דלג לתוכן
סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  תקשורת

האם לרכוש חבילת תקשורת?

"ישראל היום" בשיתוף "כמהזה?" אספו עבורכם מידע על חבילות תקשורת משולבות, ובדקו את הכדאיות של סוגי החבילות השונות.

3 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה

האם לרכוש חבילת תקשורת?

פברואר 2009, היאלי יעקבי, ישראל היום

כולנו צפינו בפרסומת החדשה של אורנג', שבה מתנגנת המוזיקה המרגשת מהסרט "פורסט גאמפ" ועשרות סירות חוברות יחד כדיי לחבר בין שני קרחונים שהופרדו זה מזה, כשעל אחד מהם עומדת אמא דובה, ועל השני עומד הגור שלה לבדו. הפרסומת מסתיימת באיחוד המרגש במשפחת הדובים, והקריין מודיע ש"יחד הכל מתחבר".

"יחד הכל מתחבר" זה משפט שמשקף יפה לא רק את הצעותיה החדשות של חברת אורנג', שהחלה לספק גם שירותי אינטרנט וטלפון קווי, אלא את המגמה הכללית בשוק התקשורת. בזמן האחרון אנו עדים לתופעה רחבה, אשר במסגרתה חברות תקשורת רבות מציעות בחשבונית אחת- שירותי תקשורת מגוונים.

ישראל היום בשיתוף "כמהזה?" www.kamaze.co.il , האתר להשוואת מחירי סלולר, אינטרנט, שיחות לחו"ל ומחו"ל, טלוויזיה וטלפוניה בישראל, אספו עבורכם מידע על חבילות תקשורת משולבות, ובדקו את הכדאיות של סוגי החבילות השונות.

אינטרנט וטלפון

פתחנו בפרסומת של אורנג', ולכן נבחן ראשית את ההצעה של אורנג':

אורנג' שעד היום הכרנו כחברת סלולר, החלה לספק גם אינטרנט (ספק ללא תשתית) וטלפון קווי. אם בחרתם באורנג' תדעו שיותר משתלם לקחת גם טלפון וגם אינטרנט, מאשר רק שירות אחד, אבל מדובר על חיסכון כספי קטן בלבד. חבילה אשר כוללת אינטרנט במהירות 1.5 מגה ו-600 דקות שיחה מהטלפון הקווי (לנייחים וניידים), תעלה לכם 128 ₪, כאשר במידה והייתם רוכשים רק אחד מהשירותים הללו מאורנג', אינטרנט 1.5 מגה היה עולה לכם 35 ₪ בהתחייבות לשנה, וחבילת 600 דקות הייתה עולה לכם 99 ₪. כלומר, החבילה המשולבת תחסוך לכם כל חודש 6 ₪ בלבד.

זו תהיה טעות מצידנו לא להגיד שבשוק קיימים מחירים זולים יותר מאלה שאורנג' מציעה לשירותי אינטרנט וטלפון קווי. בתחום האינטרנט מצאנו הצעות זולות יותר- למשל, ההצעה של 018 אקספון לאינטרנט במהירות 1.5 ל-3 חודשים חינם ולאחר מכן 29 ₪ לחודש למשך 9 חודשים (21.75 ₪ לחודש בממוצע בהתחייבות לשנה). גם בתחום הטלפון הקווי מצאנו הצעות זולות יותר, אולם, יש לזכור שהכל תלוי בדפוסי השימוש הספציפיים של הלקוח.

אם אתם מדברים בעיקר לנייח, אז ההצעה של אורנג' היא יקרה מאוד עבורכם, ויש המון הצעות אטרקטיביות יותר (למשל, 9 ₪ לחודש עבור 2000 דקות שיחה לטלפונים נייחים, מסלול שמציעות 012 סמייל, 013 נטוויז'ן ו-HOT). אם אתם מדברים גם לסלולר, אבל פחות מ-600 דקות בחודש (חבילת הדקות הקטנה ביותר שמציעה אורנג') תוכלו לקחת את המסלול שמציעה 013 נטוויז'ן- 18 אג' לדקה בחיוג לנייחים וניידים, ללא תשלום קבוע ("לא דיברת לא שילמת"), ללא דמי מנוי או התחייבות, התעריף המוזל יחסית מוגבל ל-200 דקות בחודש.  

בכל אופן, מלבד אורנג', קיימות מספר חברות שמספקות חבילה אשר כוללת אינטרנט (ספק ללא תשתית) וטלפון קווי, וביניהן: 013 נטוויז'ן, 012 סמייל ו-018 אקספון. אומנם החבילות המשולבות מוזילות את התשלום החודשי רק בשקלים בודדים, אך רכישתן מאפשרת נוחות מסוימת של ריכוז השירותים בחשבונית אחת.  שימו לב, לאחר כתיבת הכתבה יצאה סלקום עם חבילת תקשורת משולבת.

חבילת הספקיות

כל ספקיות האינטרנט מציעות חבילה שנקראת "בנדל" שבניגוד לחבילות האינטרנט הרגילות, כוללת תשלום לחברת הספק (013 נטוויז'ן/ 012 סמייל/בזק בינלאומי) וגם לחברת התשתית (הוט או בזק). חבילות אלה זולות יותר מתשלום בנפרד עבור ספק ותשתית. אינטרנט במהירות 1.5 מגה יעלה במסגרת בנדל כ-75 ₪ לחודש, ואם הייתם משלמים עבור ספק ותשתית בנפרד (ללא מבצעים מיוחדים)- הספק היה עולה לכם כ-40 ₪, והתשתית כ-60 ₪. כלומר מדובר על חיסכון משמעותי יחסית של 25 ₪ כל חודש (שהם 300 ש"ח בשנה).  אבל, קחו בחשבון שמחירי ה"בנדלים" פחות גמישים ממחירי הספקית הרגילים, אשר לפעמים יורדים משמעותית בהתמקחות אסרטיבית של הלקוח. בנוסף, גם בתשתית ישנם מחירי מבצע מיוחדים במסגרתם מוצעים לצרכן חודשי חינם, ואז הפער בין בנדל למחיר השירותים בנפרד מצטמצם משמעותית, ולעתים אף נעלם.

חשוב לדעת, שרק לקוחות חדשים בחברת התשתית יכולים לרכוש חבילת בנדל.

טריפל בכבים ובלווין

עד לא מזמן הציעה HOT חבילות שנקראות "טריפלים", חבילות אלה שילבו שירותי טלוויזיה, טלפון קווי ותשתית אינטרנט. לאחרונה יצאה HOT עם חבילה מיוחדת הכוללת בנוסף לשלושת השירותים הללו גם ספקית אינטרנט (החבילה נקראת "טריפל-ספק חינם").

ב-yes אין אומנם חבילות מובנות של שלושה או ארבעה שירותים יחד, אך ב"כמהזה?" הרכיבו  חבילת שירותים דומה, במחיר די דומה הודות לשימוש בהנחה על התשתית של בזק אשר מוענקת ללקוחות yes.

אצל שתי החברות מדובר בחבילות משתלמות יותר מתשלום עבור כל אחד מהשירותים הללו בנפרד. ב-HOT ההנחה מובנית בחבילה, ביס תצטרכו לעבוד מעט קשה יותר, ולדרוש מבזק את ההנחה למנויי yes. בנוסף, בחבילה המשולבת שהורכבה משירותי yes וחברות נוספות, תצטרכו להתנהל מול כל אחת מהחברות בנפרד, ותקבלו כל חודש חשבוניות נפרדות עבור כל שירות, מה שמבטל את אחד היתרונות העיקריים שברכישת חבילה משולבת.

לסיכום, כשעוסקים בחבילות תקשורת משולבות, כדאי לדעת שריכוז השירותים בחשבונית אחת הוא נוח יותר ולרוב גם מוזיל את העלויות, אבל חשוב לשים לב שלא רוכשים שירותים שאינכם צריכים. למשל- אם תיקחו חבילת תקשורת אשר כוללת מספר מסוים של דקות שיחה בטלפון הקווי שכוללות גם שיחות לחו"ל, אבל אתם ממעטים לדבר לחו"ל- החבילה אינה משתלמת עבורכם. אם תיקחו חבילה אשר כוללת טלוויזיה, 2000 דקות שיחה בטלפון הקווי ותשתית לאינטרנט, אבל אתם מדברים כל חודש רק 300 דקות, ולא למספרים נייחים- החבילה הרבה פחות אטרקטיבית עבורכם, וכך הלאה. לכן, חשוב מאוד קודם כל לדעת את דפוסי השימוש שלכם, ורק לאחר מכן להשוות את הצעותיהן של חברות התקשורת, ולשקול האם כדאי לרכוש חבילה משולבת.

סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  תקשורת