברות, במטרה לעודד צרכנות הוגנת ונבונה. לצפייה בכתבה לחץ כאן.  

לא רוצים את HOT או yes? יש אלטרנטיבות

קודם כל כדאי לדעת שיש אלטרנטיבות ל-HOT וyes-, כך שאם מאסתם בהן תדעו שאתם לא חייבים להמשיך להיות מנויים. אם אתם מוכנים לוותר על הנוחות שבממיר עם שלט מתוחכם, דעו כי ניתן לרכוש צלחת לווין פרטית הקולטת מהלוויין עמוס את ערוצים 1, 2, 10 ו-99, ואת הלוויין האירופי הוטברד - המשדר כ-400 ערוצים עם כל התכנים שעולים על דעתכם - בעלות חד-פעמית של כ-2000 שקל. היתרון הבולט הוא המחיר, שכן עלות חבילות בכבלים ובלווין היא 3,000-2,500 שקל לשנה. החיסרון: אין תרגום בערוצים הזרים ואין את ערוצי והפקות המקור של חברות הכבלים והלווין.

אם אתם לא רואים הרבה טלוויזיה, כדאי שתדעו שעדיין ניתן לקלוט את שידורי ערוץ 1 ו-2 בחינם, באמצעות אנטנה מרכזית או אנטנה אישית המותקנת על הטלוויזיה. עלותה של התקנת אנטנה אישית זולה מזו של אנטנת לווין. אם עדיין קיימת בביתכם אנטנה, במקרה של התנתקות מ-HOT או מ-yes, הטכנאי שמגיע לנתק אתכם, מחויב לחבר אתכם לאנטנה זו, בתנאי שהיא קיימת על גג ביתכם והיא תקינה. 

בנוסף, בשנה הקרובה (בחודש ספטמבר), בכפוף לאישור הצעת חוק של משרד התקשורת ומשרד האוצר, תיפתח אפשרות נוספת: לרכוש ממיר קבוע בעלות חד פעמית של 400-500 שקלים, שבעזרתו תוכלו לקלוט בחינם את שידורי ערוצים 1, 2, 10, 33 וערוץ הכנסת.

כך תתחייבו

האם אתם מוכרחים להתחייב לאחת החברות? לא. ישנם מסלולים ללא התחייבות, אולם אז תשלמו מחיר מחירון, יקר משמעותית ממחירי המסלולים בהתחייבות. לכן, בדרך כלל עדיף להתחייב. כשאתם מתחייבים החברות חייבות לתת לכם הסכם מנוי מפורט, בו יפורטו כל תנאי ההסכם. אם הבטיחו לכם משהו בעל-פה, וודאו שהוא מופיע גם בתנאי ההסכם הכתובים, מפני שבמקרה של סתירה בניהם, הנוסח הכתוב הוא שיחייב.

חשוב מאוד לאחר שהתחייבתם ל-HOT/yes, לפתוח יומן ולרשום את תאריך גמר המבצע, או להכניס תזכורת ביומן בסלולר שלכם. עד כה כשהמבצע הסתיים המחיר עלה אוטומטית למחיר מחירון, מדובר על עליית מחיר של עשרות אחוזים. כיום בעקבות חוק "עסקה קצובה", החברות צריכות לקבל את אישורכם להמשך החוזה, ועדיין מועד גמר המבצע הוא מועד חשוב-  בעיקר מהסיבה הבאה: אם ברצונכם להישאר עם החברה לאחר גמר המבצע, מועד סיום ההתחייבות הוא המועד בו אתם יכולים להתמקח עם מוקד שימור הלקוחות, ולהשגת מחיר נמוך וחבילה אטרקטיבית.  

רוצים לשלם בהוראת קבע? עשו זאת רק אם אין לכם ברירה אחרת .

ב-yes כדיי לשלם בהוראת קבע תצטרכו לשלם פיקדון של 350 ₪ ללקוחות פרטיים, ושל 541 ₪ ללקוחות עסקיים. מפיקדון זה ייגרעו כל שנה 100 ₪, כל עוד אתם לקוחות yes. במידה ותעזבו לפני שהפיקדון ייגמר, תקבלו על מה שנשאר ממנו זיכוי אוטומטי.

בהוט- תשלום בהוראת קבע גורר תוספת חד פעמית בסך 199₪. כמו כן ניתן לשלם בכרטיס אשראי ולאחר חצי שנה לשנות להוראת קבע ללא תוספת נוספת.

כך תתנתקו

אם תתנתקו לפני תום תקופת ההתחייבות, ובמשך תקופת ההתחייבות שילמתם מחיר "מבצע" ולא מחיר מחירון, בדרך כלל לא תוכלו לצאת מהמבצע ללא תשלום "החזר עלות ההטבה". תדעו שבמטרה לעודד הצטרפות, כל אחת מהחברות מכסה במקרים רבים קנס של לקוחות החברה המתחרה, בהצגת חשבונית הקנס, או לחלופין, נותנת ללקוחות המתחרה הטבות משמעותיות במקרה של הצטרפות כגון חודשיים ראשונים חינם. Yes ו- HOT אפילו ישמחו להחתים אתכם על טופס ייפוי כוח ולעשות עבורכם את הניתוק, בלי שתצטרכו לנקוף אצבע (במטרה למנוע מכם לדבר עם מחלקת שימור הלקוחות של החברה הנוכחית שלכם, מחלקה שיכולה להציע מחיר זול במיוחד, ועוד הטבות מפתות).

ישנם שני מקרים בהם זכותכם לצאת מההתחייבות לפני סיומה:

- אם דמי המנוי שסוכמו אתכם בחוזה עלו במהלך תקופת ההתחייבות.

- במידה והחברה הפסיקה לשדר אחד מהערוצים בחבילת הבסיס שלה.

אם אתם כבר לא בהתחייבות ורוצים להתנתק, אך נתקלים בקשיים בירוקרטים (לחברות יש נטייה להתעלם ולא להחזיר טלפונים ללקוחות אשר רוצים להתנתק), דעו שאם תשלחו פקס לחברה, החברה חייבת לנתק אתכם תוך שני ימי עבודה מרגע ששלחתם את הבקשה בכתב. פקס yes: 09-7616193.  פקס HOT: 077-7078231..

כך תחסכו כסף

אין סיבה להמשיך ולשלם על מוצר כאשר אינכם משתמשים בו. לכן, לפני נסיעה התקשרו לחברה אשר מספקת לכם שירותי טלוויזיה, ובקשו להקפיא את המנוי. הביאו בחשבון שאם התחייבתם לחברה, תקופת ההתחייבות תתארך כאורך התקופה שבה המנוי הוקפא.

YES: אפשרות להקפאה של מינימום חודש ומקסימום 4 חודשים, כאשר בזמן ההקפאה עדיין משלמים דמי שכירות עבור הממירים: 24.90 ₪ לחודש עבור ממיר MAX ו - 14.80 ₪ לחודש עבור ממיר דיגיטלי רגיל.

HOT: בהצגת כרטיס טיסה, אפשרות להקפאה של מינימום שבועיים ומקסימום חצי שנה, ההקפאה הינה ללא עלות.

מלבד אופצית הגבלת תכנים המוכרת לכולנו, אשר נועדה לחסום באמצעות קוד את הגישה לערוצים מסויימים, בעיקר על מנת להגן על ילדים מצפייה בתכנים שלא מתאימים להם, קיימת אופציה להגבלה מראש של העלות החודשית עבור הזמנת תכנים.

הזמנת תכנים כגון סרטים, תוכניות ומשחקים היא מרכיב יקר במיוחד אשר מנפח את החשבון החודשי בכבלים/ לווין. לכן, הגבלה מראש של הסכום, יכולה לסייע בשליטה על ההוצאות ובהקטנתן.

דרך נוספת לחיסכון היא רכישת חבילות משולבות. HOT מציעה חבילות שנקראות "טריפל" ומשלבות שירותי טלוויזיה, טלפון קווי, תשתית אינטרנט ולאחרונה גם ספק אינטרנט. חבילות אלה זולות יותר מאשר רכישת כל אחד מהשירותים בנפרד, וכמו כן, ההתנהלות מול חברה אחת וחשבונית אחת נוחה יותר מאשר התנהלות מול כמה חברות שונות. 

yes אומנם לא מציעה חבילה משולבת, אך מנויי YES  יכולים לקבל תשתית אינטרנט מוזלת של חברת בזק באמצעות הטבה אשר כוללת חודשי חינם, במסגרת הטבה זו לקוחות  yes אשר הינם לקוחות חדשים בתשתית בזק מקבלים בין חודשיים לחמישה חודשים חינם בתשתית האינטרנט, תלוי במהירות הגלישה.

סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  טלוויזיה